Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet feldolgozni,...

Hogyan lehet feldolgozni, vagy elfogadni a szélsőséges igazságtalanságokat?

Figyelt kérdés

Velem minden rossz megtörtént az életben, tragédiák, balesetek, betegségek, valahogy mindig rosszkor voltam rossz helyen. Keményen tanultam, dolgoztam, mégsem vittem semmire.

Pár évvel idősebb testvéremnek mindig mákja volt, így különösebb erőfeszítés nélkül minden az ölébe hullott. Ahogy mondani szokták: csak megszületni volt nehéz neki.

Én egészséges életmód mellett sokat betegeskedek. Ő iszik, cigizik, makk egészséges. Nekem ellopták az autómat, ő nyert egy autót. Stb. A huszadik ilyen eset után azért már elszomorodik az ember kicsit. Nem kívánok neki semmi rosszat, de miért mindig neki vannak sikerei, nekem miért soha?



2022. dec. 29. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Szépnek kell lenni. Ez a nulladik pont a sikerhez, és egyben ez a legfőbb igazságtalanság az életben.
2022. dec. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Hasonló dolgokon én is sokat gondolkodom.

Én is hasonlóan érzek: akiket életem során barátaimnak gondoltam, kihasználtak. Úgy gondolom: minden osztálytársam többre vitte az életben, mint én, nem feltétlenül a "kinek van magasabb iskolája" téren, hanem egyébként...

2022. dec. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
Első lépésként mondjuk hanyagolhatnád, hogy a testvéred életében vájkálsz. Nem fog az élet megjutalmazni azért, mert nem dohányzol vagy keményen tanultál. Mármint, ennek nyilván vannak/lesznek előnyei, de azért te dolgoztál meg. Amint tudatosul benned, hogy mindenki azt kapja, amit kap és nem azt, amit érdemel, könnyebb lesz az elfogadásához vezető út.
2022. dec. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, engem is zavar. Nem vagy egyedül :)


Példa: van két barátnőm. Nekik volt fejenként egy toxikus kapcsolatuk, pár hónapig tartottak csak. Nekem volt több is, hosszabb rövidebb ideig. Amikor a srácok kidobták őket, még abban az évben jöttek az igazik, akikkel azóta is együtt vannak. Semmit nem tettek érte. Nem kerestek társat. A srácok hónapokig udvaroltak, megtettek mindent, hogy egy pár legyenek, felhozták az önbizalmukat. Nekem ezt egyedül, magamtól kellett megtennem. Én aktívan kerestem társat, de évekig nem jött, vagy max kis rövid randizgatások. Már én is boldog párkapcsolatban vagyok, de nekem egyedül kellett ezen keményen dolgoznom, míg a két lány szar passzban volt pár hónapig, majd jött a lovag, aki megmentette őket.

2022. dec. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!