Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek minimalistábban hozzáállni az élethez?

Figyelt kérdés
Miért kell a 8K-s meg bánat tudja, hogy milyen TV? Szerintem meg lehet lenni TV nélkül is. A telefon vagy laptop nyilván kell. De a modern ember többnyire halmoz. Hiteleket vesz fel, hogy a legértelmetlenebb kütyüket beszerezze, aztán meg jajveszékel, hogy drága a párizsi. (Ami amúgy tényleg drága, de most nem erről van szó.) Miért nem tudnak legalább egy kicsit takarékosabbak lenni?

2023. jan. 15. 13:49
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
54%

#17


Jós vagy talán? Belelátsz a jövőbe? Kétlem. ☺️


Szerintem inkább csak az irigység beszél belőled, mert te nem vehetsz olyat, amit más igen, ezért másokat állítod be rossznak magad helyett.

2023. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
#21: Buta fogyasztó aggyal gondolkodsz. Biztosan irigy vagyok, mert nem állok a sorotokba. :D
2023. jan. 15. 19:27
 23/37 anonim ***** válasza:
61%

#21

Nem mindenki buta fogyasztó, akire ezt mered ráaggatni.

Autóm, tv-m nincs, kb. 30 éves a mosogópem (örököltem), 60 ezres a telefonom, 4 éves a laptopon..szóval sorry, de nem az általad savazott birka fogyasztói réteghez tartozom. Csupán tiszteletben tartom, hogy mindenki a saját pénzét arra költi, amire akarja, amihez nekem nincs közöm.


A magadfajták soha nem lesznek boldogok, mert hiánygondolkodást részesíted előnyben és ahelyett, hogy a saját életeddel foglalkoznál, abból hoznád ki a maximumot, hogy boldog legyél, a másikkal foglalkozol, és a másikat savazod olyan miatt, amihez semmi közöd. Ezek szerint neked semmi életed sincs, és ráérsz beleeállni a másikba és az ő privát szférájával foglalkozni.


Őszintén, mi közöd van neked ahhoz, hogy a másik a fizetését mire költi? Szüleid ezek szerint nem tanították meg neked, hogy a másik magánéletében nem vájkálunk.

2023. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
61%
Ez neked ment, kérdező, tehát #22.
2023. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
#23: Tudod, én, amellett, hogy gondolok a jövőre, foglalkozom (foglalkoznék) ennek a birkanyájnak a helyes útra terelésével is, de mindig csalódnom kell, hogy javíthatatlanok vagytok.
2023. jan. 15. 19:39
 26/37 anonim ***** válasza:
75%

#25

Még mondatot se tudsz értelmezni: leírtam, hogy nem az általad leírt csoporthoz tartozom, mégis oda teszel, de nem tudom, hogy mi alapján.

Ki vagy te egyáltalán? Valami aktivista vagy? Voltál már tv-ben, rádióban azért, amit te csinálsz? Egyébként konkrétan mit csinálsz a szád jártatásán kívűl? Milyen tetteket vittél eddig véghez?


Gondolsz a jövőre? Eddig hány fát ültettél? Hány tonna szemetet szedtél már össze önként?

2023. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Az utolsó bekezdés pl. nettó terelés. Érvelési szarvashiba. Nem vagyok aktivista, de lokálisan én már tettem a jólétért, igen.
2023. jan. 15. 19:51
 28/37 anonim ***** válasza:
76%
Pl. mit tettél te amivel jobb lehet a jövő?
2023. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Azoknál az embereknél nincs rosszabb akik azt hiszik hogy ők felsőbbrendűek, és bizony jobban tudják mindenki másnál, hogy nekik mi a jó. A normális ember meg élvezni akarja az életet, nem csak vegetálni ha lehetséges, szórakozni, kikapcsolódni.
2023. jan. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
74%
Èn azt nem èrtem, mièrt ír ki valaki egy kèrdèst, hogy aztán kötekedjen? Mert azt csinálod... Valamit kiírtál, amit 10 emberb{l 9 azonosan gondolja, te pedig az az egy vagy, ès kötekedve kötöd az ebet a karóhoz, mondván neked biztos, hogy igazad van... Ellenben nagy tèvedèsben èlsz. Ès ebből az látszódik, hogy túl fiatal vagy ahhoz, hogy ez megèrtsd, illetve nèlkülöző gyerek vagy... Mert azèrt haragszol ránk, azèrt vagy ránk mèrges, frusztrált, meg megtehetjük azt amit te nem. Mert nekünk van pènzünk, mert tanultunk, kèpeztük magunkat, voltak cèljaink, álmaink, terveink, vagy csak èpp szerencsèsek vagyunk... Hozd rendbe az èletedet, èlvezd ami hátra van...
2023. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!