Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám fejleszteni a...

Hogy tudnám fejleszteni a kommuniációs képességeimet?

Figyelt kérdés

Mindig elég visszahúzódó voltam, és nehezen nyíltam meg. Talán egy éve jött el nálam az, hogy azt mondtam magamnak, hogy oké, mostmár elegem van abból, hogy nehezen barátkozok, és egy társaságban csak csendben állok. Tehát elkezdten fejleszteni magam. Youtubeon volt erről pár videó, de eléggé megfoghatatlan tanácsok voltak benne, mint ,,csak légy önmagad,,. Ez kb olyan mintha egy depressziósnak azt mondanád, hogy csak legyen boldog, ne legyen szomorú.

Ott kezdődik a probléma hogy nem tudtam sose igazán önmagamat adni, és tudom hogy kéne, de attól hogy valaki azt mondja hogy legyek önmagam, nem fog semmi változni.

Próbáltam több mindent is, de valahogy mindig bennem van egy negatív érzés, hogy mi lesz ha unalmasnak találnak, félreértenek stb. És emiatt mindig egy biztonságos zónában maradtam. Nem mertem csak úgy bármiről csevegni, mindig 3szor átszűrtem a mondandómat magamban, mielőtt kimondtam. És így természetesen nem igazáb mélyedtek el a kapcsolataim, megmaradtak egy felszínes barátságnak, hogy jóban vagyunk, de nem igazán vagyunk jó barátok. Sok ismerősöm van, sokat vagyok társaságban, tehát nem azért nem megy a beszélgetés mert nagyon asszociális/antiszociális lennék.


Hogy tudnék fejlődni, hogy tudnék megnyílni?


Ha van tapasztalatotok ilyen téren, szívesen fogadom a sztorikat is a tanácsok mellett.



2023. jan. 8. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Talán a beszélgetést tedd szóban, ne chaten pötyörészve...
2023. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első lépcsőnek jó a pötyörészés, de legyenek mindig új kitűzött kis célok. Lépésről lépésre.
2023. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezek a válaszok... Nesze semmi, fogd meg jól.
2023. jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jarj klasszik boxra. Gyorsitja a gondolkodast. Megtanit az azonnali valaszadasra atvitt ertelemben is. Gordulekenyebb leszel szoban is. Magabiztosabb.

Mas sportot is vegyel fel melle. A jobb kulso mas emberre tesz

2023. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ahogy mondtam, sokat vagyok társaságban, és ha ,,pötyörészek,, chaten, akkor is azokkal beszélgetek akikkel napi szinten. (Kivéve, ha messze lakunk egymástól, de ez más téma)

Szóval nem az a gond hogy csak a telefonomon tudok beszélgetni. Nyilván, jobban és könnyebben tudok bizonyos dolgokat kifejezni írásban, de ezzel sok ember van így, ez nem mai jelenség, egyszerűen valakinek a nem szóbeli kommunikáció jobban megy.

Egyszer volt internetes barátnőm, de vele sem mélyült el a kapcsolatom, hiába beszéltünk sokat egy időben, elévült a kapcsolat.


A való életben, szóban is ez a gond. Úgy érzem felszínesek a kapcsolataim, legalábbis az én oldalamról. Én sokat tudok másokról, megnyílnak nekem, de nekem ez nem megy, így ők alig tudnak rólam valamit, megmarad egy alapszinten a barátság.

2023. jan. 9. 09:31
 6/10 A kérdező kommentje:

4es


Szoktam sportolni, leginkább futni, de lehet kipróbálom a boxot. Van abban logika amit mondtál.. 🤔 még ha nem is válik be teljesen, a sport mindenképpen hasznos

Köszi a tippet

2023. jan. 9. 09:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Beszarok, "internetes barátnő, de nem mélyült el a kapcsolat":DDDD

Ne is haragudj, de ez már a szánalom produktuma....

Értelmes lépés lenne felismerni, hogy a beszéd szóban történik egy másik emberrel, aki szintén szóban kommunikál.

Ez a röhejes pötyögést beszélgetésnek nevezni és abból fakadó álomvilágot kapcsolatnak nevezni...már leírtam.


Jársz színjátszó szakkörbe, ahol szituációs spontán játékok is vannak..., de ezt a chat bohóckodást feledd már el...

2023. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem ártana gyakorolni a szövegértést drága válaszolók, tisztelet persze a kivételnek. De legyen, leírom még egyszer, csupa nagybetűvel hátha úgy jobban megragad.


JÁROK TÁRSASÁGBA, KIFEJEZETTEN SOKAT, NAGY IGÉNYEM VAN ARRA, HOGY EMBEREK KÖZÖTT LEGYEK ÉS BESZÉLGESSÜNK, ÉS HA CHATELEK IS, AKKOR AZOKKAL AKIKKEL NAPI SZINTEN BESZÉLEK SZÓBAN IS.


Igen, volt egy baráti kapcsolatom, ami a neten létezett, mivel az említett leányzó Angliában élt. Kicsit nehézkes megoldani a szóbeli szemtől-szembe kommunikációt...

Szerintem valamit félreértettél, nem szerelmi kapcsolat volt, hanem baráti. (Szerelmi kapcsolat szerintem nem jöhet létre anélkül, hogy találkozna két ember élőben, persze a távkapcsolat más)


Kedves 7es, nevezhetsz szánalmasnak, de az hogy nem tudsz értelmezni pár mondatod, de azért osztod az észt, az szerintem bőven kimeríti a szánalmas fogalmát. Úgyhogy vegyük át mégegyszer: sok ismerősöm/barátom van, sokat vagyok társaságban, általában azokkal chatelek, akikkel napi szinten is találkozok.

Remélem sikerült fényt gyújtani a fejedben ☺️ persze a lepontozás jár, nem sok ugyan, de ennyit tudok tenni

2023. jan. 9. 22:42
 9/10 A kérdező kommentje:

Mekkora egó kell ahhoz, hogy úgy érezd, hogy értesz egy másik ember életéhez?

Miből gondolod, hogy csak ülünk egymás mellett, és a telefont nyomkodjuk? Magadból indultál ki?

Kezdem úgy érezni, szándékosan nem fogod fel a kérdés lényegét, mert nem tudsz érdemi választ adni,(persze, ez csak egy megérzés 🤷🏼‍♀️) és inkább szórakoztatod magad azzal, hogy felidegesítesz a ,,folyton csak a telódon pötyögsz,, dologgal 😂 de én ehhez eddig asszisztáltam, keress más elfoglaltságot, vagy válaszolj normálisan. (Már ha tudsz...)

2023. jan. 10. 22:23
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Nyaf nyaf, szánalmas:)))
2023. jan. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!