Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Neked adom az utolsót!"...

"Neked adom az utolsót!" Miért kell ezen kiakadni?

Figyelt kérdés

Mindig arra neveltek,hogyha van akkor adjak annak akinek nincs.

Nyilvan nem az esznelkul osztogatasra gondolok.

Pelda, ha van ket kocka csoki, akkor akivel vagyok epp,megkerdezem,hogy keri-e vagy sem.

Pelda, Ebednel meg van egy hus a tanyeron, keri-e vagy sem.

Tobbnyire kajaval probalok peldat mondani. Teszem ezt azert is mert a mai napon egy igazan megdobbento helyzetbe kerultem.

Ulunk az irodaba, majszolom a kis puszedlimet,de egy megmaradt a dobozba es odanyujtottam a kollegamnak nagy kerek szemekkel,hogy szivesen neki adom az utolsot. A reakcioja hirtelen felhordules volt es odamorgott egy annyit,hogy "na mi van, nem kell a maradek?"

hat minenki dontse el,hogy ez mennyire volt jogos vagy sem.

Az utolso t nem azert adtam neki,mert nem kell

hanem mert ra gondoltam.

Biztosan sokan megkerdezitek majd,hogy miert nem akkor kerdeztem ra mikor kibontottam a dobozt. Jogos a kerdes. Sajnalatos modon nem emlekszem,hogy mi volt amikor ki lett nyitva.


2022. dec. 22. 10:51
A kérdező szavazást indított:
Jogos a kiakadas a kollegam reszerol
Nem jogos a kirohanasa,oruljon,hogy gondoltam ra
36 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Az élet nagy problémái! Irigyellek. :D


Csak felületesen olvastam el, de eszembe jut egy sztori egy idős női rokonnal. Vendégség volt nála, ő egy nagy tálcára kitett egyetlen szem pogácsát, és remegő kézzel (remegő tálcával) körbekínálta teátrálisan, és mondta: "ugye, nem kértek?"


Az utolsót valóban nehezebben veszi el az ember, az olyan, mintha

a) a maradékkal kínálnák

b) az egészet enné meg


Inkább akkor illik kínálni, amikor kibontod, vagy még több van benne.

2022. dec. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%
Hát, úgy lehet nem lett volna visszás, ha akkor kérdezed meg,a mikor még kettő van. De az utolsót a kurvák sem szokták elvenni, tartja a mondás is, szóval nekem sem kellett volna. De ezt valószínűleg nem ilyen tahó módon közlöm, hanem azt mondom, köszönöm nem kérem.
2022. dec. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Eleg magas labda,hogy megkerdezzem,hogy vannak egy ilyen ismeroseid es onnan tudod-e? :-) De inkabb nem teszemfel ezt a kerdest,mert elkanyarodnank a tematol.
2022. dec. 22. 11:11
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Munkatársad bunkó volt (bár nem tudni, volt-e előzménye?), de azért azt is hozzátenném, hogy oké, nagyon szép gesztus, de az, hogy mániákusan mindig mindenből akarsz adni másnak valamennyit, zavaró is tud lenni. Nem kell bárkinek adni, nem kell mindig, és nem kell mindenből. Mondjuk ha egy ebédnél valaki azzal előhozakodna, hogy a tányérodról egy fél hússzeletet kérek-e, nyilván nem lennék bunkó, de azért furcsán néznék rá. Hacsak nem vagy valakivel nagyon jó viszonyban, akkor nem illendő a tányérodból ételt adni neki.

Aztán azt sem tudhatjuk biztosan, hogy a másik egyáltalán örül-e neki.

2022. dec. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"De inkabb nem teszemfel ezt a kerdest,mert elkanyarodnank a tematol."

Mondod ezt, amikor már feltetted.

2022. dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Rosszul fogalmaztál, rossz mondattal kínáltad, ezt félreértette és egy rossz választ adott a kedvesnek gondolt kínálásodra.

Ilyenkor gondold magad a másik helyébe és akkor könnyebben megérted a reakcióját.

Ha másképpen kínálod, egyszerűen megkérdezed tőle kér-e vagy annyit mondasz, hogy "még van belőle, kérsz?", akkor más lett volna a hatása. Így ha rossz passzban van valaki vagy eleve olyan személyiség akkor tényleg érthette úgy, hogy te csak a maradékot akarod másnak adni. nem gondolatolvasó, nem láthatott a fejedbe, hogy te még szívesen megennéd az utolsó darabot is de neki adod ha kéri. Ő csak abból indulhatott ki amit mondtál: hogy neki adod az utolsót.

2022. dec. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is kínáltad, amikor még tele volt a doboz? Vagy kieszegetted a sütit és az utolsót nagy kegyesen odakínáltad?
2022. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Behoztam,par hete. Fogyott,fogyott. Majd most ma reggel volt meg 2. 1et kivettem magamnak a masikat odanyujtottam neki. Es kiakadt rajta.
2022. dec. 22. 11:40
 9/22 anonim ***** válasza:
65%
Talán mert több hetes kaját nem csak nem illendő, de nem is feltétlenül egészséges dolog osztogatni. Ezt nem tanították meg neked?
2022. dec. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Az utolso t nem azert adtam neki,mert nem kell hanem mert ra gondoltam."

Mondjuk, beszédes, hogy kinyilvánítod, hogy az utolsó pillanatban gondolsz rá. Akkor már az is jobb, ha egyáltalán nem nyilvánítasz ki semmit, vagyis meg se kínálod. Ez arról szól, hogy végig magadra gondoltál, de az utolsó pillanatban eszedbe jutott, hogy ő is ott van. Ettől még lényegtelen. az egész, vihar a biliben.

2022. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!