Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális hogy sokszor arra...

Normális hogy sokszor arra gondolok, hogy valakit bántani akarok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok elmebeteg tudtommal és fura sem. Egy kedves embernek gondolom magam, mégis gyakran érzem ezt. Mégis hírtelen rám jön az az érzés sokszor, hogy a családtagjaim vagy a barátaim vagy a háziállatainkat bántani szeretném (megfojtani, megkéselni, szétverni a fejét stb) és ezt el is képzelem a fantáziámmal. Viszont életemben nem bántottam még senkit se, halálos kimenetellel meg főleg. Ezt mások se tudják rólam egyébként. Mindenki a legártatlanabb embernek tud engem. Nem feltétlenül most kezdődött ez, de nem is ijedek meg ezektől a helyzetektől ha jelentkezik és valaki a közelemben van. Tanácsok? Pszichológushoz elmenjek így?

2022. dec. 27. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Szociopata vagy, neked inkább a Tündérhegy kéne fél évre legalább.
2022. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Gondolom akkor van, amikor frusztrált vagy és ez a kínosság meg blokkoltság érzés valami ilyenben jön ki.


Szerintem ezek a fura gondolati dolgok olyanok, mint egy szokás. Szóval valahogy gyengíteni kellene és átszokni másra. Ez pl jó alap erre, hogy tudod, hogy nincs sok jelentése, mert nem akarsz bántani mást, szóval, hogy tudod, hogy ez csak egy ilyen tüzijáték az elmében. Mert így már kicsit kívülről látod, ez a legnagyobb lépés. Innentől pl az segít ha megfigyeled milyen szituációkban jön. Ha ez is megvan, akkor még könnyebb lesz leszokni róla. pl ezekben a helyzetekre lehet valami más viselkedéses megoldásod. ha tudsz cselekvő maradni akkor eleve kevésbé leszel frusztrált is, ment jobban kontrollban maradsz. Szóval ha megvan hogy mi váltja ki, akkor pl lehet valami tényleges megoldás, vagy kifejezése annak, hogy mi a gond jó helyettesítő lehet. Igazából a düh is olyasmi lenne, ami ad energiát az embernek a változtatásra.


Konkrétan a kérdésedre: szerintem nem olyan fontos elmenni ezzel pszichológushoz, ha nagyon nem akadályoz, meg nem zavar. Szerintem adj időt hogy leszokj erről, de lehet magától elhalványul. és ha meg nem és zavar, akkor meg menj el nyugodtan, mert neki nagy tapasztalata van ilyen technikákban hogy lehet ezt elhagyni. De a lényeg, hogy nincs nagy baj veled pusztán ilyen gondolatok miatt.

2022. dec. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Eddig a szintig nem is tudom!


Vezesd le valahogy: püfölj bokszzsákot vagy ilyesmi.


Ahogy ilyen gondolatod támad, tereld el valahogy.

A pszichológus jó ötlet, legalább egyszer beszélj egyel!

2022. dec. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyetlen egyszer előfordult, hogy a háziállatunkat (macska) megakartam fojtani, hozzá is értem amikor nem látott senki éppen. Azonban hamar ráeszméltem, hogy ezt nem tehetem ez nem jó és utána nem folytattam, nem bántottam.
2022. dec. 27. 15:05
 5/12 anonim ***** válasza:
Apu azért iszik mert te sírszba pont erről volt szó múltkor. Lehetsz te végtelenül szerető ember, még a késeket is elpakolod, pedig akkor se tennéd meg valszeg ha előtted lenne, de ez van a fejedbe vmiért.
2022. dec. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

A gondolataid idővel hatással vannak a tetteidre!


Ezért sírnak a tárgyalóteremben azok akik hirtelen jó ötletnek tartották leszúrni az embertársaikat! Persze ettől még bűnözők!


Sok ideiglenesen "beszámíthatatlan" gondolkodású ember nincs felelősséggel a többi ember felé!

2022. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Bíztató gondolatok mondhatom.
2022. dec. 27. 15:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Ilyen gondolatok normális embernek még stresszes, frusztrált állapotban sem jönnek.

Fordulj szakemberhez.

2023. jan. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kényszergondolataid vannak. Ez egy pszichés zavar. Pszichológus tudna segíteni, hogy legyőzd, elmulaszd ezt dolgot, mert kellemetlen nagyon.
2023. jan. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor inkább valamelyik fideszes politikusra gondolj.
2023. jan. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!