Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy van ez a babona a kés...

Hogy van ez a babona a kés ajándékba adásával? Úgy tudom hogy ha ajándékba adunk kést 🗡️ 🔪 az szerencsétlenséget hoz az ajándékozottnak. Tehát mondjuk meg tetszik nekem egy késkészlet és úgy gondolom hogy örülne neki az olyan

Figyelt kérdés
ajándékozott aki szenved a babonában? jól Tudom hogy akkor ezt lebonyolítható úgy ha megmondom neki hogy nem érinti élet a babona hogyha fizet nekem érte, de elég ha a lehető legkisebb pénznemet jelen esetben egy 5 Ft-ost ad nekem érte és akkor nem ajándékba kapta hanem megvásárolta. De ugye ugyanúgy ajándékozásnak minősül és örülni fog neki jól gondolom ezt a folyamatot?
2023. jan. 20. 08:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
26%
Én csak arról halottam, hogy kést nem való ajándékba adni mert ezzel "elvágod köztetek a kapcsolatot".
2023. jan. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Hát igen én meg ezt úgy ismerem hogy fizetni kell a késért és akkor nincsen gond de azt nem tudom pontosan hogy milyen gond lehet lehet hogy pont ez.
2023. jan. 20. 08:31
 3/30 anonim ***** válasza:
75%
Konyhai eszközökkel leptük meg egymást, ennek már 4 éve, még együtt vagyunk :D
2023. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

A babona szerint szúró, vágó eszközöket nem szabad ajándékba adni, mert szétszúrja/szétvágja a kapcsolatot, ezért nem ajándékozni, hanem eladni szabad csak, az ár teljesen mindegy, akár egy forint is elég fizetségnek, akkor már nem árt a kapcsolatnak.


Persze nem sokan hisznek ebben, de ha valaki mégis, így lehet megkerülni.

2023. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Hát akinek adnám az hisz benne úgyhogy azért a kérdés. Akkor ha 1 forintot átutal az is elég? :) Bár egyszerűbb egy 5 forintos...
2023. jan. 20. 08:48
 6/30 anonim ***** válasza:
51%
Jaj istenem... ez tényleg ilyen problémát okoz a gyakorlatban? Van aki ebben hisz? Mégis, mi oka lenne rá, hogy ennyire buta legyen valaki 2023ban?
2023. jan. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

IGen, elég, ha odaad egy egyforintost vagy ötforintost, a jelkép a lényeg.


6-os: igen, vannak az öregek között, akik hisznek benne. Meg nálunk a családban egyszerüen szokás, mert a dédmama még hitt ebben, mi meg megszoktuk, hogy egy jelképes összeget fizetünk, nem a babona miatt, hanem a családi hagyomßanyok miatt.

2023. jan. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%
Jó nagy fasság ezek szerint a babonák szerint élni...
2023. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
A lényeg hogy nem akarok problémát okozni valakinek az ajándékommal mert ugye ajándékot nem azért adjunk hogy a másiknak gondja legyen, hanem szeretettből figyelmességből, satöbbi
2023. jan. 20. 09:20
 10/30 anonim ***** válasza:
70%
De ezzel SEMMILYEN problémát nem okozol, én max hülyének néznélek ha beallítanál hozzám, hogy adjak 5 forintot a késeidért.
2023. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!