Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha a földön minden ember...

Ha a földön minden ember azonos életszínvonalon élne, tehát a szegények gazdagabbak lennének, és a gazdagok pedig szegényebbek, akkor mi lenne az átlagos életszínvonal, amit a föld stabilan el tudna tartani?

Figyelt kérdés

#gazdag #életszínvonal #szegény #társadalmi elosztás
2022. febr. 12. 22:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Ez lehetetlen...pillanatokon belül újravkialakulnának a különbsegek.
2022. febr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Megint vérfürdőt akarsz csinálni?

Akinek sok pénze van, az meg is akarja őrizni, mégpedig tűzzel vassal és a legutóbbi forradalom vége is az lett, hogy újra kialakulnak a különbségek, legfeljebb más leosztásban és amúgy is végig azonnal kialakult a nincstelenek és a vagyonosak köre.

Az, hogy mit bír el a Föld, az megint más kérdés, mert eleve mennyi emberről lenne szó, milyen életszínvonal az amit figyelni kellene és milyen szempontból, aztán milyen technológiai lehetőségek birtokában és mi az, ami belőlük megvalósul, vagy egyáltalán megvalósíthat, mondjuk a gazdaság függvényében?

Túl sok az ismeretlen egy korrekt válaszhoz, ez ennél sokkal bonyolultabb kérdés.

2022. febr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szigorúan a kérdésre válaszolva, itt találod az éves jövedelmet az összes földlakóra átlagolva: [link]

Ez nem automatikusan életszínvonalat mutat (abban közrejátszanak más szempontok is, no meg mást kapsz ugyanannyi pénzért különböző helyeken), de durva iránymutatónak talán megteszi.

2022. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#1,#2 - Nem vágyok a teljes egyelnőségre, csak kíváncsi vagyok, hogy mi lenne a képzeletbeli életszínvonal. Azt sejtem, hogy mi kicsit jobban élünk, mint a képzeletbeli egyenlőség lenne, de ebben nem vagyok biztos.


#3 köszönöm, kiindulásnak ez nagyon jó, valóban nem pont a kérdésre a válasz, de közelebb visz hozzá köszönöm.

2022. febr. 12. 23:57
 5/17 anonim válasza:
88%

#3

Ha megnézzük magyarországra nem hiszem, hogy igaz…

Igy nem tudom mennyire lenne hiteles

2022. febr. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki a hátsókertben termesztené a kaját, bedobnák a közösbe és mindenki ugyanannyit kapna enni. Mindenki otthon vágatná a haját, nem lennének cégek. Kb egy középkori paraszti életszínvonalat képzelj el. Nincs pénz, nincsenek személyes tárgyak. Nincsenek boltok. Mindenkinek van egy szobája vagy kicsi háza, ahol lakik a családjával, nincs tudomány. Mindenkinek ugyanannyi gyerek engedélyezett. Amint valakinek az eszébe jutna hogy valami olyat szeretne élvezni, amit nem lehet minden földön lakó embernek legyártani, pl egy vászon és festékek, egyből felborul az ötlet.
2022. febr. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Egy normális, felső középosztálybeli életszínvonalnak (mindenki számára) nincs semmi akadálya.


Ez a cél maximum 2 generáción belül teljesen reálisan elérhető - technikai szempontból. Csak helyesen kellene alkalmazni azokat az ismereteket, amelyekkel már kb. fél évszázada rendelkezik az emberiség.


Természetesen politikusoknak, bankároknak, haduraknak és egyéb parazita entitásoknak semmi helye nincs az efféle rendezett új világban.

2022. febr. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Ezen már én is gondolkodtam.

Szerintem sok ember meglepődne mennyivel jobban él,mint a képzelt átlag.

Én a közmunkások és minimálbéresek közé tenném az átlagot.

2022. febr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Rosszabbul élnénk mint a magyar életszinvonal.
2022. febr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

9: egészen biztosan!


Egy magyarországi minimálbéres is kb. a világ felső harmadában van a fizetésével és életszínvonalával, ha teljes világszinten nézzük a jövedelmeket.

2022. febr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!