Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erre mi lehet a magyarázat?

Erre mi lehet a magyarázat?

Figyelt kérdés

Pl.ha én írok valakinek és ő nem ír vissza,de mindig hozzá teszi,hogy nyugodtan hívhatom bármi van,de ő nem keress,vagy ha írok nem ír vissza!

Vagy ha valakinek írok,de nem két sort és ő egy OK-kal reagál rá,ezek nekem nem esnek jól!

Valaki szerint túlérzékeny vagyok?

Lehet erről szó? Vagy más problémára vezethető vissza?


2023. jan. 20. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát alapból ha egy barátrol van szó, akkor ez nagyon nem valló viselkedés. Mert azzal, hogy így viselkedik mutassa, hogy mennyire nem érdekled őt. Habár van pár ember aki utál írni és inkább személyesen szeret beszélgetni, de ez attól függ ő milyen. Én ezt a tesóimmal szoktam csinálni és ők is velem, de csak azért mert olyan kapcsolatunk van és egy háztartásban élünk, szóval meg beszélhetünk mindent személyesen. De barától ilyen viselkedés egyáltalán nem oké. Én megírnám neki, hogy nem tetszik ez a viselkedés részéről és elvárom, hogy ez változzon. Ha változik, de újra vissza tér ehez, akkor pedig keresek más barátokat, nem csak ő létezik.
2023. jan. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért esik rosszul, mert a te és az ő általa befektetett energia nem arányos, emiatt kevésbé érzed magad fontosnak.
2023. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez pontosan így van,valahogy én nem tudnék ilyen lennék,nem tudnék így viselkedni,de igen ez azért van,mert mindenkinek megvan a fontossági sorrend! Ezt el kell fogadni és menni előre az életben! :)
2023. jan. 20. 11:22
 4/5 anonim ***** válasza:

"mindenkinek megvan a fontossági sorrend! Ezt el kell fogadni és menni előre az életben! :)"


Nem biztos, hogy el kell fogadni, és nem biztos, hogy fontossági sorrend. Nehéz ezt röviden kifejteni, de a lényeg az, hogy ennyiből túl nagy következtetést leszűrni nem lehet.


Adott a szitu: te aktívan keresed az illetőt, ő pedig sokkal passzívabb. Ezek a tények, de mi lehet a tények mögött?


Pl tegyük fel, hogy egy érzékeny lélek vagy, kicsit talán bizonytalan vagy magadban, és folyamatosan igényed van rá, hogy a szeretetet kimutassák feléd. Magadból indulsz ki, és ugyanezt csinálod másokkal, és amikor nem kapod vissza, akkor elbizonytalanodsz. Közben meg lehet, hogy csak annyi van, hogy a veled szemben ülő ember imád téged, csak nem érzi fontosnak ezt folyton kimutatni.


Másik példa: te fontos ember vagy neki, de kevesebb kapcsolattartással is beéri, mint te. A feleségem régen panaszkodott egy gyerekkori barátnőjére, hogy magától sosem keresi. Később esett le neki, hogy a lánynak ő a legfontosabb ember a világon, csak éppen a szociális igénye kisebb.


Harmadik példa: más a vérmérsékletetek. Egy ismerősöm mesélte, hogy a felesége egy harsány nő, ő meg egy csendesebb férfi. Ha chateltek a nő hosszú sorokban, smiley tengerekben kommunikált, a fickó meg tőmondatokban, és néha elengedett egy mosolygós smiley-t. Náluk is volt ebből feszültség, mert a nő úgy vette, hogy a pasit nem érdekli.


Igazából még fel tudnék sorolni vagy tíz olyan példát, ami nem arra vezethető vissza, hogy te fontos vagy-e neki, de a lényeg ugyanaz: ne szűrj le korai következtetést.

2023. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a hosszu és sokat elmondó válaszodat! Ez sokat segít nekem,és igazából valóban nekem szükségem van arra,hogy kimutassak azt ha szeretnék vagy ha fontos vagyok valakinek!

De ezt nem lehet senkitől kierőszakolni,nekem kell ezen változtatni! Nekem kell változni!

2023. jan. 20. 12:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!