Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki azt mondja, hogy...

Ha valaki azt mondja, hogy tudott azonosulni Dexter,a sorozatgyilkos (a sorozatból) karakterèvel, akkor ő maga is pszichopata?

Figyelt kérdés
Köszi, előre is!
2022. dec. 24. 02:28
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Dexter képvisel egy személyiségtípust. Férfiasság, erő, gátlástalanság, céltudatosság, nyugalom, megtörhetetlenség, satöbbi. Amit általában a pszichopaták. Sokan vágynak erre, hogy elsajátítsák magukban, de nem mások bántalmazói akarnak lenni akik ebből élvezetet nyernek.


Tudnak azonosulni Dexter előnyös oldalaival, "menőségével". De az, hogy egy pszichopata belül üres, embergyűlölő, teljesen elidegenedett a világtól, érzéstelen, nincs az életében romantika, szerelem, unott, vagy túl nagy agressziót érez, nincs kapcsolódása az emberekkel... Ez az érem másik oldala. De a film a pozitív részét mutatja be. Persze, hogy könnyű vele azonosulni, hogy egy erős férfi vagy, aki elkapja az igazán beteg rosszfiúkat.


Na, de ha a Funny Games-es srácokkal tudsz azonosulni, akkor ott már lehetnek kérdőjelek. :)

2022. dec. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszt. Ez igaz, ebbe a rèszèbe mèg nem is gondoltam így bele. Mondjuk, aki ezt mondta nekem, annál ezek a kevésbé pozitív dolgok is kèrdèsesek (fenn àllhatnak), szóval, nem tudom...


A Funny Games viszont egy baromi jó film, tetszett. :) De persze azonosulni nem tudnèk velük, felkavaró volt a számomra, elèggè.

2022. dec. 24. 03:07
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Szívesen.

Hát figyelj, attól még az emberedben lehetnek pszichopata tendenciák. Én csak arra válaszoltam, h ebből nem megállapítható feltétlen, de te ismered őt.

2022. dec. 24. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem nem.


Amúgy a dexter karaktere sokaknak szimpatikus volt. Nekem is. De ettől nincsenek sorozatgyilkos vágyaim. Én csak a harmadik világháborút és atomot várom hogy lehetőleg minèl több ember megszűnjön létezni.

2022. dec. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, koránt sem. Nézd meg mennyi sorozat vagy film szól manapság már anti hősökről, mivel Dexter is lényegében az. Rengeteg ilyen fut jelenleg is. Szóval semmi jelentősége, ha valaki azonosult vele. Úgy mutatja be a karaktert a sorozat, hogy van emberi oldala is amivel lehet empatikusnak lenni.
2022. dec. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sensei Péter válasza:
Dexter nem pszichopata. Nagyon szarul ábrázolják. Ha értessz a pszichólogiához akkor te is rá jöhetsz. Nézd meg a Hannibált inkább
jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!