Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Karen típusú személyt ismertek...

Karen típusú személyt ismertek? Mi állhat a jelenség hátterében? Mik lehetnek a jellemvonás kialakulásának lelki okai?

Figyelt kérdés

2022. dec. 29. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nálunk ritkább azért. mert ezt a viselkedést szerintem részben a van pénzem azt csinálok amit akarok hozza. hogy neki járnak dolgok és ha nem kapja meg, akkor robban.
2022. dec. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Most nem ugrik be egy se, de biztos van. Ez a 40 év körüli, unatkozó háziasszonyokra jellemző.
2022. dec. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Metionin ***** válasza:
39%
Igen, ő elkényeztetett volt egész életében, alap volt neki az én vagyok xy szóval neked kuss van mentalitás. Rendkívül fel van háborodva, ha valahol leszarják, hogy ő ki.
2022. dec. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2022. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

Nem hiszem hogy ez egy tényleges jellemvonás lenne; az amerikaiak agya egyszerűen csak úgy működik hogy leegyszerüsitik a környezetüket ilyen sztereotípiákra.


Pl ezek az embereknek csúfolt félállatok egyszer viral trendet csináltak abból, hogy karennek hívtak egy nőt aki üvöltött egy sofőrrel aki majdnem elütötte a gyerekeit. Ha középkorú fehér nő vagy, és dühös mersz lenni, akkor ha jogos, ha nem, automatikusan karen leszel.


De persze nem csak a középkorú fehér nőkről van ilyen általánosítás; ne felejtsük el, hogy ott van még Chad (ami úgy 5 éve még a tipikus kretén frat boyokat jelentette, ma meg az alfa férfiakat) Becky, a plázacica, vagy éppen Kyle, a faszagyerek, aki dühében lyukakat üt a falba, miközben még mindig az anyukája mossa a szennyesét, és készíti az ebédét.

Kész kis sztereotip fehér középosztálybeli család, mi?


Régebben, 15-20 éve, amikor még nem voltak ilyen politikailag korrekt az amerikai birkák, akkor nem tipikus fehérember nevekkel csinálták ezt a negatív sztereotipiásdit, hanem fekete emberek neveivel. Akkor Shanaynay, a fekete nő volt a hangos, dühös vén krva akit gyűlölni kell, Tyrone volt a tipikus semmirekellő fekete férfi, stb.


Magyarként elkezdeni ilyen nevekkel illetni embereket (pláne magyarokat) talán nagyobb debilség, mint az amerikaiak mániája, hogy így leegyszerűsítsenek mindenkit.

2022. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

5!


A Karen az egy mém. A felsorolt elnevezések meg poénok.

Nálunk is van ilyen, hogy valakit csak úgy Bélának, Józsi bácsinak vagy éppen Lakatos Ármándónak hívnak.

2022. dec. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 Mennyi harag és gyűlölet, nahát! Számomra ezek a dolgok most kicsit elképesztőek. Szerintem ebbe a dologba nem kell ennyit belelátni, csak szimpla vicces elnevezés. Kár belőle összeesküvés elméleteket kovácsolni.

Inkább csak az érdekelne, mi az alapja és miért válnak ilyenné emberek, mint ez a bizonyos sztereotípia.

2022. dec. 29. 20:14
 8/9 anonim ***** válasza:
8%

7!


Szerintem is kár, de látod mégis összeesküvés elméletet gyárt belőle.

2022. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Volt a régi sulimban egy igazgató helyettes, aki karen volt. Mindig mindenért beszólt, ő mindig tökéletes volt, emlékszem mindig trapez nadrág volt rajta valamilyen színű bluzzal és egy kötött pulcsival ami vagy rajta volt vagy a hátán. Megvolt az a tipikus karen frizura is neki és neki egy szót sem lehetett szólni, mert akkor repültél volna az igazgatóiba, de ő még az ebédedbe is bele kötött, hogyha pl szendvicset evett valaki és akkor ő azt kezdte el kritizálni, mert olyan kedve volt
2023. jan. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!