Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az a sztereotípia,...

Miért van az a sztereotípia, hogy bizonyos szakmunkások (kőműves, ács) körében sok az alkoholista és a dohányos?

Figyelt kérdés
2023. jan. 11. 08:16
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem sztereotipia hanem valosag.

Dologtam epitoiparban tobb helyen is es eleg sok alkoholista kollegam volt. Egyik brigaddal videkezni mentunk eges hetre es minden muszak utan meg kellett allni a boltba, vettek a kaja melle sort, bort es a szallason vacsora utan ment az ivaszat. Masik brigadban azt meseltek hogy hogy berugtak mikor videki munkara mentek, egyikuk az agyra nem tudott felmaszni, a masik a wc-re nem tudott kimenni es igy az agy melle hugyozott. Az elso munkahelyemen a kollega olyan alkesz volt hogy minden reggel a kocsmabol jott ki mikor a fonok felvett minket a kisbusszal.

Egy brigadban dolgoztam ahol senki nem ivott de ok vallasos emberek voltak.


USA-ban is hasonlo a helyzet csak itt nem az alkohol a jellemzo hanem a drog. Nem a fure gondolok mert azt most a brigadbol csak en nem szivom, hanem heroin es tarsai. 2 kollegam is van aki korabban tolta a kemeny drogokat es ultek is ez miatt.


Ami szinten megfigyelheto hogy a valallkozok altalaban jozan eletuek ami nem is csoda mert akinek az alkohol a fontosabb az nem tud vallalkozast vezetni.

2023. jan. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Asztalosok vagyunk, főnököm életéhez hozzá tartozik, tavasztól őszig mindenből főzeti a pálinkát, csinál bort, ő saját belátása szerint nem alkoholista..,

De igen az…

Sokan ebben az országban nem is tudják, hogy alkoholisták, annyira a “kulturánk” része minden nap inni…

Abbahagyni nem tudják, vérnyomásuk az egekben, szedik a vérnyomáscsökkentőt, de minden nap kell inni 3-4felest meg estére 2 sört… engem meg hülye ufonak néz mindenki, mert munka után kakaót veszek, este lefekvés előtt pedig málnaszörpöt iszom.

2023. jan. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Aki kőműves keményen megfogja a munkat, ezzel akar több pénzt keresni az bizony iszik a legtöbb. A másik a logós. Aki lehet nem iszik de oda sem teszi magát.
2023. jan. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy irdatlan nagy hülyeség ez pont a sztereotípiából ered amit sok magyar elhitet magával, ez a baj, ez a közfelfogás, hogy a kemény munkához inni kell mert attól kenényebb leszel… valójában meg csak hülyébb, pontattlanabb, de legalább az önbizalmad nő fordítottan arányosan a hülyüléssel.
2023. jan. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Villanyszerelőnek tanultam eredetileg, tovább képeztem magam már nem vagyok fizikai melós. De amíg ebben dolgoztam rengeteg munka társam ivott, volt aki a villanyoszlopra fel mert így menni, volt egy oldal táskája a szerszámoknak abból kihullott a kis bolti feles...a másik minden délután lefeküdt aludni este jött a főnök meg ordibàlt vele úgy fel húzta magát hogy utána azzal is aki józan volt. Rengeteg a bunkó főnök is sajnos, sokan csak így bírják ki, nem egy leány álom a szakmunkás élet, sok a lecsúszott alak. Más szakmákban is megy a pia, egy két nagy építkezés talán van ahol nem mernek inni, ott rendesen be is vannak jelentve, de a 90% feketén dolgozik amúgy is, munka védelemről senki sem halott persze hogy még isznak is.
2023. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
0%
#2 Jobbnak kell lenni egy ácsnak matematikábol, mint egy egyetemistának!
2023. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

"#2 Jobbnak kell lenni egy ácsnak matematikábol, mint egy egyetemistának!"

Nem hiszem, hogy egy ácsnak valaha is többre lesz szüksége a négy alapműveletnél...szóval jahh, lehet egy történésznél jobb lesz matekban egy ács, de ezzel nem igazán mondtál semmit sem.

2023. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

#36 :Jobbnak kell lenni matematikából"🤣

A matematika melyik részéből kell jobbnak lenni? Nem hinném, hogy Fourier-transzformációkat végeznek vagy diff. egyenleteket oldanak meg a tetőn két gerenda összeszögelése között.🤣 Esetleg határértéket számítanak, vagy deriválnak pár függvényt ebédidőben.🤣

2023. nov. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!