Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet, hogy a magyarok...

Hogy lehet, hogy a magyarok mindig panaszkodnak hogy nincs pénzük, éheznek de még a létminimum alatt élő közmunkásnak is van pénze cigire, piára, szerencsejátékra?

Figyelt kérdés
akkor ez egy gazdag társadalom ha ilyen drága nem létszükségleti dolgokra is tud költeni!
2023. jan. 24. 21:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
39%
Nehéz a szokásokon változtatni.
2023. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj, hogy ezt nem lehet ennyivel leírni, hogy "telik cigire, hát van itten pénz". Mert sajnos hatalmas a szakadék a társadalomban és egyre inkább nyílik az olló.


Persze, nem éheznek a szó szoros értelmében, de a káros szokásaikon kívül igazából semmi másra nem telik nekik. És ha nem cigizne pont ugyanúgy nem tudna egy normális autót, lakást venni, nem tudná taníttatni a gyerekét, nem tudna elmenni egy nagyobb nyaralásra.


Ma Magyarország ott tart, hogy szó szerint nyugati árak vannak, minden közel ugyanannyiba kerül, van ami akár többe is. Miközben a fizetés kollektíven nagyságrendekkel el van maradva a nyugati országoktól.


Ráadásul ott tartunk, hogy a minőségi étkezés baromi drága, miközben a sör, meg olcsó pia továbbra is elérhető.


És sajnos ebben benne van minden is. Az elmúlt években soha nem látott stabilitás volt egész világ szinten, ez az országban is érződött, ez volt a habzsi-dőzsi időszaka. Nyilván erről nem akarnak/tudnak az emberek egy perc alatt lemondani.


Lehet azzal jönni, hogy semmi nem létszükséglet, manapság mást jelent a szegénység is mint régen. Attól, hogy bizonyos dolgokra van pénz, még lehet szegénység és nélkülözés.

2023. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, hogy félretenni nem tudnak miből, havi 20-30 ezer forint megtakarítással nem lesznek előrébb az életben. Plusz ők nem épp okos emberek, nem is okos szülők nevelték őket, sose fogjuk megérteni őket, de ők se minket.
2023. jan. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Ez hülyeség!


20-30e forint megtakarítás havonta ha berakom inflációkövető állampapírba akkor vagyonos nem is leszek, de legalább nem csökken a pénzem értéke meg kapok egy kis kamatot is. És mondjuk ha havonta félreteszek 20 ezret, de akár 10-et is, és jön valami nagyobb kiadás, akkor nem az van, hogy mehetek a Providenthez vagy az uzsoráshoz hanem meg tudom venni pl az új hűtőt vagy hasonló váratlan kiadások. Ez még mindig jobb mint elinni, nem?

2023. jan. 24. 21:45
 5/32 anonim ***** válasza:
79%

Tanuld meg, hogy a magyar ember az egyik legtöbbször végzett cselekvése az a panaszkodás.

Ahhoz képest, hogy állítólag milyen szegénység van ebben az országban, ahhoz képest egyre több családban van egynél több autó ( tavaly túrták fel pl. a mi városunkat, mert olyan sok itt az autó, hogy kevés volt a meglévő parkók száma, így a zöld terület kárára lettek új parkolóhelyek), sokan dohányoznak, fogyasztanak alkoholt és állandóan tele vannak a gyorséttermi kajáldák, plusz a boltok is.

Rengeteg ember kosarában ott a chips, nasi, kóla, energiaital..stb..pedig kg-s vagy literes áron ezek elég drágák, mégis megveszik ezeket.

Jólét van itt, csak könnyebb panaszkodni.


Az a réteg, meg akikről te írsz pluszba, ha ők hajléktalanok, lehet gondozójuk, és az államtól kapnak valamennyit, amit a gondozójuktól kapnak, amit nyilván piára és cigire költenek nagy valószínűséggel.

2023. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
én csak azért kérdezem amit kérdezek mert én nekem pl nem telik ilyen dolgokra, mert betegség miatt csak részmunkaidős vagyok és nem értem, hogy aki nálam kevesebből él az hogy tud ilyen drága dolgokat megengedni magának. és én nem panaszkodom inkább örülök, hogy ez is van
2023. jan. 24. 21:53
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

Ez olyan, mint amikor az amerikai öregek mondják, hogy "ha nem enne annyi avokádós toastot és inna Starbucks kávét a mai generáció, akkor lenne pénze egy házra"...


Hjah, ha 70 éven keresztül félreteszed az utolsó forintjaidat is, és nem költesz semmire, ami egy kicsit is élhetővé teszi az életedet, akkor majd lenne valamennyi megtakarításod, nyilván.

Kivéve hogy a világ nem így működik; az ember nem robot, és a történelem során még a rabszolgának is meg volt néha engedve, hogy kieressze valahogy a gőzt. A pénz pedig folyamatosan veszít az értékéből.

Van egy pont ahol nincs értelme félrerakni azt a kis zsebpénzt, amid van, mert ha most elköltöd, akkor több hasznod lesz belőle, mint ha több év gyűjtögetés után a felére csökkenne az értéke.


Ezért nincs értelme ennek a soha véget nem érő észrevételnek, hogy "huuuuu hát ha szegény valaki, akkor hogy engedhet meg magának bármit is??? én azt hittem hogy a szegénység az, hogy valaki az utcán fekszik a saját ürülékében, miközben belepik a legyek!!"

Nem.. A szegénység az, hogy nem vagy képes félretenni abból a pénzből, amit a munkádért kapsz.

2023. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
79%

"Ez még mindig jobb mint elinni, nem?"


Nézzük fordítva, szaros 10-20 ezreket tudnál megtakarítani, amivel a büdös életben nem leszel előbbre. Cserébe még az "élvezetekről" is le kell mondanod. Én elítélem a káros szenvedélyeket, de valahol megértem, hogy ezeknek az embereknek nincsen más, elérhető kiút a mindennapok robotmunkájából és ez kell nekik ahhoz, hogy legyen valami szeretni való is az életükbe azon kívül, hogy biorobotként végzik a kötelező munkát.


Valahol megértem, hogy az emberek mentális állapota teljesen nullán van, amikor szó szerint azért dolgoznak, hogy ne dögöljenek éhen és életük legnagyobb célja, hogy spórolhassanak azért, hogy ha tönkremegy valami akkor azt tudják pótolni. Magyarul az úgynevezett megtakarításod is pusztán azért van, hogy a jelenlegi szar helyzetedet szinten tudd tartani úgy-ahogy.

2023. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%

#4

Nézd, mi nem szegényemberek vagyunk 70-es IQ-val (már bocsánat, de ami igaz az igaz), ezért mint írtam, nem fogod tudni megérteni, mit miért csinálnak. Kár is ezen rugózni. Én sem értem, hogy miért csinál valaki 10 gyereket mélyszegénységbe, vagy hogy miért cigizik valaki, mikor büdös, undorító szokás és még pénzbe is kerül…de nem is dolgunk megérteni őket.

2023. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
#9 kinek mi a szegénység, de én 170.000Ft-ból élek egy hónapban, ezért is írtam hogy én ha akarnám se tudnám megengedni magamnak hogy folyamatosan piát, cigit vegyek és elszerencsejátékozzak több ezer forintokat
2023. jan. 24. 22:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!