Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez nevetséges, hogy képes egy...

Ez nevetséges, hogy képes egy ember ilyet hurcolni?

Figyelt kérdés

Püspökladànyban élek és szilveszter este 7 óra körül vonattal utaztam Debrecenbe, mert az a megyeszékhely rengeteg buli van, na nem részletezem, unokatesómhoz mentem szilveszter alkalmából. A vonat Hajdúszoboszlón is keresztül megy, meg is álltunk Hajdúszoboszlón és egy 20-22 éves körüli srác felszállt a vonatra és odament két szintén korabeli sráchoz, biztos a baràtjuk volt és együtt utaztak tovább.


Lényeg. A Hajdúszoboszlón felszálló srácnál egy hátitáska volt a hátán, a kezében pedig egy csomag tűzijáték rakétacsomag, ami pontosabban úgy nézett ki, hogy kb. másfélméteres pálca volt, a végén pedig rakétafej, mindez egy hosszú nylon csomagokásban. Egy komplett csomag. Amikor felszállt a barátai mondták, hogy "Csáó! Tűzijáték az van azt látom, jól felkészültél."


Én meg a láttakon, hogy a srác milyen nagy tűzijátékkal száll fel és utazik, annyira röhögtem magamban, hogy a telómban megnéztem az arcom és tiszta piros voltam.


Kérdésem: Ez tényleg nevetséges, hogy már ilyet is megélünk, hogy ilyen hülyeséggel, bohócsággal képes felszállni ésxmég a vonaton is hurcolászni, húzgálni ilyen vackokat? Vagy természetes és én voltam csak aki szakad az ilyenek láttán?



2023. jan. 2. 22:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%
Tetszett a pasi, ennyi!
2023. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
15%
Nem hiszem, hogy tűz, és robbanás veszélyes anyagot fel lehetne vinni a vonatra!
2023. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
8%
Lehetni lehet, csak nem szabad.
2023. jan. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%
12: olyat nem vihetsz fel ami beszennyezheti a vonatot, de mindegy.... ezen az alapon egy dezodort sem vihetsz fel, az is tűz és robbanásveszélyes....
2023. jan. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
38%
az utasok testi épségét, biztonságát veszélyeztető tárgyat szállítani; írja a máv szabályzata! Én azért nem szeretnék ott lenni, ha egy részeg beindít egy rakétát a vonaton!
2023. jan. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
41%
Robbanasveszelyes cuccal tilos vonatra szall i szerintem. A szabalyzatba utkozik.
2023. jan. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
63%
sokkal rosszabb, amikor egy hajléktalan indít be egy rakétát.
2023. jan. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
93%
Tessék már elolvasni a szabályzatot ennyi erővel, nincs itt olyan hogy "szerintem"....
2023. jan. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Tegyük rendbe a dolgokat.


Nem részeg, normális értelmes srác volt, nyilván nem a lövi el a vonaton, sőt még mondta is, hogy "ezt ide teszem kívülre, ne legyen közel a radiátorhoz." Vigyázott.


A szabályzatok szerint polgári felhasználású kis pirotechnikai eszköz, kis tűzijáték tömegközlekedésen szállítható, de csak zárt csomagolásban. Ezzel is minden renben volt, a kalauz is látta, csak a jegyet kérte, a tűzijáték miatt nem szólt. Nyilván egy kanna benzint tilos lett volna szàllítani.


A srác nem tetszett, én csak azon röhögtem, hogy ilyen bohócságokkal száll fel, ami valljuk be több tízezer forint. Meg eszembejutott, hogy lehet a rakétákkal magát akarja felküldeni az űrbe. Oké tudom nem, csak viccből jutott eszembe. Az egész szituáció az amin röhögtem. Mindenki szalyorral táskával, esetleg semmit nem fogva száll fel, egy ember meg rakétákkal.


Kölyökkoromban én is sok petárdát eldobáltam szilveszterkor, de nem több tízezer volt mint a tűzijátékok, hanem 300 darab petárda volt egy ezres. Kis zöld mint egy cigi.

2023. jan. 3. 01:32
 20/22 anonim ***** válasza:
94%
Most megvazon vagy kiakadva hogy több 10 eher forintos dolgot vitt fel a vonatra? Istenem, még mindíg nem értem neked mi bajod.. semmi vicces nincs ebben, felvitte a buszra mert magával akara vinni..gyalololjon inkább vagy mi? Mit érdekel az teged hogy másik mit cipelnek magukkal ha nem okoznak neked semmi kárt vele? Teljesen normális dolgot akarsz viccesnek meg furának beállítani
2023. jan. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!