Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez embereknek tényleg ennyi...

Ez embereknek tényleg ennyi eszük van, vagy csak így tartja kedvük, hogy így viselkedjenek?

Figyelt kérdés

Nézek egy sorozatot amiben a főszereplő rendszeresen megpróbál meggyőzni különböző embereket, hogy változtassanak meg dolgokat a munkahelyükön.

Pl. egy kórház recepcióján a recepcióst próbálja meggyőzni arról, hogy hogy fogadják a betegeket, és egy komoly kórházi szabály változzon meg.


Ilyenek az életben milliárd szám előfordulnak, hogy valaki kitalálja, hogy a kórház, hotel, étterem, akármilyen hely recepciósa, valójában az adott hely tulajdonosa és egyben igazgatója/főnöke, és bármilyen döntést meghozhat. Éppen ezért órákon keresztül győzködni és b*sztatni kell a hülyeségével, hogy megváltoztassa a rendszert olyanra ami neki jobban tetszik.

Szóval az emberek ezzel vajon tisztában vannak, hogy akivel beszélnek, az semmit sem tud megváltoztatni, és csak hobbiból csesztetik őket, mert ez a "megmondás" nekik kellemes időtöltés, vagy pedig tényleg annyira hülyék, hogy azt hiszik, hogy akivel beszélnek az bármin is változtathat és hozhat ilyen döntéseket az adott helyen? Sosem értettem ezt.


2022. dec. 29. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem egy sorozaton kellene problémáznod, habár való igaz, hogy a való életben is rengeteg ilyen "én mindent jobban tudok" meg "csak úgy lehet jól csinálni a dolgokat ahogy én mondom" ember van, de sajnos ez a valóság. Nem nagyon tudsz változtatni rajta, ahogy írtad, az ilyen "mindent megmondó emberek" véleménye még semmit sem fog megváltoztatni, felesleges ezen idegesítened magad.
2022. dec. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jó, de nem azért írtam ki, hogy idegeskedjek rajta. Csak azt próbálom kideríteni, hogy ezek az emberek vajon tisztában vannak-e azzal, hogy ha el akarják érni amiről magyaráznak, akkor a hely főnökével kéne beszélniük és nem a recepcióssal?

Vagy ők valójában ezt gondolják, hogy ha meggyőzik a recepcióst, hogy nekik van igazuk, akkor ő majd saját kezűleg mindent meg fog változtatni?

2022. dec. 29. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!