Boldogság elérése úgy, hogy nem függünk attól, hogy mások szeretnek vagy sem?
2 nézőpont van:
1 .Ha szomjas vagy nem azt kell elérned, hogy ne légy szomjas, hanem innod kell. Magyarul meg kell oldanod a problémát,
2. A másik oldal az, hogy elmész a pszichológushoz, hogy segítsen abban, hogy rájöjj, hogy miért vagy szomjas ( mert ez egy alapvető emberi szükséglet ,de gondolom ő jobban tudja ) és a szomjúságodat, ne szomjúságnak éld meg vagy valami hasonló
Az emberekkel, magánnyal ugyanez a helyzet,
1. Vagy megoldod a problmádat és találsz barátokat, embereket
2. Vagy elmész pszichológushoz, hogy feltárja, hogy miért van problémád, miért érzed ezt
A fő gond, az amikor valaki úgy érzi, hogy amire szüksége van, amilyen igényei vannak genetikai szinten nincsen megadva már nagyon rég óta, akkor lehet, hogy nem tudja mi a gondja, nem is tudja, hogy lehet másképpen érezni.
Az, hogy egyszerűen úgy érzed, hogy ami italt szolgáltatnak, az mű, mint egy gyorséttermi kóla, de csak ez van, nincs menekvés az elől, vagy megiszod vagy nem, ha valami nem jó. És ha nem működsz jól az ital miatt AKKOR JÖN A PSZICHOLÓGUS,
Tehát nem magát az italt akarjuk megváltoztatni, mivel azt nem lehet ( a társadalom olyan amilyen ), hanem begyömöszüljük magunkat egy olyan állapotba, ahol a cukros, mű löttyökön tudunk el vegetálni, esetleg még boldog lenni is amikor valami sikeresen elkábít
Nem egy olyan társadalmat akarunk létrehozni, ahol nem az egymás lenyomása, minél jobb komikus készségek kifejlesztése a cél, hogy minél jobbak legyünk és a társadalmi ranglétra tetejére jussunk
Az a kérdésem, hogy miért vagyok ezekkel a gondolatokkal annyira egyedül, miért van az, hogy szinte senki sem látja egy így? Hogyan lehetne ezt másképp látni? Vagy hogy affelé dolgozni, egy ilyen mentalitású emberek között akik így gondolják
Miért én vagyok a mentális beteg és nem az aki megissza a kólát?
29m





Én is most oróbálom leküzdrni a szeretetéhségem.
Kezdem utálni magam abban, amikor beleszeretek valakibe, vágyom rá ragaszkodom, a másik meg egy fal.
Úgy megkérdeztem magamtol hogy minek hajkurászom én azt, hogy szeretve legyek?
És most azon dolgozom, hogy ne vágyjam erre, "ne legyek szomjas", mások sem azok, és sokkal boldogabbak akik nem szomjasak, nem vágynak.
Mások elvannak simán anélkül ha nincsenek szeretve elég nekik egy kapcsolatbol a szex, vagy elvannak egyedül is elég a vudeojáték és porno. És ki a boldog? Aki belepusztul abba, hogy nem szeretik, vagy akinek erre igénye sincs? Hát az utóbbi a boldog.





A világ annyira nagy, hogy rengeteg dolog van benne. Rengeteg különböző ital. Ha neked nem jó a kóla, csak a forrásvíz, akkor mehetsz és kereshetsz forrásvizet.
Eléggé lenézősre sikerült a pszichológusos megoldás. Nyilván ha van egy problémád, és meg tudod oldani egyedül, akkor nem kell menni, de a pszichológus segít abban, hogy a megoldás gyorsabb és hatékonyabb legyen. Ez a hosszútávú megoldás. Pl a magánynál maradva segít feltárni mi miatt nincsenek barátaid és hogyan lehetnének, hogyan közelítsd meg ezt a témát. Ha nem mész, lehet szerzel barátot, csak nem megfelelőt, mert annyira örülsz, hogy van egy lehetőséged, hogy bele sem gondolsz, hogy jó-e az neked. Könnyű mérgező emberi kapcsolatokat kialakítani, ha valaki ennyire szomjazza a társaságot.
1. A pornó meg a gépfüggőség is azért jön, mert nincs kivel haverkodni szerintem legalább is. Aki őszintén el van azzal, mert nem igényli a másikat, én nem tudom elképzelni, hogy tényleg van olyan, csak lehet anynira elhiteti magával
2.
Mivan, ha tudom mi az ami miatt nehézkes az emberekkeli kapcsolatom, de mivel mindenhol a felszínességet látom, és nehéz mélyebbre menni, ezért nem sikerült. Mi van, hogy ha a túl sok ignorálás, megerősített abban, hogy inkább maradnom kellene a felületességnél és akkor legalább elvegetálok az emberekkel. Nem akaratból, hanem kötelességből, pl munkahelyen
Ismerek olyanokat akik elvannak a mérgező kapcsolataikban, és nem is tudják, hogy azok
Ha túl sokat olvasok pszichológiát, kezdem úgy érezni, hogy az egész család érintett mentális traumát illetőleg





pornót nézni meg gépen játszani lehet kielégítő szexuális élet illetve jó baráti kör mellett is. Persz ilyenkor már függőségről nem beszélünk.
Mi van, ha rosszul látod? Én ugyanis nagyon nem ezt tapasztalom. Tehát még ha körülötted igaz is, az egész világra nem igaz. Tehát keresgélj máshol.
Sokaknak van mentális traumája. Ha egy családban valakinek van, jó eséllyel a többi családtagnak is.





