Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az a sztereotípia,...

Miért van az a sztereotípia, hogy bizonyos szakmunkások (kőműves, ács) körében sok az alkoholista és a dohányos?

Figyelt kérdés
2023. jan. 11. 08:16
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
73%
20as, a 2es pont azt írja, hogy a diplomásoknál is vannak...
2023. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Félúton meggondolta magát, de azért az első fele eléggé egyoldalú.
2023. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Két egyoldalú az bizony már többoldalú..
2023. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
43%

17 ugye tudod, hogy mikor fújod ki a levegőt, azt nem a gyomrodból fújod…

A szonda tudod mit mutat?

VÉRALKOHOL SZINTET…

Légystíves ne légy ilyen hülye, hogy ilyeneket elhiszel, ha alkoholt iszol azt “elfedi” az étolaj…

2023. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
75%

24, és megmondanád hogy kerül a lehelletedbe az alkohol párája?

Meg... ne velem vitatkozz, én egyzerűen csak megtörtént dolgokról beszélek, nem az elméleteimről. Ismerek is olyat aki ezt szokta csinálni..


Egyébként hasonlót sikerült egy haveromnak reprodukálnia. Mattrészegen motorozott hazafelé amikor megállt, mert szomjas lett és meghúzta a nesteas üveget a csomagtartóból. Benzin volt. Kacsázott tovább az úton, megállította egy rendőr, megszondáztatta a srácot aki alig állt már a lábán, de a szonda nem jelzett, kénytelen volt tovább engedni. Elég valószínű, hogy a benzin elfedte az alkoholt.

Szerencsére hazaérve kihányt mindent, ezért tudta elmesélni a sztorit:D

2023. jan. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
73%
Általánosítás. Én ismerek komuveseket illetve akik annak tanultak de váltottak. Ők elég sok munkakörben megtalalhatok. Aztán van az Ausztriában dolgozó. Nem a munkaruhajaban jön haza. Nincs rairva mit dolgozik. O a pénzre hajt. Meg olyan is van aki szereti csinálni. Ezer máshoz lenne ugyessege, ereje de ezt csinálja. /szomszedom/ Beszéltünk már róla, hogy tudja-e, hogy a leglenezettebb meló? Gyakorlatilag a buta ember szinonimája. Mondta tudja meg azt is, hogy a felesége szégyelli de O szereti csinálni. A szakkepzetteket körülvevő segedmunkasok között viszont tényleg sok az alja.
2023. jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
30%
A lehelletedbe a tüdődből kerül az alkohol basszs… mivel a véredben van.
2023. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azzal lehet összefüggésben, hogy nagyon sokan nem szeretik a munkájukat. Ez egy olyan szakma, ahova utolsó mentsvárként is szoktak menni. Emiatt isznak, cigiznek, hogy átsegítse őket a hétköznapokon. Én még nem találkoztam olyan melóssal, akiről megmondtam volna, hogy iszik, de viszont a többségük cigizik és a munkaterületen rengeteg az energiaitalos doboz is. Szóval szerintem nem az ilyen ember választja ezt a munkát, hanem a munka teszi ilyenné az embert, ha azt nem szereti. És ez lehet bármilyen munka, de ebben a szektorban nagyobb eséllyel találkozni ilyennel.
2023. jan. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint a gyári munka. A fizikai dolgozók kb. 80%-a dohànyos. Irodisták között is van, aki az, de kb. 10%-ról mondható ez el
2023. jan. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem az alkoholizmus ma már nem annyira jellemző, talán inkább az idősebb generáció tagjai között lehet több, akik még a régi rendszerben dolgoztak. Dohányos meg mindenhol van, beosztástól,munkahelytől függetlenül.
2023. jan. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!