Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jónak lenni jó? Miért?

Jónak lenni jó? Miért?

Figyelt kérdés

Néhány éve bebattyogtam a vakok és gyengénlátók helyi intézményébe és felajánlottam egy Seiko karórát, amely angolul, vagy németül mondta az időt/dátumot. Állítható.


Korábban Kuvaitban vettem, "jó bulinak tűnt", hogy van egy beszélő órám.

Aztán rájöttem, hogy ez vakoknak való: túl kicsi a kijelzője, zajban csak a fülemhez tartva hallom.

Szóval csak pár napig használtam.


Elvittem óráshoz, megtisztíttattam, elemet cseréltettem benne, és elmentem az adott intézménybe.


Közölték: "Az általunk gondozottak egyik nyelven sem beszélnek".

Semmi köszonjük, de...


Én "szégyeltem magam", nem tudom miért...

Távoztam.


Azóta is a fiókomban porosodik...


2022. dec. 18. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem 1 eseményből, se nem pár emberből kell megítélni hogy jónak lenni jó -e. Hanem életvitelként, ideológiaként élni, amit ha jól csinálsz, akkor minden konfliktus csökken az életedben és lehetőségek nyílnak fel. Én így élek és ez történik.


Sokáig az emberek nem voltak jók, ezért mindenki köcsög és rossz lett. Most már ha jók vagyunk, nyilván azt kapjuk a társadalomtól amit előzőleg belé ültettünk. Ha egy növény kiszárad hetek alatt, egy nap meglocsolod, és mondod, hogy minek legyek kedves ez nem is jön helyre, akkor nem látod a dolgok mennyiségét és minőségét.

2022. dec. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Több segélyszervezet munkáját segítettem rendkívüli helyzetekben. Meglehetősen rossz tapasztalataim voltak.

-Erről nem akarok többet írni, mert beazonosítható lennék...


Szóval ez egy "végső pofon volt".

Még ha nem is "akkora", de azóta is bánt...

2022. dec. 18. 14:37
 3/6 anonim válasza:
Te nem csinaltal semmi rosszat azon tul, hogy azt hitted, hogy te csinaltal valami rosszat :D
2022. dec. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem, de mégis kellemetlenül érzem magam azóta is.

Bánt az is, hogy van valamim, amiből senkinek semmi haszna. Én nem akarok belőle hasznot.

2022. dec. 18. 15:13
 5/6 anonim ***** válasza:

"segélyszervezet munkáját segítettem rendkívüli helyzetekben"

A segélyszervezetek sokasága is a rendszeren belüli rész. Ami a rendszeren belül van az az ateista és materialista, kormánykövető negatív szellemet követik. Ők életgyűlölők, akikből kiveszik az élet. Ilyenek között én se érezném sose, hogy jó jót tenni. Csak bizonyos körnek jó, akik nyitottak.

2022. dec. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező 2#

Ha így érzed,akkor ne támogasd őket.Egyébként megértelek.Még az sem biztos,hogy az adományt nem egy ott dolgozó rakja el magának.Jónak lenni máshogy is lehet.Minél kevésbé árts másoknak,beleértve akár az állat-és növényvilágot is,idős néninek vedd fel az elejtett botját,vakot kísérd el egy darabon,lelki sérült emberrel legyél megértő,ilyenek.

2022. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!