Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen agresszívek az idős emberek?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen egyedül az 50 pluszos kollégáim nem tudnak normálisan kommunikálni, szinte idegbeteg mindegyik. Tömegközlekedve, boltokban, utcán stb. megint csak leginkább ők azok, akik a legkötekedősebbek, a legprimkóbb módon szólnak a másikhoz.


Voltam hónapokig Németországokban, ott éppen hogy nagyon kedves, aranyos emberek az ottani nénik és bácsik.


Itt miért ilyenek?



2023. jan. 8. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Kevés a pénz, szegények

Szerintem a fiatalokat hibáztatják

Ráadásul egész nap a tv-t nézik teletömik a szemét orbánék a fejüket.

2023. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt veszem észre, hogy a magasabb státuszúak se sokkal kevésbé bunkók. Melóhelyen a középvezetők, felsővezetők, akik a nyugdíjhoz közelítenek, hiába keresnek jól, mégis prosztók.
2023. jan. 8. 13:03
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Kivan a nemlétező faxuk, hogy az életük java már megvolt, de anyagilag, életszínvonalban a tisztes munka semmit, vagy nagyon keveset hozott. Elveszett a remény, csak csinálni KELL, mert ha be is töltik a nyugdíjkorhatárt, akkor sem tehetik meg, hogy mennek, olyan nudli összeget kapnak, amiből jóesetben gyógyszerekkel együtt nem kopik fel az álluk, de egyébként nagyon plusz dolgokat nem engedhetik meg maguknak.
2023. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Külváros, kiskertek: két telekkel arrébb néha kijár egy 60-70 közötti pár gazolni. Ha látom őket, nyilván illedelmes vagyok és szép napot kívánok. Eddig még sosem köszöntek vissza. Egyszer a párom összefutott az idős férfival, bemutatkozni. Nem fogott vele kezet sem, arra hivatkozva, hogy ő mikor még dolgozott, a helyi XY gyár igazgatóhelyettese volt, nem alacsonyodik le hozzánk, ne is zargassuk őket (bocsánat a köszönés már zargatás? Oké..).

Mire párom nevetve azt felelte neki, hogy ő pedig a szintén helyi ZY cég nemzetközi vezető mérnöke, 9 nemzetközi céget irányít és koordinál jelenleg, úgyhogy nem fog lealacsonyodni ilyen emberekhez, hogy akár csak a tekintetük is összeérjen. :D


Bácsi megsértődött. XD

2023. jan. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Megvannak keseredve.. nyilván nem mindegyik de sokan. Nem úgy alakult az életük ahogy tervezték, nem úgy élnek ahogy az elvárt lenne.. nyugdíjas éveidben amikor már kb a fél vagy lassan az egész életed lemelóztad kevesen akarnának úgy élni, hogy a hónap végén lehet nem tudnak még kaját sem venni.. ez egy szomorú dolog és én megértem, hogy emiatt frusztráltak.


Arról pedig ne is beszéljünk, hogy milyenek a mai hírek és hírforrások.


Egy idősnek nagy öröm lehet pl egy unoka és akkor úton útfélen azt hallja, hogy át akarják az unokát operálni a gyereküket meg háborúba akarják vinni.. szóval ebből is fakadhat frusztráció. Ők egyébként egy sokkal zárkózottabb korban nőttek fel, mint mi. Teljesen más generáció. Nyilván hülyének kell lenni, hogy ezeket valaki komolyan vegye, de szegények (sokan) nem tudnak miből tájékozódni.

2023. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Az illedelmes fiatalok miatt.
2023. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Az illedelmes fiatalok miatt."


Töredék annyi bunkóval nem találkozok a fiatalok között, mint az időseknél.

2023. jan. 8. 13:55
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Mer mind csak azt tudja hajtogatni, hogy: "Én, egyedül én építettem fel a fél-, ha nem is az egész országot", ami természetesen egy nagy kamu.
2023. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező 50 pluszos emberekről beszélt ( mint idősekről😆), de a válaszolók hova kanyarodnak már el?

Egy 50 pluszos ember még igen aktív, beszélni sem beszélhet arról, hogy ő építette újjá az országot ( 5-ös), hiszen abban az időben még ők sem éltek. Nem, nem nőttek fel zárkózottabb korban, sőt! Ők még kommunikáltak egymással személyesen is, nem csak online. Ezen kívül ahhoz nem idősnek, hanem idiótának kell lenni, hogy valaki elhigyje, hogy az unokáját át akarják operálni. Az idiotizmus pedig nem korfüggő.

És igen, tájékozódni is tudnak, ismerik és használják a világhálót, sőt, olvasni és értelmezni is tudnak. Hihetetlen, mi?

Szóval ne általánosítsatok légyszives! Undorító, mikor valaki degradálja a másikat a kora miatt. A viselkedése miatt persze lehet, de az megint nem korfüggő. Üdv, egy 50 pluszos

2023. jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 gungasam ***** válasza:
100%
Az 50+ dolgozók még a Kádár-rendszerben szocializálódtak, gyerekként, fiatalként. Teljesen más jövőképet alakítottak ki mint ami végül jutott. Akkor a fizikai munka becsülete magasabb szinten volt, és vállalkozni is nehezebb volt. A 80-as években lakást is kaptak a városi fiatalok. A rendszerváltás hatalmas törést jelent egzisztenciálisan is és pszichésen is. A "politikusaink" ezt nagyon prímán "átvészelték" MSZMP-ből , KISZ-ből szépen menetek át a Fideszbe és SZDP-be, MDF-be. Nagyon sok embernek ez nem sikerült. Tudom milyen komoly vagyoni előnyt jelentett egy személyautó, ami most bagatell. Lehet a korosztálynak gondja, de hiba volna általánosítani.
2023. ápr. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!