Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalok (z-generáció) és...

Fiatalok (z-generáció) és idősebbek közti értetlenség valós?

Figyelt kérdés

Hogy már nem értik egymást, és hogy egy mai gimis vagy egyetemista szemében egy 40 éves ember már olyan mint egy ősember aki hülye és nem ért semmit a világból, meg hogy csak idegesíti a fiatalokat az is hogy közösségi médián az idősebbek miért használnak ilyen meg olyan emojikat stb.


Ez egy vicc, vagy tényleg igaz??? Hogy iszonyú idegesítő a sok "vénember"???



2022. okt. 18. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ezt így nem állítanám, de vannak ilyen fiatalok és idősek is, akik közt ilyen jellegű értetlenség van.
2022. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 fersk ***** válasza:
36%
Mióta az emberiség létezik... :)
2022. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Egy egyetemista és egy 40 éves ember közt, azért nem olyan nagy a generációs különbség .
2022. okt. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én társasházban élek, és azt látom, hogy az azonos generációba tartozók is annyira más értékek mentén élnek, hogy nagyon nehéz közös nevezőre jutni. Én inkább világképhez kötöm ezt, mint korhoz.

Egy kis része/alesete lehet ennek, amikor a nagyi nem tudja, hogy mi a tiktok.

2022. okt. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Fiatalként nem gondolom a negyven évest még vénembernek, inkább középkorúnak. Vannak az idősebbek között akik egészen jól tudják használni a közösségi médiát meg az internetet. Vannak olyanok akik nem. Persze az emojikat meg a mémeket kevesen értik meg abból a korosztályból. A facebookot meg elég érdekesen használják. Én nem idegeskedek ezeken, inkább jót szórakozok magamba. Persze nem lenézésből, mert megértem hogy nekik milyen furcsák lehetnek ezek a dolgok. Valószínűleg idősként majd én is nehezen tanulom meg az új dolgok használatát.
2022. okt. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Azt viszont hangsúlyoznám, hogy ami lemaradás az idősebbeknél, az előny is. Arra gondolok, hogy a mostani fiatalok viszont annyira készen kapják ezeket a felületeket, hogy el sem tudják ezek nélkül képzelni az életüket. Ja, e pillanatban nem is kell ezekről lemondaniuk. Viszont arról elég nagy a csend, hogy egy dolog, hogy milyen elterjedtek ezek a dolgok, és egy másik, nem jelentéktelen dolog, hogy hogy hatnak ránk. Pláne azokra, akik beleszülettek. Nekem az fáj legjobban, hogy a legtöbb kommunikáció chatben zajlik, és ezzel kb. lemondunk a metakommunikációról. Aki gyerekkorától ebbe nő bele, annak jóval kevesebb alkalma van a másik arckifejezését, hanglejtéseit, stb. megtanulni értelmezni. Ennek lehet, hogy vaszott nagy ára lesz. De kb. nem tudjuk.
2022. okt. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Harmincas eveim kozepen jarok, de mivel az egyik cégem is fiatalokkal foglalkozik, ill egyetemen es gimiben is tanitok, plusz kovetem a trendeket, (ja, meg siman ismerkedek 20 koruli lanyokkal) en csak minimalis szakadékot érzek. De ez normalis.
2022. okt. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nézet/gondolat/viselkedéskülönbség valós.
2022. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mint idősebb Y generációs írom, hogy nincs olyan nagy szakadék már közöttünk, mint anno nekünk volt az idősebbekkel. A 40+-osok is aránylag még fiatalon kapták meg a nyakukba a kütyükkel és közösségi médiával teli világot. Mi meg ugye gyerekként/tiniként kerültünk bele.

Mivel az meg életkorfüggő, hogy ki milyen életszakaszban jár épp, így persze, ebben viszont van szakadék közöttünk. De ez elkerülhetetlen, sőt az lenne a furcsa, ha nem lenne. Nem maradhatunk örökké gyerekek, meg tinik. Előbb-utóbb fel kell nőnünk, és már nekünk kell nevelnünk a gyerekeinket.

2022. okt. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!