Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfi aki szegényebb hogy...

Férfi aki szegényebb hogy lehet annyi önbizalma mint egy gazdagabbnak?

Figyelt kérdés

Annyira fura hogy a míg ez a pasi csak egy kis alkalmazott ráadásul átlagfizetésért, még télen is biciklivel jár be dolgozni, de valami elképesztő nyugalom, magabiztosság, ugyanakkor jókedv és harmónia árad belőle.


Közben vannak a cégnél igazi nagy alfa pasik, legalábbis a külsőségeket és egzisztenciát tekintve (terepjárók, csuklón villogó drága órák, elegáns öltöny stb.) de ez a "kiscsávó" meg az önbizalomhiány vagy a "tudd hol a helyed" elv legkisebb jelét sem mutatva mozog közöttük és kommunikál.


Míg a többi külsőre ugyanolyan átlag férfi a cégnél azért láthatóan tartja a távolságot ezektől az alfáktól, egyszerűen csak a köszönésen kívül nem kommunikálnak velük, és érezhető hogy azért megáll egy kicsit a levegő és feszültté válik amikor a nagy alfák megjelennek a luxuskocsikkal stb.


De ez a pasi meg sem rezzen, pedig ő anyagilag messze nem egy alfahím.



2022. dec. 20. 13:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak egy szempontból kell vizsgálni egy ember életét. Lehet neki rendben van a családi és szociális élete, van önismerete, tudja mi a célja és mi nem való neki, vannak hobbijai.


Pl én sem szeretnék soha senki főnöke lenni. És boldog vagyok.

2022. dec. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az "alfák" azért vannak tele - terepjárók, csuklón villogó drága órák, elegáns öltöny stb.-vel, mert nincs kellö önbizalmuk, ezek kellenek helyette.
2022. dec. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
32%
Magamból kiindulva: nem találja a helyét a "társadalmi hierarchiában", ezért ugyanúgy viszonyul egy gazdag, sikeres ahogy te mondtad alfához, mint akár egy hajléktalanhoz. Nem érzi, hogy bárki jobb nála és azt se, hogy bárkinél jobb lenne. Még emlékszem ilyen általános iskolás koromban éreztem ezt a szorongást, de gimi óta már egyáltalán nem. Nem tudom mi oldotta fel bennem, de az élet sok területén hasznos, néha csak rávilágítanak, hogy milyen "nagy" emberrel barátkoztam le, akkor én is meglepődök:) De simán el tudom képzelni, hogy más is kialakíthatja ezt a viselkedést.
2022. dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

# 3


Szorongás???


Pont hogy semmilyen szorongást nem érezni rajta a "társadalmi hierarchiában" elfoglalt helye miatt.

2022. dec. 20. 13:53
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen miért is kellene tisztelni valakit azért, mert több pénze van? Járjak laposkúszásban, mert ifjabb Lakatos Rómeó a legújabb Audival furikázik? Ki nem sz*rja le, már elnézést?
2022. dec. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
"Még emlékszem ilyen általános iskolás koromban éreztem ezt a szorongást, de gimi óta már egyáltalán nem." Itt arra gondoltam, hogy tudom mit éreznek mikor a társadalmi hierarchiában egy tőled "magasabb" pozícióban lévő emberrel beszélnek. Nyilván általános iskolában ez annyit jelentett, hogy menőbb volt a cipője vagy ilyesmi:)) Amúgy érdekes ez a társadalmi hierarchia szó, egészen értékrendszer függő.
2022. dec. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne önbizalma? Ha ő boldog az életével, ezt sugározza kifelé miért akkora bűn ez? Az önbizalom csak a gazdagoknak járó kiváltság, vagy mi?
2022. dec. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Mert nem olyan felszínesen gondolkodik, hogy a pénz lenne az önbizalma alapja.


A kérdés inkább az, hogy egyesek miért vágják egyből papucsba magukat, ha belép valaki, aki gazdagabb.

Valójában ez a beteges, kóros szemlélet, nem pedig az, hogy normális emberként kezeljük a többi embert.


És amúgy sokkal keményebb az, aki ilyen időben is képes biciklivel menni, mint az, aki luxusterepjáróval jár. :D

2022. dec. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem buta. Ennyi.
2022. dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"de ez a "kiscsávó" meg az önbizalomhiány vagy a "tudd hol a helyed" elv legkisebb jelét sem mutatva"

Van egy olyan mondás--- hogy kis ember nagy bottal jár--- az meg elég nagy önbizalmat ad.:) Lehet az is közrejátszik:)


Ha valakiből azok a tulajdonságok áradnak mint amiket leírtál, a főnökök, "alfák":) felé (nyugalom, magabiztosság, jókedv) az arról árulkodik, hogy a munkáját, precízen, hibátlanul, tökéletesen el tudja látni. Akkor meg minek parázzon a főnököktől? Kevés főnök van aki nem kedveli az ilyen alkalmazottat.


Gondolom sem a "kiscsávó" sem a főnökök nem ratyik :)

Egyszerűen rendben van az élete és, megvan a munkájához a tudása.

Harmóniában, van önmagával és a környezetével, nem olyan ritka jelenség ez.


A fux, óra, gyűrű, drága ruhák, nagy értékű autó/k..stb nem minden esetben és nem feltétlenül önbizalom, vagy kisebbségi komplexus jelei.

(Persze van eset akik rászorulnak, hogy arra használják) :) :)


Státuszszimbólumként, vannak használva, a külső dominancia fokozására.

Olyan est is van, hogy valaki abszolút, nem ad az ilyen dolgokra.


Szóval szerintem a "kiscsávó" egy olyan típusú ember akiből alapból is ezek a tulajdonságok "áradnának".

2022. dec. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!