Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon le vagyok maradva 22...

Nagyon le vagyok maradva 22 évesen, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
22 eves vagyok, még egyetemista. Menet közben szakot váltottam, így elégge el vagyok csúszva az egyetemi tanulmányokkal, így jelenleg még egy BA diplomám sincsen, de most nagyon rajta vagyok, hogy meglegyen. Még a szüleimmel lakok,de persze minden családi ügyben, házi munkában kiveszem bőven a részem,anyukám mindig is háziasságra nevelt. A suli mellett több éve végzek diákmunkat, mert a szüleim anyagilag nem tudnak támogatni, úgyhogy muszaj dolgoznom, de pénzem még mindig nincs annyira, hogy önállósodjak/elköltözzek,csak annyira hogy az alap szükségleteimet fedezzem magamnak. Annyira rossz érzés látni, hogy sok velem egykorú mar teljesen önállóan él , hazasodik, gyereket vállal, úgy érzem le vagyok maradva.
2023. jan. 8. 15:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
4%

A te döntésed.

Engem a lemaradottság nem tenne boldoggá.

23 éves férfi vagyok és hamarosan apa leszek.

2023. jan. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Gratulálok neked. De ha nincs pénzem, mégis miből vállaljak gyereket?
2023. jan. 8. 15:33
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
DEHOGY vagy lemaradva! 22 vagy még a sulit se végezted el, pontosan ott tartasz ahol kell! Aki meg 22 évesen házasodik, gyereket vállal az meg elég korai.. mikor fognak élni? Gyerekkel nem igazán lessz már olyan, hogy gondoltunk egyet és leugrunk hétvégézni.. Ennyi idősen meg rettenetesen kevesen élnek önállóan kezdőket meg se fizetik még annyira, ott anyu apu támogatja tuti, az meg nem igazán egyedül élés még..
2023. jan. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
22 évesen? A legtöbb egyetemet végzett 24 felett él igazán, alapít családot kicsivel később kb:27-30!
2023. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Lfszt vagy lemaradva. :-)
2023. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy lemaradva.

Először is nem érdemes összehasonlítanod a saját életedet másokéval, mert már annak is nagy jelentősége van, hogy ki milyen családba születik. Engem például anyagilag is támogattak (támogatnak) a szüleim, de ez nem mindenkinek adatik meg.

Másrészt más emberek másra vágynak (ezt vagy tudják már kamaszként, vagy időközben változtatnak), így teljesen érthető, ha nem teljesen egyenes az utad. Emiatt se aggódj.

Én azt mondanám, hogy úgy élsz, mint egy átlagos egyetemista, legalábbis amikor egyetemista voltam (tavaly végeztem az alapszakomon), a legtöbbekre igaz volt, amit te magadról írtál.

A családalapítással pedig főként nem vagy lemaradva, szerintem huszonhat alatt nagyon ritka a gyerekvállalás, és általában akkor sem tervezett dologról van szó.

24/N

2023. jan. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

A korodbeliek a pucér seggükre vállalnak gyereket, babavárózmak, csokoznak. Örülj inkább, hogy neked van eszed.

Amúgy ha haladni akatsz akkor dolgozhatsz teljes munkaidőben, és járhatsz levelezőre is.

2023. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy lemaradva. Egykorúak vagyunk, hasonló szinten tartok én is.
2023. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
Mirol vagy lemaradva? En inkabb az elso helyeben nem lennek
2023. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Válasszuk ketté:

Van a tipikus eminens diplomahalmozó kis stréber akire ha 3 év múlva 25-26-27 évesen ráírsz, még akkor is valami csicskagyász diploma megszerzésén fog izzadni, holott már rég el tudna helyezkedni és értelmes módon felnőtt életet tudna élni.


Illetve vannak azok a fiatalok akik élni is szeretnének és nem a nyomi neptunon akarnak 26 évesen is izgulni.

Ők lényegretörően választanak egy szakirányt, tanulják, gyorsan letudják a diákévekre jellemző "se nem gyerek se nem felnőtt" bénázást és mennek 21-22 évesen dolgozni.

És jellemzően utóbbiak kerülnek olyan helyzetbe 30 évesen hogy nem egy albiban nyomorognak hanem hitelképesen egy lakást vagy házat megvehetnek, az 5 diplomás újértelmiségi meg 30 évesen is albizik és igyekszik pótolgatni az addig kimaradt élményeit. Na az ilyenek azok akik 28 évesen játszanak 18 éves életformát ami ultragáz...

2023. jan. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!