Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanulhatnék gyorsabban,...

Hogyan tanulhatnék gyorsabban, milyen alternatív módszerek léteznek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, lassan tanulok, bár erre biztosan a mentális problémáim is rányomják a bélyeget (a pszichiáter is ezt mondta, depressziós vagyok és pánik beteg).

Milyen olvasmányokat - elektronikus is jó-, vagy filmet, videót esetleg hanganyagot ajánlotok, amiben tanulásmódszertanban lehet jobban elásnom magam?


Köszönöm a választ!



2023. jan. 1. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy mit tanulsz. Nem lehet mindent ugyanúgy. Én abban tudok segíteni, hogy a matekosabb, tétel-bizonyítás anyagot hogyan szoktam megtanulni. Vagy esetleg nyelvtanulásban is van valamennyi tapasztalatom.
2023. jan. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elvégeztem egy villámolvasás tanfolyamot, nekem nem sokat segített, de vannak, akiknek igen. Elvileg találhatsz az ottani technikák közül hasznosat.

A másik, ami segíthet, ha nem egyhuzamban órákig tanulsz, hanem fél óránként, óránként kisebb mozgásos szüneteket tartasz. A koncentráció fenntartásában nekem segít, ha nem csak olvasok, hanem szövegkiemelőzöm a lényeget.

2023. jan. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Angol nyelvű is jó?

[link]


Nekem is egyébként az vált be, hogy 30-40 perces tanulási blokkokat tartok, majd egy 10-15 perces szünetet. Azalatt pedig nem telefonozok, hanem felállok, nyújtózom kicsit, vagy eszem valamit. Színkódolás segít még (pl. a definiálandó dolog neve lila, a konkrét definíció zöld, fontosabb címek kék, alcímek rózsaszín), meg néha az is, ha egy kicsit rajzolok a füzetbe és ahhoz társítom az anyagot.

2023. jan. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Ne szedj gyogyszert,mert az tonkreteszi a memoriad es egyeb kepessegeid.


Jarj kocogni rendszeresen. Ettol sokkal gyorsabban tanulsz.

2023. jan. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Világ életemben nehezen tanultam én is.


De viszont...ami érdekelt valóban érdekelt, azt könnyen megtanultam és rámragadt és megjegyeztem, mert valóban érdekelt.


Az emberre kényszerített tárgyak mint a sok sok felesleges matematika (amiből kb. 10%-ot fogsz használni életed során, kivéve ha ilyen szak érdekel) irodalom történelem stb...ezeket többnyire rákényszerítik az emberre....


Van egy általános tudás...de pl. matekot általános suli után el is lehetett volna felejteni , mindazoknak akiknek a szakmájukhoz nincs emeltebbre szükség.


Németül tanultam általánosban majd folytattam ezt nyilván szakközépben is, de gyűlöltem .....aztán külön elmentem angol tanfolyamra mert érdekelt.

2023. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sziaa!

Nekem az segit ha kiviszem a telomat a szobambol vagy csak ne zavarjanakba teszem bar ugy reflexbol belepek a pinterestbe mert unatkozok:/. Ezen kivul en ugy tudtam gyorsan es hatekonyan tanulni h csinaltam magamnak egy ,,dolgozatot,, az anyagbol. Az is segitett h elmagyaraztam vkinek igazabol nem elo emberre gondolok hanem akar egy plussnek v csak egy kepnek. Es nekem a verseknel az segit ha apumnak fel mondom. Remelem segiteni fog es h jobban fog menni a tanulas:).

2023. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!