Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az a sztereotípia,...

Miért van az a sztereotípia, hogy bizonyos szakmunkások (kőműves, ács) körében sok az alkoholista és a dohányos?

Figyelt kérdés
2023. jan. 11. 08:16
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
79%
Gondoltam, hogy ez lesz a válasz :) nem, nem a legolcsóbbal dolgoztam, mivel az egész család az építőiparban dolgozik, csak ilyen proli munkás szinten, mint te, így személyesen vannak megválogatva a delikvensek. 99% olyan csődtömeg, mint te
2023. jan. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
0%
Találj már ki valami frappáns választ, mert írtó ciki ez a hisztiző sértődött kislány stílus
2023. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
0%
Magyarán akkor most lealkoholistáztad az egész családod?:D Na aaaz szép. Büszke lehetsz rá. Pedig fel akartam ajánlani magam, hogy letúrom az egészet és generálban megcsinálom újra (nem ilyen alkoholista népséggel mint a családod:D), profi (józan) szakemberekkel. Na de mindegy is, meguntam a baromságaid, itt általánosítasz, hogy alkeszok a szakemberek, közben meg a saját családodból indulsz ki.. Ultra gáz vagy ember.xd
2023. jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos ez nem sztereotípia… bár az lenne.
2023. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az egészbországunkban hatalmas probléma az alkohol, sajnos ma már nem kell külön szakágakra bontani a sztereotípiát… rengeteg magyar iszik.
2023. jan. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
91%

“ Magyarán akkor most lealkoholistáztad az egész családod?:D Na aaaz szép.”


Ennyire tudsz szöveget értelmezni? :) grat. Attól, hogy a brigádba ilyen prolik jelentkeznek, mint te, maga az főnök még nem lesz alkoholista és tróger te észkombájn. Ne vergődj már ilyen szánalmas módon az isten áldjon meg

2023. jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ez tényleg jelenlévő probléma.

Mindjárt le leszek iroditázva, de haverom építésvezető, ő mesélte az alábbiakat:

Mivel a cégek ismerik a problémát, váratlan időpontokban sozndáztatni szoktak. Már önmagában ez a gyakorlat is rámutat, hogy ez jelenlévő probléma.

De ismert és bevett gyakorlat a munkások között, hogy a reggeli töményre étolajat isznak, ami a goymorban kiül az alkohol tetejére, így az alkohol nem párolog és a szonda nem tudja kijelezni a leheletből.


D eismtélem: önmagában az a tény, hogy rendszeresek a szondáztatások, már rámutat arra, hogy ez valós probléma.

DE

Nem csak Magyaországon. Én valóban irodista vagyok, ráadásul a legrosszabb féle: HR-es. Dolgoztam egy évig a Cemex nevű cementgyár UK-ban lévő leányvállalatának, és gyakorlatilag minden hónapban volt legalább 1-2 eset ahol azért rúgtak ki embert, mert elbukta a reggeli szondáztatást.

2023. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
36%

Amúgy, keressen rá mindenki angolul (magyarul nem találtam ilyen adatbázist) hogy hány százaléka alkoholista, nikotinista vagy egyéb szerhasználó (pl opioidok, benzo vegyületek) az orvosok és jogászok közt.


Le fog esni az állatok.

2023. jan. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
20%

18, mi ez a kompenzálás?

A kérdés nem az orvosok és jogászokra ovnatkozott.


Most úgy érzed meg kell védeni a nem-diplomások becsületét, vagy mivan? Senki nem állította, hogy a diplomások jobbak lennének vagy ilyesmi..

2023. jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

19#


Olvasd vissza, elég a 2# hozzászólásig eljutni.


"Senki nem állította, hogy a diplomások jobbak lennének vagy ilyesmi.."


De, történetesen 2# hsz.


Amúgy laborban dolgozom. De dolgoztam kőművesekkel, temetőgondnokokkal, gyári melósokkal és bolti eladókkal is.


Személyes meglátásom, hogy sokkal inkább egy munka stresszessége hozható közvetlen összefüggésbe a szerhasználattal.

2023. jan. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!