Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakinek 3 neve van,...

Ha valakinek 3 neve van, miért hiszi mindenki, hogy az utolsót használja?

Figyelt kérdés

Ha Én Nagy Róbert Attila vagyok, minden ismeretlen új ismerős Attilának kezd hívni, pedig születésem óta a Róbertet használom.


Mért van ez?



2019. szept. 19. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Jó kérdés😅 nekem is három van ,az utolsót használják amig nem szólok hogy bocs de erre nem hallgatok
2019. szept. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Ugyanez van nekem is! De nemtudom miért.. (Egyébként azt úgy mondjuk, hogy két keresztneve van (a családnév nem számít))
2019. szept. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Mert gondolja, hogy a Róbert ciki Róbert Gida miatt, és nem akar megsérteni.


Egyébként ezt egyszerűen megoldhatod, ha hivatalos papírokon kívül sehol nem említed a harmadik neved. Mindenki más úgy szokta.

2019. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Szia Nagy Róbert Attila vagyok, nyugodtan szólíts Robinak :) , így kell kezdeni. ;)
2019. szept. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
3-as jót mond. Ha nem hivatalos helyen vagy akkor ne emlitsd meg a harmadik neved.
2019. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Ne mondd a 2. neved vagy tedd hozzá melyiket használod.
2019. szept. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mer az utolsót jegyzi meg, mer általában a vége a keresztnév, arra fókuszál, egyébként meg van szád, szolj neki, hogy te pl a Robit használod, vagy azt ami a középső neved; pl lehet olyanis, hogy valakinek pl nem tom ,most mosdok valamit, Nagygáspár, vagy Nagysándor a vezetékneve, olyat is lehet. És akkor még ebből is gondolhatja, hogy az lesz az; de ha úgyse úgy szolit majd szolsz nekije, ozt békesség van,s zerintem nem kell ebből olyan nagy ügyet csinálni, mert lehet még attól mindenkinek szép napja!:):)
2019. szept. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én bármikor bemutatkozom teljes névvel, vagy megkérdezik melyiket használom, vagy kérdőn néznek amíg mondom, hogy hogyan szólítsanak

mindig ez volt, nem nagyon volt kivétel

2019. szept. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg soha senki nem szólított a harmadik nevemen, pedig teljes névvel szoktam bemutatkozni, és eddig összesen két emberrel találkoztam, aki a máaodik keresztnevét használta az első helyett. Olyan mondjuk már volt, hogy megkérdezték, melyiket használom.
2019. szept. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

Hivatalos helyeken szerepel csak a 2. keresztnevem, de még csak egyszer szólítottak azon.

A legtöbb ember az elsőt használja, ki se írja általában a 2.-at..

2019. szept. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!