Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nagybátyám külföldön élt 10...

A nagybátyám külföldön élt 10 évet és most hazajött egy hónapra. Folyamatosan azt mondogatja hogy a Magyarok nem tudnak viselkedni és kultúrálatlanok. Most ez tényleg így van, vagy csak ő lett sznob? 23f

Figyelt kérdés

Nagyon unjuk a családban, de muszáj elszállásolnunk, mert apám úgy érzi tartozik neki, mert segített felépíteni a házunkat. Mondjuk apám sokat dolgozott neki is, szerintem ezzel le van törlesztve, de sebaj. nem ez a baj. Az a helyzet, hogy 10 éve kint él, villamos mérnök és kikerült japánba és ott is maradt, mert megismerkedett egy kínai nővel. Namost haza szokott jönni 2 évente, de most hosszabb időre hazajött, mert hiányzik neki a nagymama meg ilyenek. Viszont állandoan hangoztatja, minden visszajövetelekor egyre jobban, hogy mennyire rosszak a magyarok, így merg úgy, meg tolakszanak, nem lehet kérdezni mert erőszakosak, pedig én ezt nem tapasztalom. Én kint voltam náluk japánban egyszer és fulladni lehetett az embertömegtől. Mégis ő panaszkodik hogy vele bunkóak és agresszívek, mikor ott gyak megfulladtunk a vonaton. Most szerintetek csak sznob, vagy tényleg mi magyarok vagyunk "kultúrálatlanok". Nagy kultúra a csiga evés jaoánéknél mondhatom... -.-


Bocsássátok meg az indulataimat, de én egy hazafi ember vagyok és most NAGYON felidegesített, mert nemrég voltunk az Auchanban és megint elkezdte.


23f


2019. jan. 19. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1%
Mondd azt, hogy menjen vissza a kínai nőjéhez, legalább az megérzi a pici farkát, ha már a magyarok nem. Ott úgy is az az átlagméret.
2019. jan. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szívemhez szóltál :)
2019. jan. 19. 17:29
 3/13 A kérdező kommentje:
Ment is a pacsi.
2019. jan. 19. 17:29
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem nagyon tudsz mit kezdeni vele, vitatkozni szerintem felesleges, hagyd rá a hülyeségeit. Írtad, hogy egy hónapra jött haza, addig próbálj kitartani, utána úgysem látod egy darabig.
2019. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Tök mindegy, hogy tetszik-e neked, de sajnos igen sok honfitársunkra igaz amit mond.

Sajnos külföldön sem tudnak -egyesek- viselkedni, ezért eleve sok helyen le is néznek ha megtudják, hogy magyar valaki.


Ettől persze még lehetsz hazafi, csak nincsen a két fogalom között összefüggés.

2019. jan. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves utoplsó, nekünk több ezer éves kultúránk van, szerintem semmivel nem rosszabbak a magyarok mint a japánban élő kínaiak vagy bármik, sőt. Itt vcan levegő, ott meg a vonatra úgy nyomorulnak össze mint a szardínia a konzervben. az aztrán a kultúra...
2019. jan. 19. 17:39
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
Az első válaszoló perverz válaszára azt irtad, hogy -szívemből szóltál- (micsoda kultúr beszélgetés folyik itt)! Utána leírod, hogy a magyaroknak több ezer éves kultúrájuk van. Metál az ész komolyan!
2019. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Legyél büszke arra, amit elértél az életben! Ne arra, aminek születtél!
2019. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

"de én egy hazafi ember vagyok"


...és milyen választékosan fejezed ki magadat.

:)

2019. jan. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Kaptál egy kis kitekintést a világba, hát használd. Balkáni szinten vagyunk és sokan gondolják azt az országunkról, amit a tesód mondott. Nem véletlenül. Nekem is több ismerősöm van külföldön és akárhogy témába jött, mindtől ugyanazt hallom egyre többször: Hogy süllyed a színvonalunk.

Az meg, ahogy írsz, igazából egy tökéletes példa arra, hogy miről is beszélt a tesód: Lenézően írsz egy másik kultúráról és át sem gondolod, hogy miért. Lehet, hogy Japánban zsúfoltabb volt minden, de itthon konkrétan már akkor sem lehet sokszor elférni a járdán, ha 2 ember jön szembe, mert nekik el kell foglalniuk az egészet.

A több ezer éves kultúrának meg semmi köze az egészhez. De nyugodtan büszkélkedhetsz vele, az emberek jelenlegi viselkedésén nem változtat.

2019. jan. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!