Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan állítsam le a nárciszti...

Hogyan állítsam le a nárcisztikus kollegám pattogtatását és parancsolgatását?

Figyelt kérdés
Mindenbe belefontoskodik, pattogtat, parancsolgat, szabályosan csicskáztat 8-tól 4-ig, pedig se nem főnök és semmilyen rangja nincs. Hetek óta azt érzem, hogy szinte "fogva tart", megalázva érzem magam és a nap végére kiöli belőlem még az élet akaratot is. Mit csináljak mert ezt már nem bírom?!

2022. dec. 21. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem lehet 3 sorból válaszolni, de ne csicskulj be. Valószínűleg önalávető karakter vagy. Ne cselekedj az utasításai szerint, és nyugodt hangnemben jegyezd meg, hogy ha nem tudod, mit kell csinálni, majd a főnöködtől kérdezed meg. Ne szólj hozzá, ne nézz rá, mintha ott se lenne. Ha levegőnek nézik, az őt zavarni fogja, és elkezd majd mézesmázoskodni. De ne ülj fel ennek, maradj szenvtelen, de ő a saját érdekében változtatni fog a stílusán. Nem tudod más szobába kérni magad?
2022. dec. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem ebben a helyzetben a szép szó nem lesz elég, tehát határozott módon kell a tudtára adnod, hogy kopjon le. Valahogy így - Haver , nem vagy a főnököm, úgyhogy ne parancsolgass nekem! Tudom a feladatom és nincs szükségem arra hogy te mondd meg, mit és hogyan csináljak? Comprende?

Na mármost valamiért úgy érzem te nő vagy, és éppen ezért a finomkodásnak nincs helye. Ha férfi vagy, eggyel határozottabb tónust is megengedhetsz magadnak, de sajnos az írásod alapján nekem nem tűnsz olyannak, aki képes lenne kiállni magáért. Ellenkező esetben ez a dolog nem eszkalálódott volna ennyire el, a kollégádnak teret és lehetőséget adva hogy belemagyarázzon a dolgaidba.

2022. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Beszéltél már vele? Nekem is volt ilyen kollégám,de beszéltem vele,aztán megoldódott(mondjuk kis szerencse is kellett hozzá)

Tapasztalatból azt mondom,csak az elején legyél vele normális.Mondd el neki,mi a problémád,de aztán ha azt látod,hogy levegőnek néz és folytatja tovább,akkor jöhetnek keményebb módszerek.

2022. dec. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
Mosolyogva, egyetértően bólogatva végighallgatod és ott folytatod, ahol abbahagytad. Egy bő hét alatt feladja a stratégiáját, - mert nem fog tudni mit kezdeni azzal, hogy semmiben nem mondasz neki ellent, de nem éri el még a rövidtávú céljait sem veled összefüggésben.
2022. dec. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
szörnyű hogy egy ilyen helyzet megoldásához kérdést kell kiírnod
2022. dec. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok egy veszekedős ember, nekem mindig az vált be az ilyeneknél, hogy konkrétan levegőnek néztem. Rá se néztem, nem köszöntem, szó szerint átnéztem rajta, nem szóltam hozzá. Mivel egy nárcisztikus semminek érzi magát belül, ez rezonál a belső érzéseikkel, és nagyon zavarba jönnek tőle. Eddig mindegyik leszállt rólam, akinél ezt alkalmaztam. De nem szabad megkönyörülni. Teljesen 100%-ban kell csinálni.
2023. febr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
abból hogy át nézel rajtam már tudom nyertem is
2023. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit nyertél?
2023. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
De tényleg mit? Nincs otthon puna és így éled ki magad?
2023. febr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Ez a kolléga a leírás alapján a nárcisztikus személyiségzavar legtisztább esete.

Még sosem láttam pontosabb leírást. Szakkönyvekben kellene megörökíteni.

2023. febr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!