Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretnék ennyire most...

Miért szeretnék ennyire most gyereket, ha tudom, hogy még nem lenne jó ötlet és nem is most tervezzük?

Figyelt kérdés

Egy éve van barátom, 27 éves vagyok. Még nem vagyunk jegyesek sem, én meg csak házasságban szeretnék majd gyereket. A barátom még nem dolgozik főállásban, mert egyetemre jár, csak gyakornok. Fiatalabb is nálam 2 évvel, úgyhogy a gyerekvállalást jóval későbbre tervezzük. Én annyit mondtam, hogy a két gyereket 30 és 35 éves korom között szeretném megszülni.


De mostanában nagyon rám jött az, hogy annyira jó lenne, ha összeházasodnánk, aztán gyerekeink is lennének. Már neveink is vannak. Tudom azt is, hogy nem csak cukiság az egész anyaság, van egy nővérem, akinek kisgyerekei vannak, látom, hogy milyen nehézségei vannak. Barátom családjában idén fog születni kisbaba, amióta megtudtuk azóta van bennem ez az érzés, de szerintem alapból egy ilyen hír miatt nem kéne azt éreznem, hogy én is szeretnék. Sokat gondolok arra, hogy jó lenne a munkából elmenni (azaz a monoton mókuskerékből átváltani egy olyan munkába amit szeretek is csinálni meg fontos nekem).


De tudom hogy még minimum 3 de inkább több év mire csak próbálkozni kezdünk és ez nagyon sok :/ Sajnos nem tudom sürgetni, meg én is belátom, hogy nem lenne jó ötlet így, hogy nincs meg a teljes anyagi biztonság.


2023. jan. 20. 07:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagi biztonság a legfontosabb, a gyerek utána, így mindenkinek jobb lesz. Addig vegyél egy kiskutyát.
2023. jan. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem csak az anyagi biztonság nincs meg, de a kapcsolati sem, 1 év nagyon kevés, és a gyerek érkezése eleinte nagyon megterheli a kapcsolatot.

Ugyanakkor tök természetes, hogy ennyi idősen, a legszerelmesebb időszakban vágysz gyerekre. Hamar elmegy 4-5 év, addig érdemes a munkádra koncentrálni, olyat tanulni még, amit jobban szeretsz. A gyerekkel/gyerekekkel se leszel otthon örökké és nem vidám ledolgozni a "mókuskerékbe" 8 órát, majd 2 fele rohanni a gyerekekért, otthon könyörögni nekik, hogy csinálják meg a házit és ne dobják le a ruhájukat a földre, majd főzni és takarítani. A hétköznapok otthon mókuskerekek lesznek, jó, ha legalább a munkád nem érzed majd annak. Nem saját tapasztalat, de idősebb vagyok pár évvel, az én nagyobb gyerekes ismerőseimen sajnos ezt látom, nem a nagy boldogságot.

2023. jan. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az élet jobban tudja a dolgokat, mint a talaj.

A természet jobban tudja a dolgokat, mint mű.

Az elme jobban tudja a dolgokat, mint a tudat.

A sziv jobban tudja a dolgokat, mint az agy.


U got it?

Go go önismeret.

2023. jan. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!