Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok, akik szilveszterre...

Azok, akik szilveszterre tűzijátékot vesznek, normálisak?

Figyelt kérdés
Egy volt ismerősöm szilveszter előtt minden évben árulni szokott tűzijátékot áruházak mellett, de tiszta legálisan. Esténként néha kimentem hozzá beszélgetni és volt olyan vevő, aki 70 ezer forintot költött tűzijátékra. Ráadásul 60 év körüli felnőtt ember volt, de ilyenből volt több. Hülyeségnek tartom a tűzijátékra költést, ha valaki csak ezer forintot költ is rá, de amikor több felnőtt is több tízezret hagyott ott rá, én csak a homlokomra csaptam és röhögtem. Annak az árából inkább miért nem spejzol be a hűtőszekrénybe, miért nem kajàt vesz? Normálisak az ilyen emberek, vagy egy kicsit süsü mind?

2022. dec. 27. 22:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
66%
A tűzijáték még hagyján, én a petárdát nem értem. Durran egyet k.urva hangosan, és ennyi. Aztán csattogtatják szilveszter előtt/után 1 hétig, hogy az egész város tudtára adják, hogy mekkora prolik.
2022. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
29%
az a fajta dolog, mint a bkv-n hangosan hallgatni a zenét a telóból.
2022. dec. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%

Te és még sokan mások hülyeségnek tartják pénzt költeni tűzijátékra.

Mások hülyeségnek tartják mekiben otthagyni sok-sok ezrest havonta.

Ha még nem esett volna le, sokféle ember létezik.

2022. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
34%
#3 igen sokféle. és ebből egy a hülyék akik tűzijátékot vesznek.
2022. dec. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
66%

Én is 100.000 ezret költök idén tűzijátékra 50+ évesen.


Nem magamnak veszem hanem a kisebbik gyermekemnek és a kisunokának.

2022. dec. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
76%

Éveken keresztül csak néztük a gyerekeimmel ahogy mások tüzijátékoznak és nagyon jó élmény volt.

Aztán rájöttem - kicsit már későn mert megnőttek - hogy nem is kerül sokba és ahogy minket szórakoztat, gyönyörködtet mások tüzijátékozása, egy kevés pénzt mi is költhetnénk rá egyszer egy évben.

Tavaly vettem egy doboznyit, ötezer körül volt az ára. Most legalább 3-4-szer annyit fogok rá költeni. Nem dohányzok, alig van amire költenék a magam szórakoztatására, van pénzem rá nem mástól kell elvonni. Egy sima bevásárláson húszezret költök, akkor miért ne tehetném meg egyszer hogy tüzijátékot veszek?

Amúgy ha legálisan lehetne tüzijátékozni augusztus 20-án is, akkor arra sem kellene az önkormányzatoknak pénzt költenie, az emberek kifizetnék zsebből simán a többszörösét.

2022. dec. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
31%
amúgy a gyerekek jó sok baromság költés oka. szülők, nagyszülők valahogy elvesztik a józan eszüket ennek kapcsán. és már nem tűnik irracionális pazarlásnak, ami amúgy annak tűnne. egy csomó felesleges tárgy, szemét, munka.
2022. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
78%

#4:

Akkor te is hülye vagy, mert te meg csak ezért lehülyézed azt, akinek más az értékrendje, mint neked.

2022. dec. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
20%
#8 de nem minden értékrend egyenlő.
2022. dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
81%

Én nem tartom hülyeségnek. Mindenki maga dönti el mire költ. Cigire, drogra, gyorshajtásra vagy tüzijátékra.

Aki 70 ezerért vesz, azt biztos megteheti. A hűtőt meg már feltöltötte.

Biztos van olyan amire meg ő nem költ amire te igen.

2022. dec. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!