Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem nevetséges és szánalmas,...

Nem nevetséges és szánalmas, hogy sok ember számára a pénz és a hírnév a másikat mennyire megszépíti?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni, de ezt tényleg nem értem.

És ezt legfőképpen lányoknál/nőknél látom.


Példa:

Volt egy srác, aki szemüveges volt, pattanásos, a haja sem volt annyira jó, stb. Mondták is róla a lányok, hogy jaj rosszul néz ki, nem jó képű, pattanásos, fúj, stb.

Aztán amikor beállt mögé valaki szponzornak (mert elég jól gitározott), és lemeze is lett meg még nem tudom, már egyből elkezdték mondani róla (azok is, akik csúnyának nevezték), hogy "hát nem is olyan ronda", "ha jobban meggondolom, az estem is", "szerintem cuki", "lennék a bnője" stb.

Pedig a srác kinézetileg abszolút nem változott semmit.

És még számtalan ilyen esetet is ismerek.


Nem azt mondom természetesen, hogy nekik akkor ne legyen senkijük, de elképedtem, amikor az őt leghangosabban szidó csajnak is már hirtelen az "esete" volt, miután kisebb hírnévre és pénzre tett szert a srác.


Nem ez az egyetlen eset amit ismerek, és nem azért írom ezt a kérdést, mert "jaj te nem vagy sikeres csak irigy vagy". Nem vagyok az, de nem értem.

Nem szánalmas és undorító az ilyen viselkedés, hogy "jaj ocsmány pattanásos fúj" majd amikor megtudja az illető, hogy lemeze van, pénze akkor meg "nem is ronda, az esetem, járnék vele" stb?

Ha velem történne ilyen, én tuti elhajtanám ezeket a francba, hogy ha nem kellettem akkor amikor úgymond "átlagos" voltam, akkor akkor se kelljek amikor sikeresebb lettem.


Vagy csak én gondolom rosszul?


Nektek mi erről a véleményetek? Ti egyetértetek ezzel, vagy szerintetek is gusztustalan?



2016. okt. 27. 08:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyen lányokat hívják k*rvának.
2016. okt. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem az ilyeneknél derül csak ki igazán, hogy ki a normális, meg ki a pénz meg hírnévéhes. Szerintem is undorító.

Én olyat láttam, hogy normális srác, youtube-n, a testvérét kamerázta mindig, néha ő is szerepelt a testvére videóiban. Na most a srác kicsit autista. Emiatt sokan leszólták, meg a nevetését is ócsárolták, stb. Aztán ő is kicsit tehetősebb lett, meg jobban videózott. Kinézetileg viszont már úgy nézett ki, mint (elnézést) maugli vagy valami hajléktalan. De máris mindenki "jaj milyen szexi" "jaj milyen sármos", stb, csak azélrt, mert jobb videós volt, meg volt (már) pénze. Nevetséges.


Én ezt azért nem tudom megérteni fiú létemre, mert ha valaki nekem nem jön be sehogy sem, annak lehetnek milliói is, akkor sem fog rá felállni...Egy elhízott bunkó dömper nekem akkor is egy elhízott bunkó dömper marad, ha milliárdos lesz. Az, akinek valaki csak a pénz vagy a hírnév miatt megszépül, az nem más, mint gerinctelen olcsó haszonleső.

2016. okt. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Nekik ez a foglalkozásuk, ebből élnek.

Nem ítélem el, mindenki úgy szerez pénzt ahogy tud és minden ismert ember úgy tömi őket pénzzel, ahogy nekik jólesik.

Még csak ismert embernek sem kell lenni ahhoz, hogy valaki kiközösített rút kiskacsából népszerű legyen.

Sok gyerek kupálódik ki és lesz szép felnőtt, ők ugyanazzal a képmutatással szembesülnek pénz nélkül is. Fontosabb a külső mint azt sokan beismernék, de ezzel sincs semmi baj. Én se választanék társnak csúnya nőt, csak azért mert olyan jól elvagyok vele barátként.

2016. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

"Vagy csak én gondolom rosszul? "


Igy van. A hirnev es a siker ugyanis a genetikai kulonlegesseg egyik jele. A nok tudat allatt az adott tarsadalmi korulmenyek kozott sikeres egyedekhez vonzodnak, amikor osemberek voltunk akkor azokhoz akik jol tudtak mammutra vadaszni, most meg arra aki anyagilag sikeres.


A kinezetnek ehhez nem sok koze van.


Ettol egy no sem lesz lenezendo, egyszeruen igy vannak bedrotozva. Es jogosan: nekik az a dolguk hogy olyan part talaljanak maguknak akik biztositani tudjak a megfelelo utodok nemzeset es fennmaradasat.

2016. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
4-es! Pont ezt akartam én is írni. Ettől még nem lesznek ku...ák, észre sem veszik, tudatalatti az egész. A sikeres emberek szempontjából pedig azt tudom mondani, hogy sokszor ők sem veszik észre, hogy nem pont ők a lényeg, hanem az amit elértek. Ki akarna azon filózni, hogy lehet, hogy a siker nélkül a kutyának sem kellenék? Inkább nem is gondolnak rá, hanem örülnek a lehetőségeknek.
2016. okt. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
36%

" a siker nélkül a kutyának sem kellenék?"


Ez kicsit nyakatekert megfogalmazas. Ha nem lennenek sikeresek, akkor mar nem ok lennenek, hanem egy masik ember.


A sikeresseg ez pont ugyanugy a szemelyiseg resze, mint az hogy milyen magas vagy mennyire kedves az illeto. Nem lehet igy szetbontani, nincs is ertelme.


Egy sikeres ember egyebkent a legritkabb esetben lett veletlenul az, a sikerek mogott mindig ott van az intelligencia, a helyzetfelismeres, a kockazatvallalasi kepesseg, jo kommunikacio, es meg ezer mas dolog is.

2016. okt. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Te a bombanős kérdező rokona vagy??
2016. okt. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire túlbonyolítani.

Mindenki megtalálja a párját, aki akarja.

Gondolom ezekkel a típusú lányokkal semmi dolgod nincs, így hát ne is foglalkozz velük.

Mindig voltak "gyengébb képességűek" és "eltérő munkaterületen tevékenykedők", ilyen a világ.

Kár rajta pörögni.

2016. okt. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Az, hogy valakinek pénze van, akár nő vagy férfi, ad neki egy magabiztosságot, egy kényelmességet. Ezért akarom a lottóötöst, mert akkor az lennék, aki vagyok. Szépen nyugiban megtanulnám a szakmát, ami érdekel, nem kéne közben a munkám miatt aggódni, amit csak a pénzért végzek.


Kiegyensúlyozott lennék, hogy nem kell eldönteni, melyik könyvet rendeljem meg, hol töltsem a szabadságomat. Vezetni nem tudok, de vehetnék autót, lenne sofőröm.


Na mindegy. A lényeg az, hogy adna egy magabiztosságot.

2016. okt. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ez régen is így volt. Gazdag tehetős emberek után áhítoztak a nők. Tök 8, hogy az ókort nézzük, Egyiptomot, történelem bármely szakaszát.
2016. okt. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!