Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Folyamatosan ingerült, kedvtel...

Folyamatosan ingerült, kedvtelen, és gyenge vagyok, sosincs kedvem semmihez, fáradt vagyok, mi a baj velem? Vagy csak túl gyenge vagyok a kihívásokhoz, amikkel most szemben állok?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve, hogy elkezdtem egy számvitel mesterszakot, ami kell ahhoz, hogy előbb vagy utóbb előrébb léphessek a karrieremben, ezt levelezős képzésen csinálom, mellette pedig főállásban egy multinál dolgozom, szintén pénzügyi területen.


Mint a legtöbb munkahelyen, itt is vannak jobb és rosszabb, lazább és nem lazább periódusok, most egy olyan periódusban vagyunk december óta, hogy kell dolgoznunk néha hétvégén is, illetve a napi munka sosem ér véget 8 óránál, rendszerint 10-12-14 órát dolgozunk naponta, elvileg ez még egy fél évig ilyen tempóban fog lezajlani, és a feladatokból így is csak több és több van, nem látom, hogy mikor és hol lesz vége, mellette az egyetem ahogy a vége fele közelítünk egyre nehezebb, egyre több az anyag, a beadandó, és az elvárás.


Ennek tetejében észrevettem magamon mostanában, hogy folyamatosan ingerült vagyok, a számomra legkedvesebb emberekkel is, hogy folyamatosan álmos vagyok, és ha ki is alszom a 8 órát, akkor se kipihenten kelek fel, hogy semmi motivációm nincsen, rossz kedvem van, nincs kedvem találkozni emberekkel, nem tudok autóba ülni, annyira fáradtnak és dekoncentráltnak érzem magam, és ha van szabadidőm akkor is csak nézek magam elé. Illetve az utóbbi hetekben már aludni sem tudok rendesen, folyamatosan forgolódom, és étvágyam sincs akkora.


Több számomra közeli emberrel beszéltem, akik azt mondták, hogy az ilyen jellegű terhelés simán kibírható, ezen mindenki átesik, amúgy is jól keresek, bírjam ki féllábon is, hiszen ha egyszer gyerekem lesz, akkor a gyerek pont annyit fog elvenni vagy többet munka mellett mint az egyetem, és azt is kifogom valahogy bírni, hogy valaki amúgy is gyerek mellett csinálja a munkát illetve a mesterszakot, szóval még könnyebb helyzetben is vagyok.


Szóval ezért azt gondolom, hogy egyszerűen ehhez kevés vagyok, hogy vannak nálam jobbak, okosabbak, és igazából egyszerűen kevés vagyok ahhoz, hogy 2 fronton is helytálljak.


Szerintetek?


2023. jan. 7. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem túlhajszoltad magad, önmagában 1-1 jobb alvás vagy néha pár óra szabadidő nem elég, hogy visszatöltsön. Ha tudsz, akkor kellene valami állandó idősáv, amikor számodra kedves dolgokkal foglalkozol.

Emellett befigyelhet vitaminhiány, vashiány is, ezeket is érdemes lehet pótolni.

2023. jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%
Egyetértek az elsővel. Most kezdtem D, C citamint és vasat szedni. Olyan mintha csak én lennék ennyire baromi fáradt. A szerdára, csütörtökre már úgy érzem belehalok. Ikreim vannak(ovisok), és szintén pénzügyes. Én is keresem még a megoldást, most éppen elkezdtem többet foglalkozni magammal, és "tisztábban" étkezem. Így azért jobban érzem magam, ezt próbálom tartani.
2023. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!