Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondogatják egy magabizt...

Miért mondogatják egy magabiztos, mindenkit utáló emberre, hogy félénk?

Figyelt kérdés

N

Bekerülök valahová, és általában senkihez se szólok semmit, mert előre tudom, hogy csak marakodás lesz a vége. Vagy egyszerűen csak zsigerből nem szimpi a legtöbb ember. Akikkel szívesen beszélnék, azok általában ugyanolyanok mint én, és felém se akarnak nyitni. Erre mindig megkapom, hogy félénk vagyok, meg önbizalomhiányos. Mintha ezek az emberek abból indulnának ki, hogy ők csakis 100% okék lehetnek, és ha valakinek nem jönnek be, akkor csakis vele lehet a gond.


2023. jan. 23. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

"általában senkihez se szólok semmit, mert előre tudom, hogy csak marakodás lesz a vége"

. Jól írtad le a félelmedet más emberekkel kapcsolatban. Mi a kérdés? Az utálat rendszerint valóban félelemből ered: nem nyitunk valaki felé, nem ismerjük, nem akarjuk megismerni, mert félünk tőle stb., szóval marad a "savanyú a szőlő" jelenség.

2023. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt nem félénknek hívják, hanem rosszhiszeműnek. Voltam régen félénk is, akkor nem gondoltam rosszat másokról, csak nem tudtam, hogyan közeledjek.
2023. jan. 23. 11:28
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Hát kicsit felszínesen ítélkeznek ebben az esetben, mert ez az általános sztereotípia.
2023. jan. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Mégis mit mondogassanak, ha nem szólsz senkihez? Ha nem nyílsz meg, és nem hagyod, hogy megismerjenek??

Mit vársz olyan emberektől, akiket te zsigerből utálsz?


Némi önvizsgálat gyakorlására buzdítanálak, mert fordítva ülsz a lovon.

2023. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Miért mondogatják egy magabiztos, mindenkit utáló emberre, hogy félénk?"


Ezt most magadra érted?

2023. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4

Nem várok tőlük semmit. Csak nem értem, hogy miért nem lehet kimondani, hogy XY utál minket, mert bármilyen lehetetlennek is gondoljuk, nem vagyunk mindenkinek szimpatikusak, és nem azért van, mert XY félénk. Amilyen agresszívan szoktak nyomulni, azt elhárítani se kis meló, és semmiképpen se igazol félénk személyiséget. A munkahelyen a további tevékenységem alapján nem igazán lehet levonni a következtetést, hogy félénk vagy önbizalomhiányos lennék.


5

Igen, magamra értem.

2023. jan. 23. 12:01
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert sok esetben a félénkségét, a nyomiságát pont ezzel a kezelhetetlen, megköözelíthetetlen sítlussal akarja elérni. Ezeknek az embereknek fájdalmuk van: régen rossz gyerekkor, stb., aztán emiatt inkább felvetteék ezt a szerepet.
2023. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de az utálat és a nem szimpatikus között azért van különbség.

Nekem se szimpatikus mindenki, mégsem utálom őket. Nem beszélek velük, kerülöm őket, ők is elkerülnek engem, stb. De amúgy megfontolandó a feltevés, mit vársz az emberektől, ha utálod őket? Nem gondolod hogy ezzel magadat is elítéled a szemükben? Hogyan vársz el olyasvalamit másoktól, amit magad sem alkalmazol?

2023. jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8 Igen, a legpontosabb kifejezés az lenne, hogy "out of scope" az egész társaság (java része). Akkor legalább annyit ismerjenek el, hogy nem vagyunk szimpatikusak XY-nak, vagy XY számára érdektelenek és unalmasak vagyunk. Miért kell a másik félénkségére fogni? Ha találkozok Brad Pittel, és nem kéri meg a kezem, miközben autogrammot kérek, akkor Brad Pitt félénk, vagy egyszerűen nem érdeklem?
2023. jan. 23. 12:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Én erre azt a megoldást választom, hogy azokkal társulok, akikkel jól érzem magam és megértenek. Fölöslegesen meg nem udvarolok senkinek. Problem solved.
2023. jan. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!