Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs értelme jónak lenni?

Nincs értelme jónak lenni?

Figyelt kérdés

Sajnos azt tapasztalom, nincs olyan, hogy "Jótett helyébe jót várj", ilyen az emberi természet.

Kirúgott a főnököm, mert csak. (hogy ne kelljen adózni utánam)

Én nem rúgtam volna ki magam a helyében. Ezért ő a főnök, és nem én.

De ugyanez van, ha segítesz valakinek. Szóval, jótett helyébe max pofán...-nak.


Akkor mi értelme?


2015. dec. 10. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
De van értelme. Magad miatt. Ne légy saját magad ellensége azzal, hogy föladod az elveidet. Igaz könnyebb lenne, de akkor mi értelme az életnek?
2015. dec. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy rossz esemény miatt nem kell általánosítani. Én mindenkivel kedves vagyok, és így ha szìvességet kérek tőlük, kénytelenek segíteni nekem. Ennyi értelme minimum van. Plusz jó érzés
2015. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A főnökök szinte mind ilyenek ők a hasznukat nézik nem az emberi jó teteket. Én pl jó embernek tartom magamat. Vannak olyanok akik kihasználják a másikat és soha nem is fognak változni, de vannak olyanok is akik változnak mert látják van értelme. Mindenkivel kedves vagyok és segítőkész. Nem 1 emberel voltam már azután is kedves és rendes miután cserbe hagyott vagy nem segített, lényegtelen hogy mibe. Nem volt könyű nekem utána is segítenem de a még 1 esély ott volt hogy megérdemli. És miuttán ezek az emberek láták azt hogy teszek ugyan csak értük vagy segítek, másképp áltak a dolgokhozz ezután velem kapcsolatba megváltoztak és ők is segítenek, velem vanak ha kell, tisztelnek egyesek. Csak azért mert láták azt hogy vannak rendes emberek. Viszont mind írtam vanak olyanok akik soha nem változnak az ilyeneket nem árt észre venni, mert ők csak kihasználnak. Elég jó ember ismerőnek tartom magamat már, és észre lehet venni azokat akik soha nem változnak. De hid el megéri jónnak lenned mert az a tisztelet bánásmód amit utána kapsz egyesektől az jó érzés. Ezt nem ugy értem hogy milliokal segítesz egyeseknek, hanem ugy hogy szavakal tetekel jót teszel. Hidd el a legjobb az amikor látod azt hogy azért változnak veledszembe mert te jót tetél velük. Lehet hogy kapsz "1-2 pofont" előtte még, de változnak egyesek. Persze olyanok is vanak akik szintén jók és egyből értékelnek
2015. dec. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A belső iránytű miatt van értelme jónak lenni.

Attól, hogy más gyökér, még nem kell annak lenned.

A szemét arcokat meg építsd le magad körül, ennyi.

2015. dec. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jobbá akarod tenni a világot, kezd magaddal! Más helyett nem tudsz jó lenni, de ha te is "elromlasz", még több embernek veszed el ettől a kedvét.
2015. dec. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Összességében nincs értelme. Aki a barátod és megbízhatónak tartod, azzal szemben van. Ismeretlenekkel akkor, ha nem kerül túl sok energiádba. Egyszerűen a dolog nem túl kifizetődő és ha nincs benned egy beléd nevelt naivitás, akkor a rossz élményeid miatt csak lefog húzni egy negatív érzés. Nekem pont tegnap lett elegem a jótéteményekből, pedig szoktam ismeretlen embereknek is segíteni, de ugyanúgy ért egy sokadik negatív élmény, mint téged.
2015. dec. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!