Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy nárcisztikus főleg miket...

Egy nárcisztikus főleg miket csinál, milyen?

Figyelt kérdés
Írnátok példákat, magatokról, másokról. Főleg olyan történetek, személyek érdekelnek, akiket szakember diagnosztizált. Nem egy feltételezés. Diagnosztizált nárcisztikusként kérdezem. Sok minden rám illik, úgy érzem, sok meg nem. A diagnózisom ellenére nem érzem magam rossz, másoknak ártó embernek.
2022. dec. 24. 11:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

Mindenkinek vannak narcisztikus pillanatai legalább.

Azt kellene tisztázni, hogy te narcisztikus személyiség zavarra kérdezel vagy az elsőre,amit írtam

2022. dec. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

- empátia teljes hiánya

- mások igényeinek teljes figyelmenkívül hagyása, pl. A gyereked éhes, de leszarod, nem is érdekel hogy van ilyen igénye, hogy ennie kell.

- magadat túlságosan is nagyra tartod a többiekhez képest, mintha ők alattad lennének

- manipuláció, gázlángolás

- aki érintett, egy idő után megkérdőjelezi hogy normális-e vagy őrült, mert egy nárcisztikus eléri nála hogy megkérdezőjelezze saját magát.

2022. dec. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Első: nekem nárcisztikus zavar van megállapítva, és én tudom, miket érzek a magaménak. Más nárcisztikusokkal szeretném a magam tetteit, érzéseit összehasonlítani. Szóval inkább a zavar érdekel, nem a nárcisztikus pillanatok. De szerinted a kettő között nem a mennyiség, gyakoriság a különbség? Ha valaki életében kétszer gúnyolódott a gyerekével, azok csak rossz pillanatok voltak, ha valaki egész életében naponta ötször, az meg mérgező szülő, gondolom, így. Vagy szerinted mi a különbség a két dolog között?
2022. dec. 24. 19:58
 4/23 anonim ***** válasza:
74%

Persze, hogy a mérték a különbség, mert a személyisegzavar olyan nagy mértékű, hogy fizikálisan az agyad szerkezetét érinti és nincs mód valtoztatni rajta. 6-7 éves kor alatti gyerekkori trauma (pl. pedofil bántalmazás) miatt alakul ki.


A nárcisztikus reakciók, pillanatok meg hangulat kérdése, és önkontrollal elhagyja az ember az ilyent.


De te, ha elismered, hogy narcisztikus személyiségzavarod van, akkor lehet tudsz magadon segíteni, hogy tudatosan nem teszel meg dolgokat, amibe a hajlamod vinne bele amúgy. Mondjuk inkább egy introvertált nárcisztikus viselkedés lenne a vége inkább, lehet (akik nem dominánsak, nem nyíltan támadóak, hanem inkább az áldozat játszás a prominensebb).

2022. dec. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy az 1. írja, tipikus, hogy addig manipulál, amíg már te magad érzed úgy, hogy bolond vagy. Emellett tagadás, zéró, úgy értem, TÉNYLEG semmi felelősségvállalás (itt jegyzem meg, hogy a ravaszabbja a tágabb környezetével simán elhiteti, hogy ő mennyire felelősségteljes, megbízható, a lelkét kitevő ember, míg odahaza 180 fokos a fordulat), emellett olyan énkép, ami köszönő viszonyban sincs a valósággal, és extrém agresszíven reagálnak, ha ezzel szembesítik őket.
2022. dec. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok: a #2-re reagáltam, csak elírtam.
2022. dec. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
#5 ismét: illetve de, a közvetlen környezetükkel is néha aránytalanul segítőkészek. Tapasztalatom szerint azonban ezt inkább amiatt csinálják, nehogy egyedül maradjanak. Az számukra megsemmisítő.
2022. dec. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert koragyerekkorban összezúzták a biztonságérzetüket. A személyiség totál törékeny maradt. Ha arra teszel megjegyzést, mintha az életüket veszelyeztetnéd, ugy reagalnak, es bosszút fognak állni érte.

Amugy is ugy intezik, hogy kezdettől fogva erezzenek jogot a bosszúra. Csak igy erxik jol magukat, ha más szerintük rosszabbul van körülöttük. És valakit minél többre ertekelnek, annal inkabb le akarjak alazni, mert ez nekik taplalek, hogy ne gondoljanak a sajqt osszezuzott onkepukre, az oszinte onutalatra. Ezert kell hazudni mindig mindenben, mert akkor jobban tudnak maguknak is hazudni, hogy nem roncsok.

2022. dec. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Az elejen utanozzak a segitokesz szereto embereket, ez a love bombing, a beetetes.

Mindenfelet felszsednek a normalis ismeroseiktol.

Nekem volt olyan narc ismerosom, akinek elmodntam egy szomorú tortenetet az eletembol es 2 hettel kesobb visszamondta , mint a sajat tortenet. Elfelejtette hogy tolem hallotta.

Amúgy a love bombing egyik celja, hogy meselj az wrzekwny dolgaidrol, hogy utana azzal kinozzon, hogy visszamondja, kidumalja masoknak.

De ez mar a haromszogelesi technikahoz vezet...

2022. dec. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
*erzekeny. Bocs belendultem:))
2022. dec. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!