Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennek mi lehet az értelme és...

Ennek mi lehet az értelme és miért titkolhatja?

Figyelt kérdés

Van egy 30-40 közötti nő ismerősöm, akiben egy kicsit furcsa és érdekes dolgot vettem észre. Nem akarok foglalkozni vele különösebben, mert nem az én dolgom, viszont ugyanakkor kíváncsi vagyok arra is, hogy egy ember miért csinálhat ilyet.


A lényeg, hogy ő fiatal korában dohányzott, de annak már vagy 10 éve, könnyen le tudta tenni és egészséges életmódra törekszik azóta és erre büszke is, a témában végzettsége is lett illetve sokat beszél róla.


Viszont én észrevettem először csak a jeleit, hogy habár ritkán, de mintha dohányozna. (Az mindegy hogy hogyan) aztán egy idő múlva teljesen véletlenül láttam is őt dohányozni, de csak távolról, egyedül volt egy parkolóban és én a buszból láttam, tehát nem vett észre.


Tehát arra a következtetésre jutottam, hogy ritkán, de szokott dohányozni rendszeresen, a lakásánál is kint van a lépcsőházban hamu tálca, arra ő viszont azt mondja vendégek szokták használni, nem ő, illetve egyszer nekem is és még egy valakinek is azt mondta az egyik doboz cigire, hogy az nem az övé, csak valaki nála hagyta és kiemelte, hogy ő nem cigizik. De közben cigizik, hiszen láttam is.


Persze nem kértem volna sose számon rajta, csak fura nekem, hogy valaki aki régen dohányzott, könnyen letette, 10 év után miért kezdi el, illetve a fura még az, hogy tényleg eléggé ritkán csinálhatja, mivel nem igazán érezni rajta a szagát egyáltalán, nagyon ritkán vettem észre csak egy kicsit rajta. Illetve hogy mindezt miért titokban csinálja és miért tagadja. Ha függő lenne akkor nem tudna várni vele, hogy ennyire ritkán csinálja nem? Illetve ha meg szégyelli, magától miért akarná megtenni? Mi vezetheti akkor rá hogy újra megtegye?


Miért csinálhatja ezt valaki így titokban?


2023. jan. 10. 00:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan csajom, akinél 5 év után derült ki, hogy cigizik. Naponta 1-2 szálat, de mégis. Kérdeztem, hogy ennek mi értelme. Nincs oka. Nikotinéhsége biztosan nincs, inkább csak egy olyan szokás, amit nem akar letenni.
2023. jan. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg le akarná tenni, de nem tud végleg szabadulni tőle. Ezt saját maga előtt is szégyelli és fűnek-fának mondja, hogy ő bizony nem. Stikában mégis nyomja néha.
2023. jan. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!