Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen "lehet egy kérdésem?"...

Az ilyen "lehet egy kérdésem?", "segítségre lenne szükségem egy dologban" típusú üzeneteket íróknak nem esik le, hogy totál felesleges ez a kör?

Figyelt kérdés

Konkrétan:


Pl itt sok olyan priváttal találkoztam, ahol valaki megkérdezi, hogy kérdezhet-e valamit, majd megvárja, hogy visszaírjak, s csak az után írja meg a kérdését, amit meg kell válaszoljak.


Vagy szoktak lenni néha olyan kérdések, hogy segítenénk-e a háziban, vagy valami magánéleti dologban, de semmi konkrétat nem írnak. Várják, hogy valaki kezdjen el érdeklődni, úgy hogy még talán segíteni se tud, mert gőze sincs miről van szó.


Vagy pl volt olyan eset, hogy az egyik tanárnőm reggel random rámírt, hogy segítségre lenne szüksége (de semmi mást). Én meg is néztem, de mivel semmi konkrét nem volt benne, folytattam a napomat. Majd több mint egy órával később megint rámírt, hogy ha van 5 percem, szóljak. Kb 10 perc múlva észre is vettem, írtam. Majd végre kibökte, hogy van egy plakátja, amire rá kellene még írni pár információt. 5 perc alatt megvolt maga a képszerkesztés, de mégis másfél óráig tartott, mert alig akarta elmondani, hogy mi kell neki.



Ezeknek meg se fordul a fejében, hogy ezek felesleges körök, amivel csak a saját és más idejét rabolják?


2022. dec. 28. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Bár én még sosem írtam ilyet, de nem felesleges. Ugyanis, ha visszaírsz, látják a felhasználóneved. Meg tudják nézni, hogy beszéltetek-e korábban. Ez az információ fontos tud lenni.
2022. dec. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1


Kb 3-4 fiókom lehetett itt életem során. Nagyon fontos információ lehet, hogy az elmúlt 2,5 évben beszéltem-e vele, mikor pont az egyik régebbi fiókommal privátoztam sokat. (ott képcsere meg minden volt)


S ez a tanárnős példámra nem is válasz. Ő hetente lát élőben is.

2022. dec. 28. 17:19
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudsz kommunikálni nekem ez így jött át.

Az udvariasság, hogy megkérdezni, hogy tudnál-e segíteni, lehetne-e egy kérdése. Mert ebben te is jelen vagy számára, szerepelsz, mint tényező, nemcsak az illem kedvéért kérdezi meg, és már önti is a gondját. Feljogosít arra, hogy nyugodtan mondj nemet, ha épp semmire nincs időd. Így kellene normálisan kommunikálni pedig. Csak a legtöbb magyar számára idegen ez a fajta kommunikáció.

2022. dec. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Igazad van, sokkal jobb, amikor már az első üzenetben küldik a képet a farkukról. Itt úgyis minden levelezés arra megy ki.
2022. dec. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem felesleges kor, ez szimplan udvariassag. De te meg egy bunko paraszt voltal, mert nem valaszoltal es meg neked all feljebb 🤣


Itt gyakorin meg mondjuk en sose valaszolok a privatokra, ez nem igazan erdekel, mert a “kerdezhetek valamit” utan altalaban valami oltari nagy faszsag jon.


De ha egy ismerosom ir messengeren ilyet, akkor nyilvan nem szarom le.

2022. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3

Kommunikálni tudok, csak nem értem a logikát abban, hogy miért kell megvárakoztatni a másikat. Honnan tudja, hogy egyáltalán egyből látom az üzenetet, vagy ha Messengeren pl pontosan látja, hogy tegnap voltam legutóbb elérhető, miért csinál úgy, mintha élő beszéd lenne, mint mikor óra után leszólít mielőtt elmennék? Akkor még meg is értem, mert éppen megyek el, s ő most akar valamit, de szöveges üzenetben mi értelme van, amit jóformán akkor nézek meg, amikor akarok, és akkor válaszolok, amikor akarok?


4

Amúgy tényleg jobb. Sok farokküldözgetősbe futottam, de jobb az amelyik már az elején közli a szándékát, mint amelyik előtte megkérdezi, hogy kérdezhet-e, majd megkérdezi a koromat és egyebeket, majd végre kinyögi, hogy értékelném-e a farkát...

Vagy pl olyan is volt, hogy nyíltan írtam válaszba valami szexualitással/ szexel kapcsolatos témában, s olyan félve kérdezi, hogy kérdezhet-e, mintha leharapnám a fejét, pedig csak azt akarta megtudni, hogy milyen fajta puncim van... Ha válaszolni akarok, akkor is válaszolok, ha azzal kezdi, ha meg illetlennek tartom, akkor úgyis letiltom, ha nem azzal kezdi.

2022. dec. 28. 18:03
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Engedélyt kér, hogy zavarhat-e, van-e rá időd, szándékod. Ez normális. Nem veszi magától értetődőnek, hogy márpedig te segíteni fogsz neki, a bizonytalanra pedig minek mesélje el az élettörténetét. Jó, a tanárnőd mondjuk megírhatott volna annyit, hogy egy plakátra kéne valamit ráírni, hogy te is kalkulálni tudjál az időddel.
2022. dec. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Fú de rühellem ezt. Mikor csak megkérdezi, ráérsz? Mit csinálsz van időd? Miért nem kérdezi mert rendesen amit akar az ilyen, sosem értettem miért ez a felesleges titokzatoskodás, főleg, hogy minden csakis attól függ mit akar pontosan?? Lehet arra ráérek de lehet arra nem mert azt nem akarom megcsinálni.
2022. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

Ezek a mondatok szerintem még szóban se jók. Ilyenkor úgy kell eldönteni, hogy ráérek-e, segítek-e, hogy azt se tudom miről van szó. Ez nettó bunkóság, nem udvarias, nem tudom itt miről beszélnek egyesek, hogy EZ udvariasság. Pl amíg gimiben kokis voltam, és egy nevelő megkérdezi, hogy ráérek-e. Ha nem mondja mi az, akkor elutasítom, mert mi van, ha az a kérés, hogy segítsek valami olyan dologba, ami több órát vesz igénybe. Ha mondjuk fontos dolgozatra készültem volna egy több órás segítség nem fér bele. Holott lehet, hogy csak nem érti hogy működik a fénymásoló, és abba kell segítség, ami öt perc, azt simán. Konkrétan így rákényszeríted a másikat, hogy ha jószándékúan igent mondott, és felvetsz neki valami olyat, ami valamiért mégsem jó, akkor meg kelljen magyaráznia, hogy miért nem jó. Ez meg jobb esetben ostoba viselkedés, rosszabb esetben meg bunkóság.

Írásban meg még felesleges köröket is fut vele az ember (jó, gyakorin lehet funkciója, de alap esetben ritka). Akkor nézi az üzenetet a másik, amikor ráér. Akkor már írd meg neki, hogy mi a bánatot akarsz, ne játszmázz vele, hogy ha ráér, és látatlanban megmondja, hogy ráér, akkor magyarázkodnia kelljen, hogy arra, amit akarsz tőle, arra speciel mért nem.

2022. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges, meg nekem olyan, mintha félne tőlem az, aki így kezd. De itt gyakorin ritkán írnak privátot, élőben meg társkeresőn tapasztalom ezt és zavar. Én nem ilyen vagyok, ha akarok valamit tudni, egyből megkérdezem és értékelem, ha velem is így csinálják :D
2022. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!