Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól tette ezt az anyukám?

Jól tette ezt az anyukám?

Figyelt kérdés

Mikor az apukám bántotta őt, vagy minket. Letörölte a könnyeit, összeszedte magát 10 perc alatt és minket, rettegő gyerekeket elvitte a moziba. Hogy a mesére/filmre emlékezzünk. Valamelyest elterelte az a figyelmünket, de mikor vége lett a filmnek, mozinak, elfogott a rettegés. Minden borzalmas volt, lefutottak azok a képek, ahogy bánt minket. Minden este éjjel, azóta is. De a mozi is fáj, nem tudok elmenni egy moziba. Egyszer megpróbáltam, de elájultam. Az emberek nagyon furcsállják, ha látok egy filmjelenetet valahol én akkor nagyon rosszul leszek. Elhányom magam és majdnem elájulok. Rémálmaim vannak a mozikról, minden hasonló dolgoktól.


Szerintetek jogos, hogy ennyire rosszul vagyok a mozitól? Elrontotta ezt az anyám? Tudom, hogy jót akart, de úgy érzem, eltusolta a dolgot. Soha nem tudtam vele megbeszélni…



2023. jan. 18. 15:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

"Elrontotta ezt az anyám?"


Igen, mert együtt élt egy agresszív állatal és még a gyerekeit is kitette ennek.

2023. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem ezt a szót használnám, de "jogos" amit tapasztalsz, mert szorosan kapcsolódik feldolgozatlan traumához a moziélmény. Anyukád megtette a tőle telhetőt, a miértjét nem fogja itt megmondani senki (nem tudott, nem mert vagy nem ismert más lehetőséget), hogy miért ezt látta megoldásnak. Az egész amit leírtál, már bőven a pszichológus szakterületéhez tartozik.
2023. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elrontotta. A szorongásodnak ugyanúgy, ahogy az apád is,ő is az oka. Egy normális anya elhagy egy bántalmazót, nem pedig eljár mozizni, hátha attól jobb lesz.
2023. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%
És mért vársz jóváhagyást ahhoz, hogy amit érzel, azt jogosan érzed? Magadnak nem hiszed el? Ilyenkor kell pszichológushoz menni, hogy helyreállítsátok, ami kisiklott.
2023. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ott rontotta el, hogy nem vált el és költözött el veletek együtt. De ezzel már így utólag nem lehet mit csinálni, tanulni tudsz belőle, hogy ha ne adj' isten te ilyen helyzetben lennél, akkor tudjad, hogy igen, lépni kell.

Amit érzel, arra meg sosem kell külső megerősítés, azok a te érzéseid, jogod van úgy érezni magad, ahogy. Más kérdés, hogy aki nem élt át megrázó dolgokat, vagy máshogy/könnyebben dolgozza fel az őt ért dolgokat, az nem fogja megérteni, de attól még nem vagy jobb, vagy rosszabb, csak annyi történt, hogy valaki nem érti, miért érzed úgy magad, ahogy.

AZ sokat segít, ha érted, honnan erednek az érzéseid, de néha nem elég. Te megértetted, de egyelőre nem tudod a helyén kezelni az emlékeket, szerintem ezen a ponton mindenképp el kellene menned terápiára, ahol megtanulod, hogy hogyan tudod úgy megélni a rossz érzéseid, emlékeid felszínre kerülését, hogy az ne rontson az életminőségeden.

2023. jan. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
54%
Érdemes lenne pszichológushoz menni, és ezt a problémát kezelni, valamint ha bántalamzás van/folytatódik, akkor a helyi családsegítő segítségét kérni, vagy az egyéb illetékes szervekét.
2023. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem a hozott anyagból kihozta amit tudott.

Mármint igen, elválhatott volna apádtól stb... de ha abból indulunk ki, hogy erre nem volt lehetősége, akkor igen, amit tehetett azt megtette. A trauma trauma marad, ez ellen esélye sem lett volna tenni. Menj el pszichológushoz, ő majd segít feloldani ezt az érzést.

2023. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
33%

Remekül tette, hogy kiszolgáltatott egy agresszív f...nak.


Igazán érett, felnőtt, anyához méltó viselkedés.

2023. jan. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
40%

Válaszolók


Nyilvánvalóan a legjobb az lett volna, ha az anyuka amilyen hamar csak tud megszabadul apukától, lelép a gyerekekkel együtt.

Ugyanakkor tény, hogy ezt nem tudja mindneki megcisnálni. Egyszerű pénzkérédés, ha a pasié a lakás és a nő válni akar, akkor a nő szépen megy az utcára, a gyerekek meg a pasinál maradnak.

Szóval a válás sajnos nem mindig opció.


Szerintetek mit kellett volna tennie ilyen helyzetben anyukának?

2023. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Utolsónak: ha nincs, akkor munkát keres. Spórol, aztán ha legalább albérletre elég a pénz, akkor elmegy onnét a gyerekeivel

Vagy

A családhoz fordul, hogyha van olyan, aki X ideig segíti a lakhatását, elmenjen hozzá a gyerekekkel

Vagy

Erre specializálódott segélyszervezettel veszi fel a kapcsolatot /családsegítő, gyámügy stb/

2023. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!