Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól tette ezt az anyukám?

Jól tette ezt az anyukám?

Figyelt kérdés

Mikor az apukám bántotta őt, vagy minket. Letörölte a könnyeit, összeszedte magát 10 perc alatt és minket, rettegő gyerekeket elvitte a moziba. Hogy a mesére/filmre emlékezzünk. Valamelyest elterelte az a figyelmünket, de mikor vége lett a filmnek, mozinak, elfogott a rettegés. Minden borzalmas volt, lefutottak azok a képek, ahogy bánt minket. Minden este éjjel, azóta is. De a mozi is fáj, nem tudok elmenni egy moziba. Egyszer megpróbáltam, de elájultam. Az emberek nagyon furcsállják, ha látok egy filmjelenetet valahol én akkor nagyon rosszul leszek. Elhányom magam és majdnem elájulok. Rémálmaim vannak a mozikról, minden hasonló dolgoktól.


Szerintetek jogos, hogy ennyire rosszul vagyok a mozitól? Elrontotta ezt az anyám? Tudom, hogy jót akart, de úgy érzem, eltusolta a dolgot. Soha nem tudtam vele megbeszélni…



2023. jan. 18. 15:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

"Utolsónak: ha nincs, akkor munkát keres. Spórol, aztán ha legalább albérletre elég a pénz, akkor elmegy onnét a gyerekeivel"



jóóóó, de honnan veszed, hogy ez nem történt meg?

Ez ugyanis idő. És az idő pont alkalmas arra, hogy közben apuka szépen verje a családot.

Azaz a kérdésben leírt szituációt ezzel egyáltalán nem kerülted el.


A másik ékt tipp valóban gyorsabban juttathat instant lakhatáshoz, de igazából ha simán elköltözik, semmi nem akadályozza meg a kedves apukát, hogy utána menjen és ott hozza létre a leírt szitut.


Szóval a megoldásaid nem válaszok a kérdésre, hgoy mit kellett volna cisnálni. Ugyanis a szituáció, hogy apuci megveri anyucit meg a gyereket létrejött. És a kérdés az, hogy ebből a helyzetből mit hozol ki.

Mert szerintem teljesen logikus lépés az, hogy próbálsz a gyereknek valami jó élményt is adni kompenzálásképpen, hogy ne arra emlékezzen, hogy "családdal együtt lenni szar", hanem valami jobb hangulatot teremtesz.

2023. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Igen 11-es, olyan jó hangulatot teremtett vele, hogy a kérdező "csak" szorong és pánikrohamot kap a filmektől és mozitól.

Ha olyan komoly a baj, a szervezeti segítség az elsődleges. És a rendőrség bevonása.

Az, hogy szerinted ülni a terrorban, mert tenni ellene "idő", az több, mint aggasztó. Valóban könnyebb moziba menni, közben attól rettegni,ha hazaérnek apa hogy és mit csinál.


A nagynéném 8 általánossal, 0 munkatapasztalattal és a létező legminimálisabb nyelvtudással ment ki külföldre. 1 hónapig élt ott egyedül, mire megteremtette a gyerekeinek a helyet. Az utcán élt, gyárban robotolt, de mire lett annyi bevétele, visszajött és elvitte mindhárom gyerekét.

2023. jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

De te nem érted amit kérdeztem:D

Igen, család és egyén szempontjából fontos a helyzet megoldása.

De a kérdés gyermekneveléssel kapcsolatos.


Mit teszel a gyerekkel, ha trauma éri, de még nem sikerült kimenekíteni?

2023. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
50%
Nincs olyan, hogy nem sikerült kimenekíteni. Ki KELL menekíteni. Mindenáron. Törvényes kötelessége, különben gondatlan veszélyeztetést követ el. Itt az anya nem is akarta kimenekíteni a gyerekét. A mozizás teljesen irreleváns, nem helyén való semmire se jó elkerülés. Bántalmazást nem lehet mozival semlegesíteni.
2023. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Jó, látom nem érted a kérdést. Mindegy.
2023. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

15-ös, a 14-es választ nem én írtam, de jó látni, hogy más is osztja a véleményem.

Itt nem a kérdésedet nem értelmezzük, hanem a helyénvalóságát nem fogadjuk el. Egy anya minden helyzetben menste a gyerekét. Ez volna az elvárható minimum. Meg az állatok is képesek rá. Akkor az említett nő miért nem?

2023. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

Szombat délután van. Apuci megver. Felhívod a segélyvonalat, azt mondják majd hétfőn keresd őket újra. Szüleid már nincsenek.

A gyerek sír. Szeretnéd, ha legalább ő nem érezné rosszul magát, szeretnéd valahogy felvidítani.


Én erre gondoltam.

Nem véletlen, hogy a nőmentő programok kb hasonló komolysággal működnek, mint a tanúvédelmi programok, mert egy agresszív férj elől nagoyn nehéz elmenekülni.

És bizony aki most felnőtt, az jó eséllyel a 90es években, vagy még azelőtt volt kisgyerek. Tudjátok hol voltak akkor a segélyszolgálatok? Sehol.


A menekítés helyénvalóságát én sem tagadom, én is azt tartom prioritásban. De az adott szituáció (az, hogy a gyerek sír) sokkal közvetlenebb megoldást követel, mint a menekítés, ami bizony nem egy délután alatt lezajlíthtaó történet még most sem, nemhogy 20-30 évvel ezelőtt.

2023. jan. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
34%
A mozi nem megoldás a bántalmazás ellen. Nem a síró gyereket kell elhallgattatni, hanem az életveszélyt elhárítani. Nem telefonszolgálatokkal, hanem rendőrséggel és gyámhatósággal. Arról nem beszélve, hogy nem egyedi esetről van szó, hanem éveken át tartó családon belüli erőszakról, gyermekbántalmazásról. Mért csinálsz úgy, mintha hülye lennél, miközben nem vagy?
2023. jan. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

18, mert ismerem a gyakorlatot. Ha kihívod a rendőrséget nem fognak lófszt sem csinálni, cserébe este nagyobbat kapsz a bőrszíjjal.

Idealista vagy, ami szép és becsülendő dolog, de sajnos messze áll a gakorlattól. Azt hiszed, hogy ha eldörren pár pofon akkor egy órán belül lerendezhető az egész. De sajnos nincs így. A kuta sem fog segíteni, csak ha már tényleg nagyon nagy a baj.

2023. jan. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
50%
El kell költözni! Olyan nincs, hogy nincs megoldás, csak akarni kell! Vagy szerinted az az élet rendje, hogy naponta megveretjük magunkat és a gyerekünket, mert nekünk így rendeltetett? Aztán ha szerencsénk van, hamar agyonüt, és akkor nem kell évtizedekig szenvednünk, csak évekig?
2023. jan. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!