Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem zavar, amikor...

Csak engem zavar, amikor étkezés közben nézelődnek az ételemben, vagy netán belenyúlnak?

Figyelt kérdés

Már kislány koromban nagyon zavart az, hogy nem volt nyugalmam étkezés közben. A nagymamám folyton nézelődött a tányéromban és magyarázott....

Néha kérdés nélkül beledobott valamilyen ételt, amit nem kértem, nem kívántam, vagy kivett valamit.

A munkahelyemen is nézegetik mit ebédelek, kérdezgetnek ki és mikor főzte, én főztem-e vagy vettem. És elvárják, hogy teli szájjal válaszoljak.

Még azt is megkérdezik néha, lehet-e megkóstolni.

Néha nem várják meg a válaszomat, a villájukkal máris belenyúlnak a tányéromba és kivesznek egy falatkát.

Nem az ételt sajnálom, szívesen megosztom mással is, de nem így. Számomra ez zaklatás és gusztustalan is.

Most párkapcsolatom van és nem tudom mihez kezdjek a férfival, akit egyébként szeretek.

Pl. vettünk néhány különböző tortaszeletet, betettük a hűtőbe. Később kérdezte, milyent hozzon nekem. Mondtam, hogy egy szeletet kérek és, hogy melyikből.

Erre jön a tányérral, benne az a szelet, amit kértem és egy másféle tortaszeletnek, amit nem szeretek, a fele. Kérdeztem, mi ez? Majd látom, hogy a másik fele az ő tányérjában van.

Gondolom, ő fél szeletet kívánt és a maradékot kérdés nélkül betette az én tányéromba.... Megkértem, hogy vegye ki, mert én azt nem kértem és nem kívánom. Kivette és megette.

Elkezdtünk enni, ettem a kedvenc tortámat... majd belenyúlt és elvette a két utolsó falatot...

Más étellel is így volt, a húsdarabot, amit nem evett meg, kérdés nélkül bedobta a tányéromba, majd megevett a tányéromból két darab burgonyát. Ettől elment az étvágyam!

Kérdeztem, miért tette ezt? Azt válaszolta, hogy ő soha nem dobja ki az ételt. Értem, de akkor egyem meg én?


Miért esznek így az emberek? Miért nincs nyugalmam, amikor étkezek?

Csak engem zavar ez? Túlságosan érzékeny vagyok?



2021. okt. 23. 16:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Hát 50-en fölül vagyok, de még soha, senki semmilyen közösségben nem csinált velem így.
2021. okt. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Meg tudod mondani a barátodnak, hogy a tányérod szent, ne próbáljon belenyúlni vagy kivenni belőle, mert irritál vele. És ennyi. Szerintem amúgy náluk az anyja ehette meg mindenki maradékát, azért pakolja ki ami nem kell neki, a te tányérodra. A nő a moslékevő a fejében....
2021. okt. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem azért van mert nem szólsz.


Nekem ha egy munkatársam csak úgy kivenné a számból a kaját, az biztos hogy arcon rúgnám. Ilyet még nem is hallottam...


A páromnak én megmondtam hogy Joey nem ad a kajájából elvet követek. Ne nyúljon a kajámhoz. Ha ő is akar olyat akkor vegyünk dupla adagot/jelezze időben és csinálok neki is külön.

Rövid idő alatt megtanulta hogy nem osztozok, csak ha én ajánlom fel. Akkor is csak a felajánlás egyszeri idejére.

Talán ha te is megmondanád a többi embernek mi a probléma, akkor alkalnazkodnának.

2021. okt. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
én ilyen embereket nem ismerek
2021. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
A nagymamád, a kollégád, a barátod... Mindegyik esetben egy valami a közös: te. Azt kapod másoktól amit tolerálsz.
2021. okt. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ha téged ezek zavarnak, ezek ellen csak te tehetsz, méghozzá asszertív kommunikációval. Vannak akiket nem zavar az ilyen, én pl az utolsó falatot is megosztom a pasimmal, ha neki is ízlik valami. DE ha nem akarok neki adni belőle, akkor szólnék neki :)
2021. okt. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Milyen gnómokkal vagy te körülvéve?

Nálunk maximum olyan volt, hogy gyerekként, amit nem ettünk meg a végén, MERT MÁR NEM IS AKARTUK MEGENNI, azt anyám megette.

De, olyan a büdös életben nem volt még velem, hogy felnőtt emberek turkáljanak a tányéromban...

Rá is csapnék a kollégáim kezére, ha ilyet tennének!

Az még durvább, hogy a párod kérdés nélkül belehajítja a megcsócsált húsdarabot...

Milyen egy igénytelen, suttyó orkkal élsz te együtt...?

Amikor sz@rnia kell, akkor is az öledbe sz@rik, mert nincs kedve kimenni WC - re...?

Neked sem túl magasak az igényeid, ha ilyennel élsz együtt...

2021. okt. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Szóltam! És mégis egy idő után újra csinálják. Nyilván nem vagyok önző, számomra az étel nem olyan fontos, de ez irritál, amit csinálnak.

A pasimnak szépen óvatosan meséltem a nagymamámról, aki ezzel idegesített. Azt hittem, felfogja, hogy ez engem zavar, de nem....

Majd szóltam és akkor azon a napon nem foglalkozott a tányérommal, kajámmal. De legközelebb újra kezdte.

Szerintem ő ezt megszokta az előző házasságban és neki ez normális.

2021. okt. 23. 17:07
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
Hát elég fura, hogy csak tekörülötted csinálják ezt az emberek.
2021. okt. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos a vidéki emberekre jellemző ez a viselkedés. Alapkultúra hiánya. Ezt látták, tanulták gyermekkoruktól kezdve és ezt utánozzák.
2021. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!