Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek probléma az, ha...

Szerintetek probléma az, ha az ember választékosan fejezi ki magát?

Figyelt kérdés
A közelmúltban is èrtek a beszèdstílusom miatt atrocitások, ès az lenne a kèrdèsem, hogy ez tènyleg ennyire elfogadhatatlan? Fiatal korom ellenère egyèbkènt sem èrzem azt, hogy ebbe a társadalmi rètegbe illenèk.. Szeretem a magyar nyelv szèpsègèt kihasználni, de általában csak leszólnak a kortársaim. Ahogy már fent említettem pár napja elèg rendesen elszidtak miatta. Megèrtem, hogy nagyon sokan szeretnek szlengekben beszèlni, ès angol rövidítèseket használni egy hètköznapi beszèlgetèsnèl is, de azèrt mièrt kell szidni, ha normális ember módjára próbálok kommunikálni? Tènyleg mindenki hülyènek fog nèzni a nagyvilágban ha így beszèlek? Velem van a problèma? Változtassak? :\ 15/F

#nyelv #beszéd #magyar #probléma #marhacsorda effektus
2017. ápr. 18. 23:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
A normális beszéddel nincs baj, de mikor vki rájátszik, teljesen természetellenes beszél és ráadásul ettől még felsőbbrendűnek is érzi magát, na az nagyon irritáló.
2017. ápr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mi volt az, ami miatt leszóltak? Nem mindegy, hogy tényleg csak választékosan beszélsz, vagy affektálsz, felsőbbrendűnek mutatod magad. Előbbivel semmi baj, utóbbin változtass.
2017. ápr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan gimibe kellene járnod, ahol latint is tanulnak. Hidd el, nem haszontalan, hiába holt nyelv. A beszéded így még választékosabb lehet, s ha továbbtanulsz is hasznos, mert egy csomó mindent könnyebben sajátítasz el. (Az orvosok, papok, ügyvédek, biológusok és történészek is tanulnak latint. Továbbá a francia, olasz, spanyol és portugál nyelvek grammatikája is hasonló.) No meg egy olyan társaságban nem fognak kinézni a választékos beszédstílusod miatt.
2017. ápr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Tudom, hogy az emberek többsège egyből arra asszociál, hogy biztos öntelt, ès felsőbbrendűsègi komplexusban szenvedő az, aki máshogy fejezi ki magát, mint az átlag, de úgy èrzem, hogy ez nálam nem így van. Sőt, inkább egy senkinek mondanám magamat. Az a tipikus nyomorult, visszahúzodó, magának való senki vagyok, aki max itt meri feltenni a kèrdèsèt. Azon is sokat gondolkoztam, hogy ide kimerjem-e írni, de vègülis itt is csak egy arctalan senki vagyok a tömegből, akit nem tudnak azonosítani, így nincs veszteni valóm... A mai emberek szemèben (legalábbis a korosztályomban) gondolhatjátok mennyire vagyok nèpszerű... Alig vannak barátaim, a gyengèbb nem kèpviselőiről mèg álmodni sem merek, nem hogy mèg megszólítani őket! Ha megtennèm, akkor csak kiröhögnènek, vagy leszólnának. Amit fent is említettem, onnan tudom. Nem először volt az, hogy önkènteskedtem a városomnak. A legtöbb diák csak azèrt csinálja, hogy teljesítsenek egy kötelező IKSZ nevű szolgálatot, de èn ezt már 9-ik első fèlèvèben megcsináltam, (9.-es vagyok) A lènyeg az, hogy próbálok itt is beilleszkedni, főleg ezèrt csinálom, csak sajnos nem megy. Dolgoztam már pár lánnyal. Van, aki nem szól, de a legtöbb az csak kinevet. A legjobb az volt, amikor elküldtek melegebb èghajlatra, mert így beszèlek. Nem tudom az okát, de rosszul esett. Elnèzèst, hogy ilyen kisregènyt írok, de már nem tudok kihez fordulni. Nem kapok senkitől se tanácsot, se bátorítást, se semmi hasonlót... Egyèbkènt èrdekel a latin, de nem nagyon tudnèk vele mit kezdeni. Informatikusnak tanlok egy szakgimnáziumban, úgy hogy nem leszek orvos! :D
2017. ápr. 19. 00:15
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverd a szezont a fazonnal. A valasztekossaggal nincs baj, de ha nem erzed mi a kulonbseg az eloadaso stilusok kozott akkor ezen a teren tanulj tobbet. 15 evesek meg kit nem rohognek ki? Most oszinten...
2017. ápr. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy idegesítően modoros, akkor nem baj. Ha az vagy, az se baj, csak hát sokakat idegesíthet.
2017. ápr. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha valaki így fogalmaz, mint például te, a közelében lévők sokszor butának érezhetik magukat. Ezt senki sem szereti érezni.
2017. ápr. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

A választékossággal nincs baj, de megvan a helye. Ha a partnered nem érti, amit mondasz neki (van ilyen), akkor alkalmazkodni kell hozzá. Nem az mutatja, mennyire értelmes vagy, hogy minél nagyobb szavakat használsz, hanem az, hogy képes vagy váltani a stílusok között. Egyébként többen is írták, hogy amíg nem játszol rá, nincs semmi baj. Biztos olvasott vagy.


Egyébként terjengősen írsz. Fárasztó volt olvasni. Mértékletesség :) Ha így is beszélsz, nem csodálom, hogy néhányan rosszul érzik magukat, ha hallgatnak. Csiszolj a modorodon, és minden tökéletes lesz.

2017. ápr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

A sikeres kommunikációnak az a titka, hogy minden kommunikációs helyzetben a megfelelő módot válaszd ki. Azaz rohadtul idegesítő vagy, ha csocsózás közben barokkos körmondatokat használsz. Dicséretes, ha ki tudod fejezni magad választékosan, de ez nem azt jelenti, hogy mindig így kell beszélni. Csak akkor van erre szükség, ha a helyzet megköveteli, különben nem fog a környezeted elfogadni, ami egyébként jogos a részükről. Ilyen esetben nem a környezetedet kell okolni, mert ebből tűnik ki, hogy felsőbbrendűnek tartod magad, amivel még egy lapáttal ráteszel arra, hogy utáljanak.


Egyébként a te korodban az esetek többségében tényleg rájátszanak erre a gyerekek, ezért irritáló is hallgatni az ilyen túljátszott, modoros szövegeléseket. Ezt a szar dumát is kín volt végigolvasni, amit itt előadtál. :)

2017. ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat/tanácsokat! :) Tudom, hogy miről beszèltek, milyen tipusúak az ilyen emberek. Nyílván figyelek, hogy hol hogyan fogalmazzak. ;) Egyèbkènt igen, imádok olvasni! :D
2017. ápr. 19. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!