Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lenézitek a duci embereket?

Lenézitek a duci embereket?

Figyelt kérdés
A lenézitek lehet nem jó szó, de arra gondolok, hogy van negatív érzésetek velük kapcsolatban? A munkahelyemen van egy nagy darab csaj és folyton gúnyolódnak rajta a háta mögött, senki se kedveli, bár ez azért is van, mert rémes a személyisége. Sokszor hallom, hogy mások szinte szidják a ducikat, rossz az első benyomásuk róluk stb. Nekem átlagos testalkatom van (164cm, 59kg), nyílván én is kapok bunkó beszólásokat meg van, akinek nem vagyok szimpi, de a testesebb emberekkel szemben úgy látom ez nagyon gyakori. Pl.tegnap IC-vel jöttem haza, velem szemben illetve mellettem egy páros ült, a csaj mellett volt még egy szabad hely, mert ilyen 4-es ülés volt és a felszállók közt volt egy aránylag duci lány és a szemben ülő csaj ilyen undorral mondta, hogy "na, tuti a dagadtnak szól mellém a jegye". Elég szomorú szerintem, hogy valaki így áll egy ismeretlenhez a külseje miatt. Ez a mondat gondolkoztatott el, hogy vajon sokan vannak, akik lenézik az átlagostól eltérő (pl.80-100kgos) embereket? Ti hogy vagytok ezzel?
2023. jan. 30. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Tökmindegy, hogy nézel ki, rosszindulatú kommenteket bármire kaphatsz. Pl. én sokáig nagyon vékony voltam, engem azért csesztettek. Meg nagy orrom volt, arra is kaptam beszólásokat, aztán megműttettem. Most normál súlyban vagyok és szép az orrom, így nem kapok megjegyzéseket, de ha valakin találnak valamit, amivel bántani lehet, az alja emberek szívesen meg is teszik.
2023. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Magamat igen, mást nem.
2023. jan. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar, sok duci barátom, van bár sajnálom őket, mert én számomra fontos hogy vékony legyek, de ha nekik így jó akkor nekem is, ezt szóvá tenni nem kell ,mert nem az én dolgom.

Lenézni meg főleg nem kell senkit emiatt. Mondjuk ha repülőn pont mellettem ülne a 250kgs nő akinek 2 szék is kéne én sem örülnék..

2023. jan. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amilyen propaganda van az utóbbi 12 évben, inkább a vékonyakat nézik le.
2023. jan. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem nézem le őket. Semmilyen érzést, gondolatot stb. nem váltanak ki belőlem.
2023. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A példádban nem hiszem, hogy a külseje miatt szólták le, egyszerűen kifejezte, hogy nem örülne neki, ha olyan ülne le mellé, aki gyakorlatilag átfolyik a székére.
2023. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Viszont azt én sem szeretem, ha egy kövér embernek közvetlen mellém szól a helye IC-n vagy repülőn. Egyszerűen azért, mert rálóg a teste a személyes teremre, és ettől baromi kellemetlenül érzem magam. Álltam már végig vonatutat a folyosón BP-Bécs közt, szimplán azért, mert a mellettem ülő két embernyi méretű volt, és én úgy döntöttem, hogy nem akarok neki kellemetlenséget okozni, én akkor inkább állok végig a kifizetett helyjegyemmel.

De ez nyilván nem a 'duci' kategória, ez az volt, amit a TLC-n mutogatnak. A ducik ellen semmi ellenérzés. Amíg az én életem nem befolyásolja - pont leszarom. Ő dolga.

2023. jan. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!