Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális hogy sokszor arra...

Normális hogy sokszor arra gondolok, hogy valakit bántani akarok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok elmebeteg tudtommal és fura sem. Egy kedves embernek gondolom magam, mégis gyakran érzem ezt. Mégis hírtelen rám jön az az érzés sokszor, hogy a családtagjaim vagy a barátaim vagy a háziállatainkat bántani szeretném (megfojtani, megkéselni, szétverni a fejét stb) és ezt el is képzelem a fantáziámmal. Viszont életemben nem bántottam még senkit se, halálos kimenetellel meg főleg. Ezt mások se tudják rólam egyébként. Mindenki a legártatlanabb embernek tud engem. Nem feltétlenül most kezdődött ez, de nem is ijedek meg ezektől a helyzetektől ha jelentkezik és valaki a közelemben van. Tanácsok? Pszichológushoz elmenjek így?

2022. dec. 27. 14:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, mit gondolsz, hanem, hogy közben mit érzel? Az agyat nem lehet lekorlátozni, az pörög mindenen. Még olyanokon is, amiken nem kéne. Például, mikor belegondolok, hogy a nagyszüleimnek ahhoz bizony szeretkezniük kellett, hogy én létezhessek. Ezet természetes, mégis borzalmas gondolatok, dehát az agy pörög, mint egy kigurult kerék a versenypályán, nincs rá mindig befolyásunk. Én is, most például arra gondolok, hogy megfojtok egy kecskét. Ettől nem lettem bűnös, mert gondolatban is nagyon rosszul esett megfojtanom szegény kecskét. Tehát a végső konklúzió: nem az a lényeg, mi villan ép be az agyadba. Hanem, hogy ahhoz a gondolathoz te józan ésszel hogy VISZONYULSZ!
2023. jan. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Mit érzek? Nagyrészt semmit, de amikor feszült vagyok akkor megkönnyebbülést. Megszoktam nagyjából, lefut az agyamban, a képzeletemben és utána minden megy tovább az életemben.
2023. jan. 30. 21:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!