Szerintem csak ezzel akarod nyugtatni magad.
Az emberek többsége olyan mint te. Szeretne szeretni, és azt is szeretné, ha szeretnék. Neked ez valamilyen okból nem jön össze, szóval a legkönnyebb azt a nézőpontot elsajátítani, hogy igazából mindenki más csak kihasználja a többi embert, titokban egymás vesztét akarja, és csak te vagy az aki ennél többre lenne képes.
A metaforáddal szemléletetve: víz a csapból folyik minden egyes ember lakásában te viszont úgy teszel, mintha csak úgy lehetne inni, hogy elvezetsz a mekibe (ami nincs is minden településen) és kólát veszel.
Azért nem osztják a véleményedet, mert ez még az extrém vélemények között is extrémnek számít. Fontos hogy az ember képes legyen önállóan létezni, viszont az egyedüllét sosem lesz ideális. Közösségi lények vagyunk, úgy éltünk túl a történelem során (meg azelőtt is) mindent, hogy összetartottunk. Mára ez megfordult; mostmar az számít erénynek hogy mindent egyedül csinálsz, nem támaszkodsz senkire, sőt, lenézed azt, aki igen, de a problema ezzel csak az, hogy ez megöl.
A mentális betegségek, vagy az antiszociálisság szinte mindennapos, nincs olyan ember akinek a környezetében ne szenvedne tőlük valaki (depresszió, szociális fóbia, stresszbetegség, pánikbetegség, sőt, skizofrénia) de a magány fizikailag is halálos (nézd meg hogy mennyi valós egészségügyi kockázata van a magánynak. felnőttként hajlamosabbak leszel tőle a rákra és a diabéteszre, öregen a demenciára, ha pedig egy csecsemőt nem ér fizikai kontaktus - legyen akármilyen jól táplált, meghal)
Nagy individualizmus ide vagy oda, alap ösztönünk a közösségi élet. Ha meg is tanulsz nélküle élni, annak csak átmeneti állapotnak szabadna lennie.
És ilyenkor jön, az hogy ne azon gondolkodj, hogy miért nem vagy szerethető(hiszen az eléggé egyértelműnek tűnik, hogy nem vagyok)
Hanem foglald el magad, menj el futni, gitározz, olvass, játsz valamivel, önkénteskedj és majd összejön
Igen, simán ahogyan eddig is.
Ezen kívül mit lehet még tenni? Lehet még utazni, más helyeken megpróbálni hasonlókat, terápiáról terápiára járni, hátha mond valaki valami jót amire magamtól nem tudok rájönni. Van még egy rakat sport, művészeti forma bármi amit lehet csinálgatni, először egyedül kell, hogy az ember élvezze, csak aztán lehet közösségbe és ne fordítva
De ez a legjobb, "Mostantól döntsd el, hogy változtatsz, és nem süllyedsz vissza, és tartsd a szemed a célon, bármi történjen"





#6 Nekem sem voltak egy csomó ideig barátaim, azokban az éveimben sem, amikor elvileg a legkönnyebb barátkozni (gimi/egyetem).
Azóta lettek. Mentem önkénteskedni, olyan dolgokat csinálni amik érdekelnek, folyton néztem pl a könyvtárban, hogy milyen programok vannak, így pedig belekerültem group chatekbe, megismertem új embereket, stb.
Nem azzal volt a baj, hogy régen nem voltam szerethető, inkább csak az, hogy nem voltam kompatibilis az adott környezetemmel, és nem voltam abban a lelki állapotban, hogy beilleszkedjek.
Aztán amikor elkezdtem olyan dolgokat csinálni amik érdekelnek, olyan emberek között akik hasonló érdeklődésűek, akkor már könnyebb dolgom volt - oda már passzoltam.
A legrosszabb amit tehetsz az az, ha egy az egyben leírod az embereket, és eldöntöd, hogy próbálkozni is kár. Gondolom van még pár évtizeded az életedből, amit nem mindegy, hogy hogy élsz le: megpróbálod megszokni, és racionalizálni a rosszat, vagy változtatsz, megújulsz.
Önállóan túlélni azt jelenti, hogy megtanulsz nyitottnak és a világra/másokra kíváncsinak lenni, belekezdeni új dolgokba, és magadtól rájönni, hogy kik között éreznéd jól magad.
Tehát valahogyan döntésszerűen túl kellene tennem magam 15 év berögzülésén, és úgy felfogni érzelmi szinten, hogy ez csak inkompatibilitás miatt volt.
Mert az a gond, hogy racionálisan még megértem, de érzelmileg nem azonosulok vele, minden egyes érintkezés emberekkel valami emlékképpel van nálam párosulva, és üldöz mint valami szellem amit nem lehet levakarni





Hát ez az ivós egy elég szar hasonlat lett.
Ott dől az egész, hogy egyenlőségjelet teszel a magány megszüntetése és a boldogság között.
Egy csomó ember egyedül van és nem érzi magát magányosnak.
Egy másik csomó ember meg körbe van véve barátokkal, meg párja is van, mégis magányos.
Ráadásul mindkét fajta ember lehet boldog és boldogtalan is.
Innentől kezdve a kérdésedben megfogalmazott állítások nehezen értelmezhetőek, így válasz sem adható rá.





#8 Ha elkezdesz valamit csinálni, akkor egy idő után hozzászoksz.
Amíg nem csinálod, addig idegen tőled az egész.
Senki sem fog tudni olyan tanácsot adni, ami abban a szent pillanatban megoldja a problémádat egyszerűen, erőfeszítés nélkül. Max irányt lehet mutatni, de olyan megoldás nincs, ami megspórolja neked azt a rengeteg időt, fáradtságot és stresszt, amit saját magadnak kell beleölnöd az életed jobbátételébe.
Ez egyszerű, és bazi bonyolult egyszerre: minél többet próbálkozol, annál jobb leszel. De érted... Ehhez el kell kezdened tenni valamit, nem csak véleményeket kérni másoktól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!