Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért depressziós ennyi 18 és...

Miért depressziós ennyi 18 és 25 év közötti?

Figyelt kérdés

Rengeteg a kérdés, amiben a kérdező vagy valamelyik válaszoló depressziósnak valja magát, némelyikük már az öngyilkosságon gondolkodik. Annyira elkeserítő, hogy egy 20 éves ember például annyira nem találja már az élete értelmét, hogy csak azt találja egyetlen megoldásnak, hogy végezzen magával és erről ír a fórumon.


Ez miért alakulhat ki ennyi embernél?

Az inernet az oka, hogy manapság már ott él mindenki és a társaság hiányától a magány kergeti a depressziót?


Vagy túl magasra van téve a mérce a mai fiatalságnak (nehéz felvételi az egyetemre, nehéz felvételt nyerni az első munkahelyre, stb)?


Vagy csak ez a korszak, amikor az önállósódás miatti pánik kialakul bennük?



2018. okt. 18. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
pont az ellenkezőjét látom
2018. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem találják a helyüket, nincs jövőképük. Bizonytalan, gyorsan változó világban élünk, és iránymutatás nélkül nagyon könnyű elbizonytalanodni szinte mindenben.
2018. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem azért, mert egy olyan társadalomban élünk, amely nagyon szeret kirekeszteni mindenkit, aki kicsit kilóg a sorból. Ezeket a személeket már gyermekkoruk óta rengeteg sérelem, bántalmazás, negatív megítélés éri.

Ha valaki más vagy másképp gondolkozik, az egyből rossz, hülyeség, ezt megkapja az iskolában a tanároktól minden nap. Nincs normális közösség, ami így befogadná őket, így a végén marad a buli, a drog és az alkohol, amire a a fiatalok minden pénzüket elverik. Pénz nélkül, esetleg függőséggel megint csak nehéz boldognak lenni.

Ha néhányunk tovább is tanul, még akkor is sokszor csak olyan karrierlehetőségek jönnek szembe, mint a meki, vagy a londoni szállodatakarítás, ez sem fog ugye pozitív energiával feltölteni senkit.

Ha valaki családot alapítana, azt sem támogatja ez a rendszer, mert a rendszernek csak az az érdeke, hogy mindenki jó keményen dolgozzon.

Meg az is igaz, hogy sokunknak nincs igazán támogató családi háttér sem, a szülők is szegények, alkoholisták, elváltként egymást köpködik, a gyerekre nem figyelnek, vagy olyan értékrendeket akarnak ránk erőltetni, ami ebben a világban nem ér semmit sem.

Aztán sorolhatnám még a tényezőket, de ahogy én látom kb. ezek a fontosabb dolgok.

2018. okt. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

első, az elmúlt napokban nem egy kérdést vagy hozzászólást láttam, amiben a depresszióról volt szó (Hogy a kérdező vagy a válaszoló depressziós)


Sőt, volt aki olyan stílusban írta, hogy rajta már csak a halál segíthet, hogy az már megrémisztett (és ő is csak huszonéves volt)

2018. okt. 18. 14:07
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Meeee kilátástalan,meg nem élhetik meg önmagukat; van, aki még keresi is önmagát; mindenkinek meg kell /akarnak felelni; nagyok az elvárások; nem látja a jövőjét, hogy valaha előre lépést vélhetne tapasztalni; pl elköltözés, önállósodás terén, azt se tudja még, mihez kezdjen magával, elvesztette önmagát; nem tudja, mi a szakja, ami neki való; csalódott a környezetében az emberekben; csalódott az emberiségben, akár az egész Világban. Be van fásulva, hogy még nem látja az iskola végét; ennek a mókuskeréknek; szeretne ebből kikeveredni/kiverekedni; hogy folyton csomót gürizni kell, de és nincs értelme ennek. Mert elegendő, szükséges, vágyott mennyiségű pénzt nem kap érte, és tényleg kilátástalan az egész. Egyre csak gürizik, gürizik, gürizik; és nem látja a végét; hogy "És mikor csinálhatok végre azt, amit én akarok?" Csak így kíváncsian tűnődve, és várakozva, éveken keresztül. Mert amíg iskolába jár, meg amíg dolgozik is, addig végig, folyamaotsan másoknak ugrál; de és mikor csinálhatja már azt , amire végre ő vágyik ? Csak hajtás, hajtás,hajtás, a Világ ugráltatja, kizsigereli, lefárasztja. Amikor kicsi vagy, van elég életenergiád, és szabadidőd; visoznt nincsen pénzed; meg kicsi is vagy; nem is tudnál se utazgatni, se pénzt keresni. Tehát kisgyerek vagy: Van időd, energiád, de nincs pénzed. Felnősz: Van pénzed, van valamennyi energiád is, azt nem tom, mennyi, de mondjuk az se túl sok, de viszont időd tényleg nincs. Aztán amikor meg már idős vagy, akkor van pénzed (Hallottam már ilyen 10000Ft-os nyugdíjról is, elképesztő!); szal meg még szabadidőd is van, de nincs energiád. És így megy el, így úszik el egy ígéretes élet, egy lehetőség.
2018. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Nekem is szörnyű az életem.

Nincs értelme élnem.😢

2018. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó...hat te aztan nagyon megmondtad...

Lelkileg padlón érzik magukat bizonyos dolgok miatt,érthető dolgok vannak,vannak olyanok amiken hamar lehetne változtatni,van amelyik nehezkesebb. Viszont egy depressziós nem mondja a képedbe,hogy ő beteg,depressziós... aki segítséget kér, az más, letezik depressziv reakció is...akit vinni kell...ez ket nagy dolog...ket nagy különbség...

2018. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Én azért vagyok feszült mert nem ugyanazok a lehetőségeim mint egy Francia, Német, Angliai korombelinek akinek a végzettsége is ugyanaz, mégis drága hobbija lehet, nyaralhat Amerikában pl.


Az ország helyzete, és az emberek mentalitása, negatív hozzáállása zavar, a politikát is ide vehetjük.

26F

2018. okt. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nyolcas; igen, sok kérdésben vagy magában a válaszban maga a depresszió is feltűnik, mármint hogy "Most depressziós vagyok?" vagy "Amúgy depressziós vagyok" - és igen, nagy a különbség egy depressziós meg egy "depressziós" között; lehet magában a kérdésben is idézőjelet használhattam volna.
2018. okt. 18. 14:26
 10/15 anonim ***** válasza:

Én azért érzem az egész életet értelmetlennek mert látom ,hogy minden pénztől függ. Van munkád ahol reggeltől estig ott vagyunk, szabadidőd nulla , jo ha egy hetet megkapok nyáron szabadságnak abban az egy hétben sürits bele mindent amit szeretnék. Semmire nincs ideje az embernek ,csak a pénzt kell hajszolni merthát abból élünk meg nyilván, közben meg az emberi kapcsolatok is manapság semmit nem érnek az is csak egy kicseszett küzdelem , magas elvárások, pénz, jó külső- általában ennyi a lényeg mindkét félnek párkapcsolat terén.

És akkor ott van az ,hogy mire az ember talál valamit amit szivesen dolgozna ahhoz is pénz és idő kell. Ha van rá neki mindkettőből lehet akkor bármi akinek meg nincs elég egyik se az meg robotolhat tovább egy sz.r munkahelyen. Az élet egyes embereknek csak folyamatos küzdelem, és túlélés. Ebbe tényleg belelehet fáradni . Nem mindenkinek mézes mázos az élete ,a családi háttere. Ez van.

2018. okt. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!