Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez vajon Pán Péter effektus?

Ez vajon Pán Péter effektus?

Figyelt kérdés
Van munkám, nem a szüleimmel élek. Ennek ellenére azt érzem, hogy sosem szeretnék a társadalmi elvárásoknak megfelelően élni, hanem egy izgalmas és kalandos életet szeretnék. Felfedezni a világot és nem pedig belesavanyodni egy olyan életbe, ahol nincsenek kihívások és kalandok. Ezt a munkám is lehetővé teszi és utazni is imádok. Vajon ez Pán Péter effektus lehet? Sokak szerint annak van Pán Péter effektusa, akik otthon élnek és nem dolgoznak. A filmben Pán Péter pl nem otthon élt, mégis kalandos volt az élete.
2023. jan. 22. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A Pán Péter szindróma központi lényege, hogy nem akarsz felnőni, szeretnél inkább gyerek maradni
2023. jan. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor aki csupán kalandos életre vágyik, az nem gyerekes? Egyáltalán nem szeretnék gyerek lenni, felnőttként élvezem az életet. Csak nem szeretnék unalmas hétköznapokat, amikor az ember gürcöl, hazaesik, gürcöl, hazaesik. A munkám távmunka, és emiatt sok mást is tudok mellette csinálni. Ezért kaptam meg nemrégiben a Pán Péter jelzőt.
2023. jan. 22. 17:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A Pán Péter szindróma fogalma nem onnan ered, hogy hol lakott Pán Péter, hanem abból, hogy soha nem akart felnőni, egy képzelt mesebeli világban élt örökké gyerekként.

A Pán Péter szindrómásokra sem azért mondják ezt, mert otthon laknak, hanem mert nem függetlenek, nem szakadtak le a szüleikről, és döntő többségben ilyenkor az a helyzet, hogy a szülők mosnak-főznek a “gyerekre”, ők takarítanak utána stb, tehát kvázi gyerek szerepben élik az életüket.

Annak, hogy szeretsz utazni, semmi köze a Pán Péter szindrómához.

2023. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen Pán Péter féle marhaságokat a kényelmes irodában vergődő mihasznák találják ki. Már annyi ilyen effektus van, hogy kb minden egyes lakosra ráillik valami dilibaj...

Nyugodtan kalandozál, a társadalomnak semmi köze hozzá.

A Pán Péter szindrómáról meg annyit, hogy az illető generáció azért csücsül otthon, mert nincs lehetőségük otthont teremteni, nagy részüknek még munkával sem. A maradék meg látja, milyen fos a felnőtt élet, ezért inkább bele sem kezd a kilátástalan küzdelembe, hogy "normális" külön felnőtt élete legyen. De mindezért nem a fiatalok a hibásak, hanem a tolvaj rendszer.

A jólfizetett pszichológus persze máshogy látja a naposabb oldalról lenézve...

2023. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. jan. 22. 18:14
 6/9 anonim ***** válasza:
6%

A Pán Péter szindrómát én írtam ki először az oldalon!


Érdekes mennyire elterjedt!

2023. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elhiszem, de pszichológiai jelenségként is számon tartják. Az viszont tény, hogy kb 1 éve hallottam róla először, akkor konstatáltam magamnak, hogy nem ilyen vagyok. Erre nemrégiben egy ismerősömtől megkaptam, hogy de ilyen vagyok. Viszont a válaszadók megnyugtattak, hogy nem, nem vagyok :)
2023. jan. 22. 21:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor az az ismerősöd nincs tisztában a fogalom jelentésével… :)
2023. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:)
2023. jan. 22. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!