Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 1993 és 2000 között születette...

1993 és 2000 között születettek! Ti az Y vagy a Z generáció értékeivel, felfogásával, hozzáállásával azonosultok inkább?

Figyelt kérdés

(Írjatok pontos születési évet is!)

Én pl. 95-ös vagyok, de úgy érzem, közelebb állok a Z gen-hez, pedig évszám szempontjából eléggé a határvonalon vagyok.



2023. jan. 15. 05:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%
94-es vagyok én is, az Y utolsó évjárata, egyet tudok érteni a Z generáció felfogásával atekintetben hogy kiállnak magukért és másokért, a jövőért, de a generáció trash trendjei, a technológiai bennszülöttség és a túlzott liberalizmus távol áll tőlem. Az Y első évjáratai viszont szintén távol áll tőlem, ők még megalkuvók, szerintük még a bullying jelenség is túlzás, ők egyáltalán nem lettek érzékenyítve témákban ezáltal van már egy kis ősember habitusuk. Én a kettő között vagyok, mértékben lettem témákban érzékenyítve de a szélsőségeket és a korábbi generációk szemfedését viszont már elutasítom. Egy normális középkorú embernek gondolom magam, aki meg tudja ítélni mik az aktuális manipulálások a mai világban, és milyen nézetek kezdenek idejétmúlttá válni.
2023. jún. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az Y generációsok között sok az OK boomer, főleg az idősebbek között úgy velem
2023. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
8%
én 2004es csávó vagyok, gazdag, pénzes. 10 ezres cipőm van!
2023. júl. 9. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
96-os vagyok, igazából fogalmam sincs, hogy mik azok a nagy különbségek az Y és Z között. Talán a szociális média használat terén vannak, nem posztolok semmit évek óta, de ez sem feltétlen generációs, hanem inkább életkorbeli különbség. Egy 27 éves már azért van annyira érett, hogy ne ekörül forogjon az élete, ne másoknak akarja mutogatni, hol jár/mije van/milyen csilivili az élete, mikor amúgy egyáltalán nem. A tiniknek viszont a folytonos külső visszacsatolás a lételemük.
2023. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem akarom szétoffolni, de csak egy vélemény, mert valaki írta, hogy az idősek is fejlődnek. Ezt akarom igazolni azzal, hogy én X-es vagyok (1972) de egyfelől nagyon jól megtalálom a hangot a fiatalokkal, másfelől magam is ugyanúgy használom a social médiát, (Face, Insta, TikTok) mint a legtöbb fiatal. Nyilván nem függök rá nagyon, meg sok dologhoz nincs türelmem, de egyfelől jól elboldogulok a kütyükkel is és a platformokkal is. Talán annyiban különbözöm csak a fiataloktól, hogy nincs bennem megfelelési kényszer, nem függök a lájkoktól, de ezzel együtt nekem is jól tud esni.
ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A Z generációnak nincs értékrendje, mert leépítettek minden értéket. Az érzékenyítésen és sértődésen kívül nem igazán tudnak mit felmutatni. Természetesen ha valakit nem találnak elég érzékenyítettnek,annak 10ezerszeres bullyingot zúditanak a nyakába (cancel-elik,eltörölnék).
ápr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!