Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a kóstoló...

Mit gondoltok a kóstoló adásról/sütemény cserélgetésről? (sütemény,disznótorkor hurka tepertő....stb)??

Figyelt kérdés

3generáció elképzelési.

Nagymama falusi volt most 86 éves hűtő nélküli világban is élt. Náluk a faluban a fagyasztók elterjedésèvel sem szűnt meg a hagyomány. Amiről konkrétan eszembe jutott (önzőség mea culpa) karácsonyra lett sütve sütemény anya barátnője adott egy zacskó süteményt (szerintem) nem volt finom, illik visszaadni amit mi szeretünk abból adtunk. Arra akarok kilyukadni kb szenet kaptunk aranyat adtunk. Lehet nekik a miénk nem jön be.

Disznó vágós kóstoló. Tepertő abált(abárolt) szalonna frissen jó ,ez tény és való. Hurka meg, lehet miénk másnak rossz de olyanokat kapunk "cserébe" hogy a kutya sem eszi meg. Sőt régen volt hogy +1 kiló rizst tettünk bele, mint kellett volna hogy jusson is maradjon is. Én ezt a rendszert butaságnak tartom mindenki saját szájízére csinál ennivalót akkor minek elosztani. Előállhat hogy anyáénál finomabb a szomszéd zserbója, anya meggyes pitéje meg jobb, akkor jó lenne a csere ,de akkor nem elég csak receptet? Mondjuk nagyi fejből süt/improvizál ,anya meg azért használ receptet hogy legyen mitől eltérnie:))



2022. dec. 28. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Mi a bajod?


Surmó vagy? Ha nem akarsz adni, akkor ne adj. De mit kell fikázni másét? Lehet nekik meg úgy ízlik, a tiétek meg okádék.


Kérdésedre a válasz: IGEN, ILLIK VISZONOZNI A GESZTUST! De nem így ahogy te csinálod, hogy a gyakorin szólod le más portékáját..

2022. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kedves 1es! Ha nem is ezekkel a szavakkal de pont írtam valószínű másnak a miénk nem jön be.
2022. dec. 28. 20:36
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
A receptcsere illik a kultúremberekhez a mai világban. Ételcsere csak akkor, ha tényleg kölcsönösen egyetértenek a felek a dologban, tehát előre megbeszélik az igényeiket.
2022. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Teljesen más a receptcsere mint a kóstoló. Irigy ember tegye boritékba a receptet és azt adja oda a szomszédjának:)
2022. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem szép gesztus. Nem kell odáig tolni, hogy elvárás legyen, mert az már sok. Akinek van, es akar az ad, de ha nincs akkor nem terjed rögtön a pletyka hogy hű hát ilyet...


Ha olyan sütit meg hurkát kaptok, ami nektek is ízlik, lehet nem lenne ezzel semmi bajod, lehet a kérdést se írtad volna ki.

2022. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Ez ma már ilyen érdekközösségi légkörbe tartozó eset.
2022. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is hülyeség, hogy kötelezőnek érzik az emberek, hogy kóstolót adjanak, vagy akármit is.


Én úgy vagyok vele, hogy adok ha van felesleg, de nem érdekel ha egy két héten belül nem kapok vissza valamit.


Mert jó szívvel adtam, és nem azért mert várok vissza valamit érte.


Persze az már azért feltűnne, hogy ha már harmadjára, negyedére adnák ugyanannak az embernek, s ő meg nem adna semmit, feltéve ha nem szegény mint a templom egere.


De az meg szerintem kicsit kínos, hogy adok vagy kapok valamit és az a szabály hogy ezért nekem is azonnal, vagy záros határidőn belül adnom kell valamit.



Szerintem ezt szívből kell csinálni, kedvességből, s nem üzleti alapon.

Hanem mert tiszteli, szereti a másikat az ember és örömet akar neki okozni.

Ennyi

2022. dec. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeségnek tartom ezt a szokás csereberét.

Igy van ez szinte mindennel nem csak a kajával.

Anyámmal mindig megy a vita most karácsonykor is, mert csomó sütit készitett és félnapig hordoztam rokontól kezdve barátnőkig, aztán ők is küldtek szintén.

De mi ennek az értelme?? Ez valami ősemberi szokás amikor vadhúst cseréltek gyökerekre? :P

Hat helyről küldtek sütit ebből 3 volt undoritó.

A miénk a legfinomabbat meg szétosztotta anyám és a xar maradt amit cserébe küldtek. :P

Embertelen az ilyen kultúra.

2022. dec. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8# Szegény te:) Amikor vitted akkor kellett volna eszegetned belőlük:)

Na jó, csak vicc volt:)

2022. dec. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

9: Azt hiszed talán nem tettem meg?? :D

A krémeseket megdézsmáltam aztán széthúztam kicsit a többit hogy többnek látszódjon. :D

Aztán már jött vissza bennem, hányingerem lett. :D

2022. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!