Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Életképtelen lennék, ha...

Életképtelen lennék, ha otthagytam az egyetemet?

Figyelt kérdés
Nem önsajnáltatás akar lenni, de tényleg nem bírtam az állandó hajtást, s azt, hogy jóformán nem maradt időm semmi másra. Így beláttam, hogy ez nem mehet így tovább, s kiiratkoztam. Elkezdtem szakmát tanulni, sokkal több mindenre marad idő, s itt most nem a heverészést értem azalatt, mint szabadidő, de van erőm elmenni egyet futni, kutyát sétáltatni, egy jó könyvet elolvasni, nem vagyok begyöpösödve, egyszerűen tudok élni, s közben a szakmai tanulnivalókkal is jól haladok, kapok pozitív visszajelzéseket is. De sokszor megfogalmazódik bennem, hogy életképtelen lennék, mert otthagytam egy egyetemet? Biológia-testnevelés tanári szakra jártam amúgy.
2023. jan. 3. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
Persze, hogy az.
2023. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Én is otthagytam jópár éve. Azóta sokkal jobb az életem. Dolgozom, van férjem, házam.
2023. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Úgy látszik akkor mégiscsak a Fidesznek van igaza.
2023. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Mindenki maga dönti el, hogy 3 évet áldoz fel 30-ért cserébe, vagy fordítva.
2023. jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Miért lennel eletkeptelen, ugy eled az eleted ahogy szeretned, ne a tarsadalom altal preferalt mintahoz hasonlits magad es a donteseidet. Ha ugy erzed nem neked valo volt, akkor jol tetted hogy ott hagytad, biztosan kiegtel volna benne ha tovabb erolteted, lehet kesobb megjön hozza a kedved es a motivaciod es ujrakezded, lehet hogy nem. Azzal sincsen semmi baj ha szakmat tanulsz, az egyetem nem egy merfoldko a garantalt jolethez es boldogsaghoz. Nyilvan vannak szakok amik igen, mert hianyszakmak/van ra kereslet de pl. egy tanari szak en ugy erzem nem egy életbiztosítás jelen pillanatban, es hiába van ra kereslet, ha a fizu borzalmas, nem kapod meg a kello tiszteletet esatobbi.


Eld az eleted ahogy szeretned, az szamit hogy boldog legyel es jol erezd magad a borodben, amig nem artasz vele masnak nincsen semmi gond es felesleges ezen aggodnod :)

2023. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

mióta otthagytam végre az egyetemet, volt néhány tök jó munkahelyem, februárban fejezem be az álomszakmámat, van egy újabb felsőfokom (kettő lett még gimiben, aztán az egyetem mellett semmi időm nem volt tanulni, kiesett majdnem öt év, de lassan behozom, két éve nem vagyok ott), kiköltöztem a nyomi diákszállásról a debil óvodásokkal, egy aranyos kis lakásban lakok a külvárosban (nagyon praktikus, mindenki tud takarítani és senki nem okos lakástüzet egy mirelit pizzával), sportolok, olvasok, szocializálódok, csinálgatom a hobbijaimat, majd ha már jól belejöttem a szakmámba a gyakorlatban is, az egyik hobbimból is csinálok hivatalosan is végzettséget, kis mellékállásnak, tök jó lesz :D

most aki akar bőgni, hogy jajj nincs csilivili diplomás papírka, az bőgjön, nekem nem hiányzik hogy sznob vénemberek teljesen kiidegeljenek, és szorongásom, meg pánikrohamaim, meg ilyesmi szrságaim legyenek, mint annyi fantasztikus, ragyogó fiatal kölyöknek, akikkel találkoztam ugyan valahol útközben, de ők nem bírtak/akartak kilépni a "diploma kell" szektából, és ma nagyon elit irodai munkájuk van, ahol napi 7-8 órát szoronganak, utána elköltik a fizetésüket pszichológusra vagy alkoholra.

boldog vagy az életedben? ha igen, akkor minden rendben, nincs min aggódni, nem kell mindig mindenkinek diplomát szereznie, ha az semmit nem tesz hozzá az életéhez, csak elvesz.

2023. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Sokan el se kezdik.

Ma már nagyon sok ember szerez diplomát, tanulnak 3 évig aztán nemtudnak szar7t se. Hidd el egy jo szakmával többre mész.

2023. jan. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy életképtelen. Miért lennél? Nem való mindenkinek minden és ez így van jól. Nem leszel kevesebb csak azért, mert egy olyan szakmában vagy jó szakember, ahol nem a diploma a fő érték vagy az egyetlen út ahhoz, hogy az legyél.



A kommentekkel viszont nem értek egyet. Más az, ha valaki valami más mellett dönt és azzal elégedett és más az, ha valaki hülyeségekkel áltatja magát önnyugtatásból. A legtöbb diplomás szakember, akit ismerek, nagyon is topon van a szakmában és jellemzően hosszú távon jobban keres, mint azok, akiknek nincs felsőfokú végzettsége. Nekünk működött az egyetem mellett normális életet élni, nem mindenkit visel ám ez meg ennyire. Akit igen, annak ez nem a megfelelő út, de több olyan embert ismerek, aki párhuzamosan járt két szakra vagy épp úgy tanult egyetemen, hogy mellette főállásban dolgozott, mert őt nem viselte meg annyira a képzés, sőt. Sportolt, szociális életet élt mellette, jutott ideje minden másra is, mára sokuknak van családja, otthona ugyanúgy. Nem kell pokoltanyának beállítani a helyet, ami megeszi a lelketek, csak azért, mert nektek nem jött be. Nem feltétlenül könnyű szakok hallgatóiról beszélek, csak más képességű és motivációjú emberekről. És ők még mindig nem azok a zsenik, akik fejben számolnak szürreális dolgokat, hanem kvázi ugyanolyan átlagos emberek, mint ti, csak más az erősségük.


El kell fogadni a saját határainkat és azt, hogy mire vagyunk inkább alkalmasak és mire kevésbé. Kicsit lehet feszegetni őket, de abban csak tönkremegy az ember, ha folyamatosan azt csinálja. De ez azt is jelenti, hogy nem köpködünk arra, akinek sikerült az, ami nekünk nem jött be.

2023. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy neked legyen jó kérdező!


Van akinek azaz álma, hogy mérnök legyen, nyilván neki muszáj lesz diploma....


A te életed, éld úgy, ahogy szeretnéd, úgyis meghalunk....

2023. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!