Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pszichopaták, autisták,...

A pszichopaták, autisták, pedofilok beteg emberek, akkor mért nem próbálják gyógyítani őket?

Figyelt kérdés
2023. jan. 10. 17:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Csak büntetik őket.
2023. jan. 10. 17:26
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Mert ezeket nem lehet.
2023. jan. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Ezekre nincs gyógyszer, legalábbis egyelőre nem fedezték fel.
2023. jan. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne gyogymod, gyogyitanak. De nincs, csak tuneti kezeles ami vagy hasznal vagy sem, a beteg vagy szedi a gyogyszereit vagy sem. Mindamellett jo nagy zavar van a fogalmakkal:


- a pszichopatia egy osszefoglalo korkep, azon belul tobb, adott esetben teljesen kulonbozo viselkedesi es mentalis zavart jelol, pont emiatt gyogyitani kb. lehetetlen


- az autizmus egy spektrumzavar, van akin eszre sem veszed, van aki kataton allapotban eli le az eletet anelkul hogy kepes kenne emberi kommunikaciora. Melyiket akarod gyogyitani es hogyan?


- a pedofilia szinten osszefoglalo nev, tobbfele szexualis zavarra hasznaljak. Gyogyitasa jelen tudasunk szerint szinten nem lehetseges. Amennyiben a paciens egyuttmukodo, lehet olyan terapiat talalni amely reven a vagyait egyaltalan nem, illetve olyan modon eli ki ami nem okoz masnak kart. Leteznek gyogyszerek is, amelyekkel a nemi vagy altalaban is jelentosen csokkentheto, ezaltal a beteg meg sem probalja kielni a vagyait.

2023. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

Mert még nem tudják.


Kik büntetik az autistákat? Csak mert ezzel én még nem találkoztam, pedig autista vagyok.

2023. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%
Olcsóbb őket börtönbe küldeni, minthogy kezeltessék őket és terápiás gyakorlatokon vegyenek részt. Én hiszek abban mindenkin lehetne segíteni vagy abba az út irányba lökni, ahol kitudna bontakozni, úgy hogy nem árt vele senkinek, de a világ nem ilyen. Jó példa erre a Joker film vagy a Dexter sorozat.
2023. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de az autizmust mielért kéne büntetni, vagy hogy jött ez mégis? Tudod egyáltalán mi az autizmus?

Csak mert a pszichopatakhoz és a pedofilokhoz semmi közük nincs, nem is értem, miért hoztad bele őket a kérdésbe...???

2023. jan. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
#6 a vilag nem egy hollywoodi szirupos mese. Vannak olyan emberek akiket tenykeg csak kokemeny antipszichotikumokkal lehet kordaban tartani mert on- es foleg kozveszelyesek, es senki sem vallalja annak a kockazatat hogy szabadon engedve valaki(ke)t megolnek, megcsonkitanak, stb.
2023. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálják gyógyítani őket, vannak különböző terápiák ezekre a problémákra.

Büntetni pedig ezeket az embereket is csak akkor lehet, ha bűncselekményt követtek el.

2023. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!