Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 38 éves embert fiatalnak,...

38 éves embert fiatalnak, vagy középkorúnak tartotok?

Figyelt kérdés

2022. dec. 25. 23:41
A kérdező szavazást indított:
Fiatalnak.
Középkorúnak.
55 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Én még olyan késő fiatalkorúnak mondanám, bár ha a hivatalos magyar férfi átlagéletkort vesszük alapul amely asszem olyan 74-75 év körül van akkor már középkorúnak mondható.


De csak ha nagyon hivatalosak akarunk lenni.

2022. dec. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Hát, amikor általánosba jártam, a 38 éves öregnek tűnt. Amikor egyetemre jártam, akkor a 38 éves középkorúnak számított.

Most 50 évesen határozottan kijelenthetem, hogy egy 38 éves az fiatal. :)

2022. dec. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Pont a kettő közt, még nem középkorú (az nálam 40-60 között), de már nem is fiatal (az nálam 35 alatt).
2022. dec. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
30 fölött azért túlzás fiatalnak mondani az embert, a középkorú meg inkabb 45 fölött van. A 30 és 45 közé kéne egy új fogalom és meg van oldva.
2022. dec. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Fèrfit öregnek tartom, nőt közèpkorúnak.
2022. dec. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Középkorú hivatalosan.
2022. dec. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Középkorú. De ha a halálhoz még nagyon fiatal természetesen. Még élhet 40 évet is akár.
2022. dec. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem a várható életkor alapján való számítást alapul véve.

Szerintem:

18-25 éves koráig ifjúkor,

25-35-ig a fiatal, 35-40-ig meg a késő fiatalkor. Bár az, hogy kit mondunk fiatalnak sokat számít a megjelenésen, mert alapvetően nem szaladgálunk úgy, hogy nyílvánosan ránk van írva ki hány éves. Én pl. mindig is fiatalabbnak látszódtam a koromnál, általában a 25-t sem nézik ki belőlem, míg volt olyan csopitársam az egyetemen,aki 22 évesen egy jó 30-asnak kinézett. Ennyit jelent a genetika elsősorban, majd az, hogy ki mennyire figyel oda magára, ad magára. A másik meg, hogy az életkorunk alapján is ítélünk. 18 évesen egy 40 éves már nem számított nekem fiatalnak, viszont így 31 évesen, mikor pillanatok alatt eltelt 10 év, (még csak most költöztem be a koliba és idén az már 9 éve lesz), akkor rájön arra az ember, hogy pillanatok alatt eltelnek az évek és egyből nem tűnik öregnek egy 30-as. Egy 80 éves meg az 50 évest is fiatalnak látja, a 40-eseket meg plána. Szóval szerintem igen összetett az, hogy kit tartunk fiatalnak. Na meg van egy szempont még, a mihez ebben az esetben. Pl. ahhoz, hogy orvos legyél szerintem már késő, de mérnöknek kitanulni nem. Párkapcsolatban egy 20 év körülihez szintén öreg vagy, mert a mai 25 év alattiak már teljesen mások, én sem tudok már velük miről beszélgetni, teljesen más a mentalitásuk. Amúgy valahol, még ha nem szívesen mondom ki így nőként, de bizony a nem is befolyásolja. Sajnos a nők hamarabb öregszenek, és míg egy nő 40 évesen már öreg pl. a gyerekvállaláshoz, addig egy férfi nem.

2023. máj. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!