Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez rossz tulajdonság?

Ez rossz tulajdonság?

Figyelt kérdés

Én -sajnos vagy nem sajnos- egy olyan ember vagyok, akinek ha kipattan valami a fejéből azt azonnal akarja, azonnal most rögtön. Elkezdek tenni érte, utána megyek beleélem magam, stb. Jó példa a most történt dolog: tegnap este kipattant a fejemből, hogy jó lenne csináltatni tetoválást, jött is egy csomó ötlet milyen tetszene. Ma már mentem intézni időpontot a másik városba, egy kiváló szalonba, ahol precízen dolgoznak és megbízhatóak. Viszont időpontot csak másfél hónappal későbbre tudtak adni, addig igazából ha egy fellángolás is ez, és meggondolom magam, le tudom mondani az időpontot. Igaz foglaló kellett, de nem vészes az összeg, másra is elköltök ennyit.

Hogyha az lett volna, hogy akár már ma van lehetőségem varratni, nem éltem volna vele, mert az már elkapkodás, és azért ennyire hirtelen nem vagyok.

Másik példa:

Ősszel jött egy ötlet, hogy beiratkozom a táncművészeti egyetemre, mert mindig is imádtam táncolni, és ezerrel elkezdtem utána menni a dolgoknak, érdeklődtem, keresgéltem. Teljesen elszántam magam ebbe az irányba, agyaltam, hogy munka és gyerek mellett hogy tudom megoldani az utazást, stb, jöttek az ötletek, viszont amint többet megtudtam, már egyre alább hagyott a lelkesedés, ma már nem is vágyom oda. (Rájöttem, hogy nem arról szól amire számítottam). Viszont tisztában voltam vele, hogy elkapkodni nem tudom a döntést, mert nem adok ki érte pénzt, tudtam akkor is, hogy a felvételi odébb van, áprilisban, és ha fel is vesznek, dönthetek úgy, hogy nem járok.

Hirtelen döntéseket hozok néha, de úgy gondolom, ez nem mindig akkora baj. Kicsit problémának érzem ezt a tulajdonságomat, párom általában furcsállja ezt az oldalamat, pedig úgy gondolom ez nem ekkora baj.


Mit gondoltok erről?


2023. jan. 11. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Aszt gondolom, hogy ez nem ekkora baj.


Hirtelen ötlet lehet jó. De ha végig gondolod, az a legjobb.

2023. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát bajnak nem akkora baj, viszont pont emiatt anyagilag is sokat lehet bukni sok ilyen döntésen. Ezek ugye azért előbb utóbb összeadodnak. De valószínűleg fiatal vagy még, és fiatalon majdnem mindenki ilyen. Én is ilyen voltam 😀. Sok tanulópenzt fizettem.
2023. jan. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen ezt elfelejtettem odaírni, 26👩🏼 vagyok. :)
2023. jan. 11. 22:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Táncművészetire már nagyon túlkoros.
2023. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem elkapkodott döntésekről van szó, hanem utánajársz a lehetőségeidnek, addig szerintem semmi gond. Heves vagy ez tény, de ha egy jó ötleted támad és ilyen beleéléssel meg is tudod valósítani azzal egyszer nagy dolgokat is elérhetsz. Csak arra figyelj oda, hogy az utánajárás és a lendület ne vegyék el fontos dolgoktól az időd, pl ne a egy randi vagy munka helyett csináld az utánajárás részét.
2023. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös, ezzel teljesen egyetértek. Ésszerű kereteken belül próbálom azért. Pl a táncművészeti is mikor tervben volt hogy jelentkezek, megvolt a fontossági sorrend, bármilyen áron azért nem mentem volna, mert az volt számomra az első, hogy a kislányomat, páromat és a munkámat ne hanyagoljam el emiatt. ha ennek a rovására ment volna, természetesen mellőztem volna.:)


4-es válaszoló, ezzel viszont nem értek egyet, volt már, aki 35 éves kor felett járt oda, mint tanuló. persze nem mindegy, melyik szak, én konkrétan a társastánc szakra mentem volna, hiszen előtte 10-en évig táncoltam. :) Egy balettet nyilván nem kezd el az ember 26 évesen 🙃

2023. jan. 11. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!