Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják azt, hogy aki...

Miért gondolják azt, hogy aki hallgatag, visszahúzódó típus, az hülye is?

Figyelt kérdés
Én már többször megkaptam, mikor mondtam egy-egy jó dolgot, hogy "ki sem néztem volna belőled". Ettől degradálóbb mondat nem sok van egyébként, egyik legrosszabb, amit a másiknak mondhatunk. Kvázi azt jelenti, hogy eddig nem tartottalak elég okosnak.

2022. dec. 28. 09:17
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
52%
Én fordítva látom manapság, nagyon sok buta emberről hiszik, hogy okos, csak azért mert csendes, visszahúzódó.
2022. dec. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
73%
4-es kommentedre, nagyon sajnálom, szörnyű érzés lehet így élni. Előre eldöntesz valamit a fejedben, ami nincs. Vagy megkérdezted már valakitől? Csúnyának és hülyének tartanak? Mondta már valaki így pontosan?
2022. dec. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Márpedig igenis így van. Szerintetek miért van az, hogy egy jól szituált, öltönyös, tip-top manager szavára jobban adnak, mint egy hajléktalanéra? Szélsőséges példa, de így legelább érthető. Nekem egyszer azt mondta egy hajléktalan, hogy ne búslakodjak, a felhők mögött mindig süt a nap. Ezzel azt érzékeltette, hogy a rossz dolgok mögött mindig ott vannak a jók. Életem legfontosabb tanítása volt ez. De arra akartam kilyukadni, hogyha egy öltönyös mond ilyet, midneki hanyatt esik, hogy igen, mekkora bölcsesség, milyen intelligens ember, ha egy hajléktalan, akkor meg azt gondolják, hogy beszél összevissza ez a koszos fazon. Már eleve szinte sértve érzed magad, hogy egy hajléktalan hozzádszól.
2022. dec. 28. 09:43
 14/34 A kérdező kommentje:

#12


Persze, hogy mondták. Ráadásul magam is látom, hogy nem vagyok szép ember.

2022. dec. 28. 09:45
 15/34 anonim ***** válasza:
25%
#13 Jól látod. Csak akkor számitasz, ha szép vagy.
2022. dec. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
80%

13:

Ezek szélsőséges példák, de egyébként nekem ha öltönyben akar valaki valamit eladni, legyen za csodaporszívó vagy életbölcsesség, akkor helyből arra gondolok, hogy valószínűleg szélhámos. Az ilyeneken amúgy sem áll jól az öltöny.


Leginkább az átlagos öltözettel lehet a legjobb képet mutatni magunkról mentálisan, mert akkor nem a ruhánkra figyelnek.

2022. dec. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Ezt alátámasztották már tanulmánnyal is, miszerint a szebb, helyesebb emberek sikeresebbek.
2022. dec. 28. 09:49
 18/34 anonim ***** válasza:
56%
Tettél-e már valamit azért, hogy változzon a helyzeted?
2022. dec. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

#18


Igen, de nehéz úgy, ha folyamatosan falba ütközik az ember. Az, hogy introvertált vagyok, akkor is így marad alapvetően, ha fejlesztem a személyiségem egy bizonyos fokig. Nem lehet kitörölni az emberből. Egyébként áldozathibáztatásnak hangzik, amit írsz.

2022. dec. 28. 09:54
 20/34 anonim ***** válasza:
0%
#18 és mit tegyen? Kérjen új testet a Mindenhatótól?
2022. dec. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!